Teraz jest Pt 29 mar, 2024 00:42


Najfajniejszy ironsight

Oczywiście związana jedynie z tematyką ArmA II oraz Operation Arrowhead...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

Najfajniejszy ironsight

PostCz 25 lip, 2013 23:35

Tak sobie czasem walcze i walcze, i w sumie zastanawiam się jaki najfajniejszy ironsight preferujecie z broni dostępnych u nas w teatrze ACE+ACPL.
Chodzi mi o konkretną nazwę broni wyposażoną w najprzyjemniejszą muszkę i szczerbinkę.
Powszechnie wiadomo że najlepiej jest dorwać tak generalnie super optykę typu ACOG, ze stabilizacją ruchu, ABS, DSC i całą resztą kontroli trakcji (ups, sorry, wkradł mi się wątek samochodowy), ale jak przychodzi co do czego i trzeba wejść w lepianki albo między kozy, to tylko przyrządy mechaniczne mają prawo głosu i jak ktoś jest szczelec wyborowej na ten przykład to wyciąga klamkę, jak ma.

Wpisujcie się więc, czym według Was najzajefajnie sie pruje patrząc przez wrąbek i kółko.
Bo wg mnie dość przyjemny jest FN FAL Para. Czapki może nie urywa, ale robi swoją robotę...

NEXT!
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Najfajniejszy ironsight

PostPt 26 lip, 2013 06:26

Eotech w wydaniu tej paczki M4-ek "Design Mastery" - genialny model i bardzo dobrze się z niego korzysta - krzyż celownika nie jest ani za duży, ani za mały - jest dokładnie w sam raz i żenada trochę, że to jedyny model Eotecha, który ma ten krzyż właściwej wielkości. A i FOV giwery jest idealny. Żal tylko braku właściwego "glow" krzyża, niemniej - strzela się świetnie i dla mnie jest to absolutny numer jeden do CQB. Alternatywa - Mk16 SCAR-L z EOT od BIS.

Eotechy od ACE [a także ich dziedzictwo na szybce PSZ'owego Eotecha] to z kolei tragedia. Krzyż celownika nieczytelny i chujowy, nie wspominając o TRAGICZNYM świeceniu się szybek pod światło - z tego po prostu nie da się strzelać.

W przeciwieństwie do wielu osób kocham także aimpointy - i tutaj z kolei ACE'owy wypada wg. mnie najlepiej. Istotny jest tu także FOV giwery przy gnacie podniesionym do celowania - klaustrofobię poniżej (tak z pamięci) ~75* witam BARDZO niechętnie. Znakomity w wydaniu M4ki od ACE, klasa ACE_M4_Aim. One of my favs.

Szkoda trochę, że brak klasycznych "Refleksów" Trijcona, chociaż nie były chyba jakoś strasznie popularne w jednostkach frontowych. W ArmA 3 coś podobnego wraca, ale w jej wydaniu ssie pałę. Z kolei ruskie Cobry i to coś, co jest na tych "AEK-iles" - jest do dupy. A szkoda, zwłaszcza dlatego, że Cobry z OFP wspominam BDB. To coś na AEK'u byłoby spoko, gdyby dało się z nich strzelać - i gdyby ten celownik był czytelny, a nie jest (zjebane proporcje).

Jeśli zaś idzie o mechaniczne - dla mnie rządzi nasz kochany Beryl 96A i 96B i kałach, najchętniej AKS-74M (otwarte przyrządy celownicze, w przeciwieństwie do większości popularnych gnatów). I chociaż na większe odległości (~100-300) przyrządy G36C czy M16A4 dają radę (na krótsze mniej - albo FOV zjebany, albo za ciasny celownik). Z zachodnich w miarę nieźle wypada tu M4A1 SOCOM z celownikiem "9 inch".

Jeśli walka na odległość - to nachętniej ACOG, i chyba jednak wolę wersję 2D ACE'a od tych 3D od "Design Mastery" - ten 3D świetnie działa i w ogóle, ale jakoś tak przyjemniej mi się strzela z tego 2D, nie muszę biegać ciągle oczami za krzyżem celownika na ekranie, co na dłuższą metę jednak szybko męczy. Drugi w kolejce - SUSAT. Trafiałem z niego nawet na 500-600 metrów, po przestawieniu poprawki. Ciasne "backup sights", ale w wersji UKF da się z tego strzelać.

Z kolei ze wschodnich, to jeśli tylko mamy smugacze, w ciemno biorę 1P29 - strasznie dobrze się z tego strzela, chociaż "backup sights" oferuje przeraźliwą klaustrofobię.

Z KM'ów praktycznie wszystko mi podchodzi, poza starą (ACE'ową) wersją M60, nie znoszę jej celownika. Z PM'ów w ACE nie ma chyba nic, co by mi pasowało z mechanicznymi przyrządami, za to MP7 z Eotechem czy UMP45 z Aimpointem wezmę chętnie. Niemniej do klasycznego Tommy'ego czy Stena - startu absolutnie nie mają.

Wspomnianego FN FAL nigdy nie lubiłem - za kwadratowy ten celownik i ciężko mi ocenić w który piksel trzeba celować (na większe odległości cel zasłania), poza tym kopie jak koń. Jeśli miałbym z niego strzelać - to tylko w CQB, z przyłożenia. Z dokładnie tego samego powodu nie znoszę celownika BIS'owego Lee-Enfielda No'4.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Jasina

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 433
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2010 13:26
  • Lokalizacja: Inowrocław

Re: Najfajniejszy ironsight

PostPt 26 lip, 2013 08:07

Osobiście jestem zwolennikiem AKM'ów i innych karabinów z tej rodziny.
nick w grze: Jasina
kanał na YouTube: http://www.youtube.com/user/Jasina85
Offline
Avatar użytkownika

Mustang185

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1032
  • Dołączył(a): N 04 kwi, 2010 00:30
  • Lokalizacja: Jasło

Re: Najfajniejszy ironsight

PostPt 26 lip, 2013 08:41

Muszka w BIsowym FAL jest gruba jak łapsko hutnika, a szkoda, bo bardzo przyjemne strzeladło. CWRowa wersja ma znacznie lepsze. Nawiasem mówiąc, to straszny ból dupy, że jest miliard wersji M4 i milion AK-74, a FAL tylko w dwóch.

A, i z jakiegoś powodu fajnie mi się strzela z mechanicznych na SWD. Lepiej niż na kałaszkach. Szkoda tylko, że optyka dużo zasłania wtedy.
Offline

tom3kb

Major

Major

  • Posty: 523
  • Dołączył(a): Pt 04 mar, 2011 07:35

Re: Najfajniejszy ironsight

PostPt 26 lip, 2013 10:39

Może nie powinienem się wypowiadać, w końcu nie jestem członkiem ACPL ;) ale mi najlepiej jeśli chodzi bisowskie spluwy bez optyki strzela się z SA 58, m16a2 (bez m203) no i FNFAL.

PS: w czasach OFP lubiłem jeszcze G3, szkoda, że BIS go nie dodał. FN FAL-a dali, a o tamtym zapomnieli. :(
Offline
Avatar użytkownika

Cienki

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 179
  • Dołączył(a): Pt 12 lis, 2010 17:02
  • Lokalizacja: Wrocław

Re: Najfajniejszy ironsight

PostPt 26 lip, 2013 13:05

tom3kb napisał(a):[...] ale mi najlepiej jeśli chodzi o bisowskie spluwy bez optyki strzela się z SA 58, m16a2 (bez m203) no i FNFAL.

IMHO SA 58 jest OP :wink:, a M16A2 (bez M203) faktycznie jest bardzo sympatyczna w obsłudze, a jej mechaniczne przyrządy celownicze wolę bardziej niż większość ejmpointów i eotechów. FNFAL za mocno szarpie i przy dłuższej wymianie ognia, przy zmęczeniu i stresie w moich rękach jest mocno nieużyteczny, a jej otyła, klockowata muszka nadaje się do strzelania na dystansie do 20m.

Powrót do [ArmA II] Ogólna dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron