Teraz jest Cz 28 mar, 2024 20:44


Celowanie

Oczywiście związana jedynie z tematyką ArmA II oraz Operation Arrowhead...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

kaczucha

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 154
  • Dołączył(a): Wt 15 lip, 2008 18:22

Celowanie

PostWt 11 sie, 2009 21:03

Widze że tylko ja używam tego dzialu no ale trudno bo mam pytanie.

Jest jakiś dobry sposób na celowanie w ArmA 2?? Np. wróg jest oddalony ode mnie o jakieś 100-150m, klikam raz prawy klawisz myszki (włącza mi się celownik), przytrzymuje ten klawisz (robi się przybliżenie), trzymam wroga na muszce jak nic, strzelam i potrafie wywalić całe dwa magazynki a on dalej będzie żyw chodzić. Poprostu kule padają wszędzie naokoło a nie w niego mimo :!: :!: :!: iż znajduje się w samym środku celownika, przez co likwidowaniem wrogów zajmują się moi członkowie oddziału, którzy trafiają nawet z 500m :zly:
Offline
Avatar użytkownika

Kireta

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 384
  • Dołączył(a): Pn 18 gru, 2006 01:33

PostWt 11 sie, 2009 21:58

Trzy rzeczy przychodzą mi do głowy
1. ArmA II nie chodzi ci płynnie, już spadek fps poniżej 20 szkodzi celności, a poniżej 10 trafienie z 300m graniczy z cudem.
2. Nie bierzesz poprawki pod odległość i kule uderzają pod celem (irl kule z AK opadają o blisko metr na dystansie 200m). Spróbuj mierzyć ponad cel. Celowniki a ArmA 2 zdają się być ustawione na 0.
3. Sprawdź czy naciskają LPM nie poruszasz myszką (bez urazy, po prostu sprawdź).

jak nic z tych rzeczy to dunno :co:
"I am the bringer of death. Fall to your knees and beg for mercy... Or give me a sandwich, I'm pretty hungry."
--The Vault Dweller
Offline
Avatar użytkownika

Maćko

Generał

Generał

  • Posty: 3140
  • Dołączył(a): Pt 29 gru, 2006 23:33
  • Lokalizacja: Radom

PostWt 11 sie, 2009 22:36

Kaczucha czy na pewno masz oryginalną wersję gry?

Takie objawy to przejawiają tylko wersje piracką a konkretnie zabezpieczenie FADE.
Obrazek
Obrazek
-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 6100@3.7GHz | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL12 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostWt 11 sie, 2009 23:44

J\W - stawiam na FADE :twisted:


Jeśli nie, to po 1 jeszcze dodam jako uzupełnienie reszty powyższych informacji że strzelanie po biegu rozwala celność jeszcze bardziej - po każdym "na szybko" strzale (gdy postać jeszcze jest zmęczona) trzeba na nowo stabilizować broń, tutaj bardzo pomaga wstrzymywanie oddechu..

I związany z tym pkt 2 - ...które domyślnie bodaj jest pod prawym klawiszem myszy. Trzymając cały czas (przybliżając obraz) sprawiasz że postać po chwili zacznie się krztusić i łapać oddech... jak to wpływa na celność chyba mówić nie muszę.

Kończąc: AI ma niesamowitą celność. Pozwól im Cię wyręczyć :D
Ostatnio edytowano Śr 12 sie, 2009 13:35 przez Jon, łącznie edytowano 1 raz
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

kaczucha

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 154
  • Dołączył(a): Wt 15 lip, 2008 18:22

PostŚr 12 sie, 2009 12:26

Kurczę rzeczywiście problem polegał na zmęczeniu postaci, dopiero teraz zwróciłem uwagę na to że gdy padam na ziemię to celowniki są oddalone od siebie, czekam chwile i celność jest po chwili ustabilizowana - problem rozwiązany :spoko:
Nachwyt szeroko i jesteś mistrzem.

;p

Powrót do [ArmA II] Ogólna dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron