Teraz jest N 28 kwi, 2024 04:35


ArmA 2: Operation Arrowhead

Oczywiście związana jedynie z tematyką ArmA II oraz Operation Arrowhead...
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Spitfire

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 394
  • Dołączył(a): So 13 mar, 2010 17:00
  • Lokalizacja: Poznań

PostPt 30 kwi, 2010 22:59

Panowie! Zawsze pozostaje demko :spoko:
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostSo 01 maja, 2010 02:26

Rafalsky, BIS to nie Ubisoft czy Codemasters.



Latrix - nie trzeba się przesiadać. A2 i Arrowhead mają współpracować więc prawdopodobnie będzie się toto odpalać z jednego, tego samego, exe'ka. A Arrowheada robią właśnie po to, by uzupełnić ArmA II i dać jej chociaż część tego co jej brakuje [systemy typu FLIR, ustawianie lunety, plecaki, generator wiosek itd] - widać że słuchają community. Ponad to większość bajerów z Arrowhead (upgrade silnika, nowe systemy) ma dostać też stara ArmA II w paczu. No ale lepiej narzekać, nie?

I jak mi powiesz, że 3 wyspy, 5 nowych frakcji, ~30+ nowych pojazdów, nowa kampania i więcej misji SP\MP to mało - to pozostaje mi tylko zacząć się śmiać. Jeśli szkoda Ci na to 100 zł (maksymalna możliwa cena) to cóż... zawsze pozostaje maluch racer. Bo jak tylko wyjdzie arrowhead - ludzie się na niego rzucą jak wygłodniałe hieny. I WCALE im się nie dziwię :)
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Artek3333

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 223
  • Dołączył(a): Śr 18 lip, 2007 19:17
  • Lokalizacja: Żywiec

PostSo 01 maja, 2010 07:42

Ja uważam, że to dobry pomysł, aby wydać to jako dodatek, nie wymagający podstawy. Dlatego, że zwiększy to sprzedaż gry. Nowy użytkownik Arma, nie będzie się martwił o to, że musi też kupować podstawki, a jak gra mu się spodoba, to i tak dokupi podstawową. Tym bardziej, że wszystkie usprawnienia będą dostępne po zainstalowaniu A2 OA. BIS naprawdę nas nie ignoruję, jakby nas ignorował, to właśnie wydał by dodatek, który nie można połączyć z podstawką, albo nic nowego by nie wprowadził, w sensie niektórych rozwiązań nie modeli. Uważam, że BIS się stara, aby nas graczy zadowolić. To jest jego inwestycja na przyszłość. Pozdrawiam ;-)
Offline
Avatar użytkownika

Kireta

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 384
  • Dołączył(a): Pn 18 gru, 2006 01:33

PostSo 01 maja, 2010 08:59

Jon napisał(a):I jak mi powiesz, że 3 wyspy, 5 nowych frakcji, ~30+ nowych pojazdów, nowa kampania i więcej misji SP\MP to mało - to pozostaje mi tylko zacząć się śmiać.


Ostatnio się dowiedziałem, że IW (ci od CoD) wypuścili płatny DLC do Modern Warfare 2 - 5 mapek MP z których 2 to porty z CoD 4, za "jedyne" 50zł. :grin:

Ot tak, żeby było porównanie ;-)
"I am the bringer of death. Fall to your knees and beg for mercy... Or give me a sandwich, I'm pretty hungry."
--The Vault Dweller
Offline
Avatar użytkownika

slacker7

Major

Major

  • Posty: 550
  • Dołączył(a): Wt 21 sie, 2007 11:11

PostSo 01 maja, 2010 10:15

Ja w ogóle nie wiem po co te narzekania. Super gra się szykuje i tyle. Jon już w sumie napisał co i jak, ale ja dodam tylko, że będę jedną z tych hien :grin: Miałem kupować GTA4: Episodes from Liberty City, ale rzucam to dla Arrowheada. Tyle ode mnie :smile:
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Dymion

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 196
  • Dołączył(a): Wt 16 lut, 2010 20:00
  • Lokalizacja: Mysłowice

PostWt 04 maja, 2010 14:21

Zastanawiam się tylko, jak to będzie z serwerami? Czy serwer dedykowany OA wpuści gości z podstawką - pewnie nie i na odwrót. Obawiam się, że ludzie się podzielą i będzie mniej graczy na serwerach. Utrzymywanie 2 różnych serwerów też kosztuje. Jak wy to widzicie, czy są planowane jakieś rozwiązania?
Offline
Avatar użytkownika

kondor

Major

Major

  • Posty: 880
  • Dołączył(a): Pt 11 lut, 2005 04:00
  • Lokalizacja: Berlin (wschodni)

PostWt 04 maja, 2010 16:03

Wg tego, co rozumiem, to arma2 i arma2OA beda sie roznic tylko contentem, tj addonami. Czyli powinny byc kompatybilne z dokladnoscia do addonow. Wiec gosciu z gola arma2, chcacy wejsc na serwer OA dostanie po prostu komunikat, ze nie ma addonow np Takistan i innych i vice versa.
Nie wiem tylko jak rozwiaza problem laczenia arma2 i OA. Tj czy instalator OA bedzie sie pytal czy ma sie zainstalowac oddzielnie, czy jako mod. Czy bedzie jakies magiczne polaczenie instalacji :co: .
Offline
Avatar użytkownika

slacker7

Major

Major

  • Posty: 550
  • Dołączył(a): Wt 21 sie, 2007 11:11

PostWt 04 maja, 2010 16:18

kondor napisał(a): czy instalator OA bedzie sie pytal czy ma sie zainstalowac oddzielnie, czy jako mod


A to byłoby ciekawe rozwiązanie :smile: Bo byłaby i większa kompatybilność co do samych addonów itp.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Dymion

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 196
  • Dołączył(a): Wt 16 lut, 2010 20:00
  • Lokalizacja: Mysłowice

PostWt 04 maja, 2010 19:17

kondor napisał(a):Wiec gosciu z gola arma2, chcacy wejsc na serwer OA dostanie po prostu komunikat, ze nie ma addonow np Takistan i innych i vice versa.

Czyli de facto nie zagra, a ten co ma Takistan nie posiada Czarnorysi. Zostaną tylko mapy i wyspu cusomowe, jako alternatywa dla wspólnych rozgrywek.
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostWt 04 maja, 2010 19:37

No tak. Bo jak inaczej sobie to wyobrażaliście?


ArmA 2 i OA się uzupełnią - razem dadzą kompletny symulator walk zarówno na zielono, jak i na żółto.

W domyśle powinno się mieć obie.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

kondor

Major

Major

  • Posty: 880
  • Dołączył(a): Pt 11 lut, 2005 04:00
  • Lokalizacja: Berlin (wschodni)

PostWt 04 maja, 2010 19:39

@Dymion: Czemu zakładasz, że nie będzie takich osób, które będą mieć obie gry? (I które będą mogły wchodzić na oba rodzaje serwerów bez przełączania).

Ja bym wolał w końcu coś zimowego, a nie w kółko to samo.
Ostatnio edytowano Wt 04 maja, 2010 19:41 przez kondor, łącznie edytowano 1 raz
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostWt 04 maja, 2010 19:40

...i jak mniemam będzie to znakomita większość (uzupełnienie wypowiedzi Kondora). Skąd taki pomysł?


Poczytaj BIF, lub chociażby nasze forum...
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Maćko

Generał

Generał

  • Posty: 3140
  • Dołączył(a): Pt 29 gru, 2006 23:33
  • Lokalizacja: Radom

PostWt 04 maja, 2010 19:47

Najprawdopodobniej Arrowhead będzie instalować się do tego samego folderu co ArmA 2, czyli: Program Files\Bohemia Interactive\ArmA 2. Jeśli ktoś ma już ArmA 2 to po prostu do katalogu addons zostaną dopisane nowe pliki pbo, pliki z folderów Dta zostaną podmienione (w końcu to dodatek - w QG było podobnie, nie tyle co podmiana plików, ale gdy uruchamiało się grę z dodatkiem wymuszane były jego loadscreeny) aby gra wyglądała inaczej. W ten sposób uruchamiając czy to A2 czy OA będą uruchamiały się obydwie gry co moim zdaniem jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Aczkolwiek taka opcja ma również wady...


Ja bym wolał w końcu coś zimowego, a nie w kółko to samo.

To co, nowy ticket na Devhaven - "ArmA 2 Operation cośtam cośtam" ? :D
Obrazek
Obrazek
-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 6100@3.7GHz | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL12 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Offline
Avatar użytkownika

kondor

Major

Major

  • Posty: 880
  • Dołączył(a): Pt 11 lut, 2005 04:00
  • Lokalizacja: Berlin (wschodni)

PostWt 04 maja, 2010 20:05

Zimowe (i zielone) drzewka zgłosiłem już dawno temu.
Offline
Avatar użytkownika

slacker7

Major

Major

  • Posty: 550
  • Dołączył(a): Wt 21 sie, 2007 11:11

PostWt 04 maja, 2010 20:22

Dla mnie fajnie byłoby jakby zrobili coś zimowego w klimatach Zimnej Wojny :smile: Albo np. jakby pokazali tą wojnę (wiem, surrealizm :D) co w niej wtedy niby Troska walczył, co była mowa w Resie, że już się bił z Ruskimi.
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do [ArmA II] Ogólna dyskusja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości