Teraz jest Wt 19 mar, 2024 05:51


Multiplayer framework

Dział poświęcony edytorowi ArmA II i Operation Arrowhead, czyli tworzeniu misji.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

kondor

Major

Major

  • Posty: 880
  • Dołączył(a): Pt 11 lut, 2005 04:00
  • Lokalizacja: Berlin (wschodni)

Multiplayer framework

PostPn 21 gru, 2009 21:30

Czołem,
do army1 wymyśliłem framework*: http://www.forum.armacenter.pl/viewtopic.php?t=9649 ale wymaga on od missionmakera pewnego początkowego trudu. Na szczęście BISowcy się skapnęli, że jest duży problem w misjach MP z synchornizacją i całym bałaganem, gdzie się co wykonuje (na serwerze, na kliencie) - przynajmniej ja miałem z tym czasem problem. Dodali oni Multiplayer framework: http://community.bistudio.com/wiki/Mult ... _framework
W skrócie: jeśli tworzysz choć trochę zaawansowaną misję MP, najlepiej (uwierzyć proszę na słowo lub możemy zacząć dyskusję) niech cała logika misji (tworzenie wrogich jednostek, liczenie punktów, wymuszanie cutscenek itd) powinna być umieszczona jedynie w skryptach serwera, a odpowiednie wizualne aspekty (wyświetlanie wyników, uruchamianie skryptów cutscenek, soundów) powinny być wymuszane (na kliencie) pewnym impulsem wysyłanym przez serwer.
Ten impuls to główna rzecz w tym frameworku. Jest to specjalna funkcja "RE".
Przykład:
Przypuśćmy, że mamy misję CTF i na serwerze jest sobie jakiś skrypt, który jakoś sprawdza, czy jakaś flaga nie została doniesiona. I jest moment, że została doniesiona. Ale skrypt wykonuje się na serwerze (tylko - bo nie ma sensu, żeby 37 osobom ten sam skrypt zamulał kompa). Dzięki Multiplayer frameworkowi wystarczy, np:
Kod: Zaznacz cały
[nil, nil, rHINT, "West scored!"] call RE;
[nil, nil, rPlaySound, "score"] call RE;


Szczegóły lub pytania proszę doczytać w linku, który podałem lub pytać w tym poście.

*Framework = wzorzec

Powrót do [ArmA II] Edytor

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron