Teraz jest Cz 28 mar, 2024 14:40


Ewakuacja

Dział poświęcony edytorowi ArmA II i Operation Arrowhead, czyli tworzeniu misji.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Rathgar

Cywil

Cywil

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): So 31 lip, 2010 17:05

Ewakuacja

PostSo 31 lip, 2010 17:57

Witam ostatnio robiłem sobie parę misji w ArmA II i doszedłem do wniosku że brak mi ewakuacji.

Podam może opis misji żeby łatwiej było odpowiedzieć na pytania

Mam Helikopter Mh6 na jego pokładzie jest grupa 4 osobowa dołączona komendą Movieincargo

Helikopter rozładowuje wojaków na plaży i odlatuje na koniec mapy.

Teraz chodzi mi o to jak zrobić żeby helikopter wrócił dopiero wtedy jak ja go będe chciał wezwać/ Wyląduje załaduje moich ludzi pokład i do tego żeby w momencie wezwania był pisemny komunikat na dole. Dźwięku już nie potrzebuje

Z góry dzięki za odpowiedź
Offline
Avatar użytkownika

Sejtan

Major

Major

  • Posty: 676
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 21:26
  • Lokalizacja: Starogard Gdański

PostSo 31 lip, 2010 20:48

Po ostatnim waypoincie śmigła, daj waypoint przełącz, zsynchronizuj go z wyzwalaczem typu zmiana, aktywowany Radio Alpha... W opisie możesz napisać np "Ewakuacja", następnie kolejny punkt trasy śmigła załaduj w miejscu w którym ma dojść do spotkania heli z oddziałem.

...Najlepiej wstaw na mapie niewidziałne "H", żeby Ci śmiglak w lesie nie lądował, a w pkt załaduj komende heli land "GET IN"...

Grupie żołnierzy również trzeba dać nowy pkt. trasy, wsiadaj i zsynchronizuj go z załaduj heliego.
Helikopter przyleci na miejsce spotkania po wywołaniu Radia Alpha (0-0-1).
Offline

Rathgar

Cywil

Cywil

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): So 31 lip, 2010 17:05

PostN 01 sie, 2010 09:53

Dzięki pomogła ale brakuje tu jednej rzeczy po wywołaniu nie ma komunikatu radiowego.

No i drugi taki problem jak ustawiam punkt przełecz lata po wszystkich swoich poprzednich punktach czyli z rozładowaniem transportu włacznie. Nie da się jakoś ustawić tak żeby wykluczyć ten punkt?

No i trzecie pytanie podczas wywoływania radia 0-0-1 pisze Alfa nie da się może zmienić nazwy na Ewakuacja ?
Offline
Avatar użytkownika

Sejtan

Major

Major

  • Posty: 676
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 21:26
  • Lokalizacja: Starogard Gdański

PostN 01 sie, 2010 11:40

Rathgar napisał(a):Dzięki pomogła ale brakuje tu jednej rzeczy po wywołaniu nie ma komunikatu radiowego.

W wyzwalaczu, tym z radiem w polu przy aktywacji wpisz:
_soldierOne sideChat "wyświetlany tekst"
Rathgar napisał(a):No i drugi taki problem jak ustawiam punkt przełecz lata po wszystkich swoich poprzednich punktach czyli z rozładowaniem transportu włacznie. Nie da się jakoś ustawić tak żeby wykluczyć ten punkt?

Sorry, mój błąd... Zamiast przełącz, daj poprostu ruszaj do. Pkt nadal powinien być zsynchronizowany z wyzwalaczem Radio Alpha, ale już bez typu zmiana.
Rathgar napisał(a):No i trzecie pytanie podczas wywoływania radia 0-0-1 pisze Alfa nie da się może zmienić nazwy na Ewakuacja ?

Pole tekst w wyzwalaczu.
Offline

Rathgar

Cywil

Cywil

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): So 31 lip, 2010 17:05

PostN 01 sie, 2010 16:11

Z komunikatu dalej nici tekst się nie wyświetla
Offline
Avatar użytkownika

Artek3333

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 223
  • Dołączył(a): Śr 18 lip, 2007 19:17
  • Lokalizacja: Żywiec

PostN 01 sie, 2010 19:03

Musi się wyświetlać. Upewnij się, że masz na mapie jednostkę o nazwie _soldierOne, a najlepiej nazwij ją np. a1 i komenda w wyzwalaczu typu np. radio, wpisana przy aktywacji będzie wyglądać podobnie, czyli
Kod: Zaznacz cały
a1 sideChat "wyświetlany tekst"
Offline
Avatar użytkownika

Sejtan

Major

Major

  • Posty: 676
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 21:26
  • Lokalizacja: Starogard Gdański

PostN 01 sie, 2010 22:13

Rathgar napisał(a):Z komunikatu dalej nici tekst się nie wyświetla

Ehh... OFP Center PL - dział "Edytor" i ArmA Center PL - poradniki/tworzenie misji. Oprócz tego REGULAMIN i opcja SZUKAJ, na forum albo na Google.

A na sam koniec jeszcze TO

Powrót do [ArmA II] Edytor

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron