Teraz jest Pt 29 mar, 2024 17:31


Jak zrobić filmik w FPP?

Dział poświęcony edytorowi ArmA II i Operation Arrowhead, czyli tworzeniu misji.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Jasina

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 433
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2010 13:26
  • Lokalizacja: Inowrocław

Jak zrobić filmik w FPP?

PostSo 25 wrz, 2010 08:25

Chodzi mi o to jak zrobić w armie 2 filmik jak z kampani czyli z widokiem z oczu bohatera
Ostatnio edytowano So 25 wrz, 2010 10:27 przez Jasina, łącznie edytowano 1 raz
nick w grze: Jasina
kanał na YouTube: http://www.youtube.com/user/Jasina85
Offline
Avatar użytkownika

Maverick

Generał

Generał

  • Posty: 772
  • Dołączył(a): Pn 30 kwi, 2007 12:12
  • Lokalizacja: Kutno

PostSo 25 wrz, 2010 10:05

Gdybyś poczytał poradniki na naszej stronie, a konkretnie ten o nazwie "Cutscenki", tobyś wiedział:

Maverick w poradniku napisał(a):Na koniec chciałbym pokrótce opisać przerywniki filmowe stosowane w ArmA 2. Otóż jest to po prostu wyłączenie HUD-a, zablokowanie kamery na FPP i stosowanie odpowiednich animacji oraz PPEffects. Z punktu widzenia missionmakera, żadna filozofia. Wystarczy mieć tylko animacje. Stworzenie tychże jest raczej poza możliwościami scenowca a odpowiednie dopasowanie wymaga mnóstwa żmudnej roboty.
Obrazek
Obrazek


"Read about the history of the place that we live in and stop letting corporate news tell lies to your children." - Immortal Technique
Offline
Avatar użytkownika

Jasina

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 433
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2010 13:26
  • Lokalizacja: Inowrocław

PostSo 25 wrz, 2010 11:48

Ops sory czytałem ale chyba niezbyt dokładnie
nick w grze: Jasina
kanał na YouTube: http://www.youtube.com/user/Jasina85
Offline
Avatar użytkownika

Jager

Major

Major

  • Posty: 602
  • Dołączył(a): Wt 29 gru, 2009 17:28
  • Lokalizacja: Twilight Zone

PostPn 25 paź, 2010 17:57

No cóż to ja po lamersku zapytam... a jak to draństwo z misją połączyć... mam już intro zrobione , mam zrobioną misję a teraz co żeby po odpaleniu multi wszyscy sobie najpierw obejrzeli ten filmik a nie od razu misja. W tej chwili tak jest że po odpaleniu gry arma pomija intro.

PS czy po wykonaniu intra ten ludź co to był potrzebny do kamery to ma być pozostawiony jako gracz / niegracz czy jest to bez znaczenia???
Offline
Avatar użytkownika

Maverick

Generał

Generał

  • Posty: 772
  • Dołączył(a): Pn 30 kwi, 2007 12:12
  • Lokalizacja: Kutno

PostPn 25 paź, 2010 18:36

Z tego, co wiem - nie da się ;].
Musisz obiekty i jednostki z intra wrzucić do misji i skrypt odpowiadający za intro odpalić w misji.

Przy okazji trwania intra warto graczom dać SetCaptive true albo allowDamage false, żeby ich ktoś podczas oglądania nie odstrzelił :P.
Obrazek
Obrazek


"Read about the history of the place that we live in and stop letting corporate news tell lies to your children." - Immortal Technique
Offline
Avatar użytkownika

Jager

Major

Major

  • Posty: 602
  • Dołączył(a): Wt 29 gru, 2009 17:28
  • Lokalizacja: Twilight Zone

PostPn 25 paź, 2010 19:53

Mav - łopatologicznie poproszę :D po kolei jak i co - obiecuję że w ramach rewanżu w kolejnej misji mianuję cię kwatermistrzem i na pewno przeżyjesz :D

Powrót do [ArmA II] Edytor

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron