Teraz jest Cz 28 mar, 2024 20:58


Edycja misji w kampanii

Dział poświęcony edytorowi ArmA II i Operation Arrowhead, czyli tworzeniu misji.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Smyk

Cywil

Cywil

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Pt 25 mar, 2011 20:46

Edycja misji w kampanii

PostPt 25 mar, 2011 21:32

Witam,
potrzebuję jakiegoś prostego poradnika jak z pliku pbo kampanii, wypakować konkretną misję, edytować ją i spowrotem spakować jako gotową kampanię.

Pozdrawiam,
Smyk.
Ostatnio edytowano Pt 25 mar, 2011 22:29 przez Smyk, łącznie edytowano 1 raz
Offline

tom3kb

Major

Major

  • Posty: 523
  • Dołączył(a): Pt 04 mar, 2011 07:35

PostPt 25 mar, 2011 22:02

Chodzi o kampanie zrobione przez graczy czy o oryginalną z army 2 lub dodatku.
Jeśli o te pierwsze to poszukaj programów typu depbo, unpbo itp. Rozpakowujesz nimi kampania edytujesz co chcesz w misjach w edytorze, łączysz znowu w całość i grasz sobie we własnym zakresie, oczywiście nie wypuszczasz jej w świat jako zrobionej przez siebie :) . Jeśli chodzi o te kampanie bisu to nawet nigdy nie próbowałem ich rozpakowywać to nie wiem nawet czy się da, czy są jakoś pozabezpieczane czy nie.
Offline

Smyk

Cywil

Cywil

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Pt 25 mar, 2011 20:46

PostPt 25 mar, 2011 22:10

Oczywiście chodzi o kampanie zrobione przez fanów. I teraz tak, pobrałem program ExtractPbo, do tego wrzuciłem odpowiedni dll do katalogu system32 i nie wiem jak dalej sie do tego zabrać. Potrzebuje instrukcji jak rozpakować za pomocą tego programu plik kampanii i jak po edycji wszystko spakować do pliku pbo.
Offline

tom3kb

Major

Major

  • Posty: 523
  • Dołączył(a): Pt 04 mar, 2011 07:35

PostPt 25 mar, 2011 22:15

Tego programiku nie znam skąd ściągnąłeś to bym zobaczył co i jak.
Jeśli chodzi o spakowanie potem wszystkiego w całość to chyba np: programik makepbo czy jakoś tak.

@Down
Właśnie o tym samym sobie przypomniałem. Eliteness :smile:
Ostatnio edytowano Pt 25 mar, 2011 22:20 przez tom3kb, łącznie edytowano 1 raz
Offline

ppio95 (Piotr)

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 303
  • Dołączył(a): So 08 maja, 2010 16:04
  • Lokalizacja: Góra Kalwaria

PostPt 25 mar, 2011 22:16

http://www.wrzuc.to/oSWyJ4APVA.wt
Masz tu program, którym otworzysz wszystko.....
Otwierasz misję, wsadzasz ją do edytora, tam edytujesz i potem zapisując naciskasz exportuj do misji gry wieloosobowej i w folderze mpmissions masz plik *.pbo.
Ewentualnie klikając na folder w programie EliteNess (ten w linku) potem w prawym, górnym rogu czerwona ikonka.

PS. Rodzaj tematu dodaj, bo cię moderator zjedzie :faja:
ObrazekObrazekObrazek
Offline
Avatar użytkownika

Maverick

Generał

Generał

  • Posty: 772
  • Dołączył(a): Pn 30 kwi, 2007 12:12
  • Lokalizacja: Kutno

PostPt 25 mar, 2011 22:20

Po pierwsze - rodzaj tematu... naprawdę, warto rzucić okiem na regulamin i tak dalej, zanim zacznie się pisać posty :P.

Na Twoim miejscu darowałbym sobie to ExtractPbo. Ściągnij cPBO. Szybsze, i prostsze w obsłudze, jak mniemam (bo żadnych dll-ów nie trzeba kopiować do system32 :P). Także jeśli chodzi o pakowanie, bo program działa w dwie strony. Kampanie BIS-u... powinno się dać, w każdym razie po wypakowaniu otwórz plik mission.sqm danej misji i sprawdź, jak on wygląda. Jeśli masz tam kaszankę zamiast normalnie wyglądających wpisów - misji nie odpalisz w edytorze.


ppio95 (Piotr) napisał(a):PS. Rodzaj tematu dodaj, bo cię moderator zjedzie :faja:

no właśnie, wyprzedziłeś mnie :D
Obrazek
Obrazek


"Read about the history of the place that we live in and stop letting corporate news tell lies to your children." - Immortal Technique
Offline

Smyk

Cywil

Cywil

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Pt 25 mar, 2011 20:46

PostPt 25 mar, 2011 22:42

No tak, pośpieszyłem się troszkę :oops:
Zaległości nadrobione, z regulaminem się zapoznałem, rodzaj tematu dodany :spoko:

Skorzystałem z programu od Piotra, narazie mam to czego potrzebowałem, jak pojawią się kolejne pytania to się odezwę.

Dzięki za pomoc :grin:

Pozdrawiam.
Smyk.

Powrót do [ArmA II] Edytor

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron