Teraz jest Cz 28 mar, 2024 11:35


Co trzeba zrobić aby broń w skrzynkach odradzała się

Dział poświęcony edytorowi ArmA II i Operation Arrowhead, czyli tworzeniu misji.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Ptachu

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 203
  • Dołączył(a): Pn 21 mar, 2011 20:11

Co trzeba zrobić aby broń w skrzynkach odradzała się

PostN 27 mar, 2011 15:59

Przerabiam teraz mape i potrzebuje skryptu bądź czegoś innego co pozwoli na odradzanie się broni.
Offline

tom3kb

Major

Major

  • Posty: 523
  • Dołączył(a): Pt 04 mar, 2011 07:35

PostN 27 mar, 2011 16:14

Zrób np. prosty skrypcik, w którym co pewien czas bedą się pojawiały wybrane bronie i amunicja w jakiejś skrzyne.
Nazwy broni w google znajdziesz: weapons class names

zapoznaj się z komendami

removeallweapons
addmagazinecargo
addweaponcargo
clearWeaponCargo

przykładowo wrzuć np to do skryptu co jest poniżej, a skrypt włącz poprzez wyzwalacz, który będzie się uruchamiał co jakiś czas/co ileś sekund.

removeallweapons this; usuwa wszystkie bronie

this addmagazinecargo ["30Rnd_556x45_Stanag",85]; daje 85 magazynków do M16/m4 itd.

this addweaponcargo ["M16A4_GL",6]; dodaje 6 m16 z podwieszany m203

i tak możesz z każdą bronią.
Offline
Avatar użytkownika

Ptachu

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 203
  • Dołączył(a): Pn 21 mar, 2011 20:11

PostN 27 mar, 2011 23:49

Dzieki za zainteresowanie:) To po pierwsze.Po drugie właśnie niewiem jak zrobić ten "skrypcik".A raczej co tam wpisać.Właśnie od podstaw przerobiłem Domination 2 i zostało mi tylko to żeby bronie się odradzały w skrzynkach a niebyły jednorazowe:/
A jeszcze czy potem musiałbym wpisywać coś w oknie "Uruchamianie" w edytorze czy wystarzczy mieć ten skrypt tylko w folderze z misją?
PS:nazwy broni i magów mam z waszej strony i jak dokładnie napisac i nazwać skrypt.
Ostatnio edytowano Pn 28 mar, 2011 00:58 przez Ptachu, łącznie edytowano 1 raz
Offline
Avatar użytkownika

WinteR5

Moderator

Moderator

  • Posty: 451
  • Dołączył(a): Śr 19 maja, 2010 21:52
  • Lokalizacja: Toruń

PostPn 28 mar, 2011 00:53

Ptachu napisał(a):Właśnie od podstaw przerobiłem Domination 2 i zostało mi tylko to żeby bronie się odradzały w skrzynkach a niebyły jednorazowe:/


A po co mają sie "odradzać"? Nie lepiej dać 99 sztuk tej samej broni w skrzynce? ...
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Ptachu

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 203
  • Dołączył(a): Pn 21 mar, 2011 20:11

PostPn 28 mar, 2011 01:03

Chce uniknąć "burdelu".Niechce brodzić po kostki w wyrzutniach PPANC.
Jak masz jedną to o nią dbasz a jak masz trzydzieści to traktujesz jak jednorazowe.I gdzie jest tutaj realizm?
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostPn 28 mar, 2011 02:22

Są gotowe skrypty na armaholicu (crate filler, crate refill, etc - hasło crate w wyszukiwarce), jeśli one Cię nie satysfakcjonują - zapewne za jakiś czas sam będę robił coś podobnego na własny użytek, to mogę tu zamieścić...

But it won't happen anytime soon.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Ptachu

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 203
  • Dołączył(a): Pn 21 mar, 2011 20:11

PostPn 28 mar, 2011 12:28

Jak ci sie uda zrobić ten skrypt to będziesz gość ;P

EDIT:
Pszepraszam znalazłem skrypt odpowiedzialny za wypełnianie skrzynek bronią.Dzięki wielki za pomoć Jon.Należy się plusik:)Jeszcze raz dzięki:)
A tu link- http://www.armaholic.com/ radze przepuścić go przez "tłumacza google".
Opcjonalnie to potrzebny mi też skrypt na przeworzenie dział altyleryjskich helikopterami.

Powrót do [ArmA II] Edytor

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron