Teraz jest Cz 18 kwi, 2024 13:22


Kilka pytań

Dział poświęcony edytorowi ArmA II i Operation Arrowhead, czyli tworzeniu misji.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Mattan

Cywil

Cywil

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Pn 27 sie, 2012 22:10

Kilka pytań

PostWt 28 sie, 2012 19:07

Mam kilka pytań odnośnie tworzenia misji w edytorze:
1. Jak sprawić by żołnierze których ustawiam w edytorze, pozostali na swoich miejscach?
Gdy grupuję ich to przybierają konkretne ustawienie (zazwyczaj "V").
2. Jak sprawić by jednostki wraz z początkiem misji, znajdowały się już np. na wieżach, ambonach myśliwskich lub statku USS Khe Sanh?
3. Jak dodać muzykę w tle misji? (wiem ze bylo sporo tematow, ale jakos nie pojmuje)
4. Istnieje mozliwosc dodania odglosow walki w tle?
5. Jak ustawic punkty nawigacyjne aby piechota ktora wsiada do pojazdu dotarla w konkretne miejsce i poszla w swoja strone, a pojazdy w swoja (przykladowo zeby odjechaly)?
Z gory dziekuje i licze na odpowiedz.
Offline
Avatar użytkownika

gremdek

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 428
  • Dołączył(a): Pn 27 lut, 2006 15:02

PostWt 28 sie, 2012 19:32

wiele pytań, a jedna odpowiedź:
http://www.forum.armacenter.pl/search.php
:(
Offline
Avatar użytkownika

Mustang185

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1032
  • Dołączył(a): N 04 kwi, 2010 00:30
  • Lokalizacja: Jasło

PostWt 28 sie, 2012 21:27

Offline
Avatar użytkownika

Sejtan

Major

Major

  • Posty: 676
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 21:26
  • Lokalizacja: Starogard Gdański

PostWt 28 sie, 2012 21:33

Sorry gremdek... ale odpowiedzi jednak jest więcej :P
Administrator w regulaminie napisał(a):3. Jedno zagadnienie, jeden wątek

Nie "upychaj" kilka pytań do jednego tematu - zmniejsza to przejrzystość forum. Nie trzeba stosować tej zasady gdy pytania są bardzo ogólne bądź blisko ze sobą związane tematycznie.


To jest raz... a dwa... Poradnik Tworzenia Misji, jest naprawde świetny na TEJ stronie i zanim zaczniemy zadawać pytania na forum, dobrze jest go przestudiować. Witamy na forum..., pozdrawiamy i takie tam :P
Offline

Mattan

Cywil

Cywil

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Pn 27 sie, 2012 22:10

PostŚr 29 sie, 2012 00:47

Dziękuję za okazaną pomoc. Spodziewałem się tej typowej reakcji na pytania amatora dot. kwestii, które dla was są banalne, a dla mnie jak widać jednak nie.
BTW
Przeglądałem te poradniki, tylko po pierwsze - nie ma tam oczywistych odpowiedzi na zadane przeze mnie pytania, po drugie - jeśli już są to droga od zrozumienia do wykonania podanych czynności jest daleka (niestety brakuje poradnika krok po kroku).
Zdaję sobie sprawę że nic nie przychodzi łatwo, a człowiek najczęściej do wszystkiego musi dojść sam (ile to już razy), ale proszę o minimum dobrej woli.

Chociaż odpowiedzcie na pytanie nr. 2
Będę zadowolony.
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostŚr 29 sie, 2012 01:52

Pytanie 2? Ty chyba sobie jaja robisz :|


Nikt nie lubi pomagać komuś, kto ma przygotowane przez niego pomoce w dupie. Nie po to siedzieliśmy i poświęcaliśmy X godzin na pisanie poradników, by potem każdemu leniowi tłumaczyć krok po kroku - to nie są"typowe reakcje na pytania amatora dot. kwestii, które dla nas są banalne". Nie - to są reakcje na gościa, który chce dostać wszystko na złotej tacy i odpowiada z pretensją gdy nie dostanie. Poza tym jedno pytanie = jeden wątek (tak jak napisał Sejtan).
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Sejtan

Major

Major

  • Posty: 676
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 21:26
  • Lokalizacja: Starogard Gdański

PostŚr 29 sie, 2012 06:03

... Zapomniałem jeszcze o FAQ w dziale edytor Flashpointa... Tam również znajdziesz odpowiedzi na... chyba nawet wszystkie Twoje pytania.

Powrót do [ArmA II] Edytor

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron