Teraz jest Cz 18 kwi, 2024 23:01


Patch zepsuł? Pojazdy nie strzelają zza osłon.

Dział poświęcony edytorowi ArmA II i Operation Arrowhead, czyli tworzeniu misji.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Exe

Major

Major

  • Posty: 762
  • Dołączył(a): Pn 28 cze, 2010 18:35
  • Lokalizacja: Rzeszów

Patch zepsuł? Pojazdy nie strzelają zza osłon.

PostN 06 sty, 2013 15:59

Czołgiem.

Przed ostatnim patchem, który obowiązkowo instalowaliśmy zrobiłem pewną misję, w której nie które pojazdy opancerzone wroga były ustawione za okopami artyleryjskimi. Przed patchem wróg odpowiednio reagował na wszystko, lecz po patchu kilka osób raportowało mi, że w misji wróg ich olewa.

Wczoraj naszło mnie tak jakoś to sprawdzić i okazuje się, że rzeczywiście tak jest. Po ustawieniu np. czołgu za okopem artyleryjskim rusza on sobie wieżą, ale nie strzela do mnie. Po zniszczeniu czołgu wszystko wraca do normy. Załoga która przeżyła zniszczenie wysiada z palącego się wraku i jest do mnie wrogo nastawiona.

Jest jakikolwiek sposób na uporanie się z tym ? Oczywiście poza porzuceniem pomysłu budowania umocnień z okopów artyleryjskich.
Widocznie bug tak chciał.
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Patch did a shit ? Pojazdy nie strzelają zza osłon.

PostN 06 sty, 2013 16:01

Obniż je. Tak, prawdopodobnie do poziomu, w którym nie będą już tak dobrze ukryte.

Niestety, miałem w misji to samo.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline

Exe

Major

Major

  • Posty: 762
  • Dołączył(a): Pn 28 cze, 2010 18:35
  • Lokalizacja: Rzeszów

Re: Patch did a shit ? Pojazdy nie strzelają zza osłon.

PostN 06 sty, 2013 16:16

OK, dzięki za pomoc.
Obniżyłem obiekt o 30 cm i wróg zachowuje się jak Allah przykazał, ale niestety to 30 cm robi różnicę w przypadku większości czołgów i to już nie jest pełne hull down.
Widocznie bug tak chciał.

Powrót do [ArmA II] Edytor

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron