Teraz jest Cz 28 mar, 2024 17:04


Łączenie oddziałów

Dział poświęcony edytorowi ArmA II i Operation Arrowhead, czyli tworzeniu misji.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

antek

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 37
  • Dołączył(a): So 05 paź, 2013 19:09

Łączenie oddziałów

PostWt 08 paź, 2013 20:14

Mam 14 marines załadowanych do aavp7a1. Transporter ma waypoint "rozładunek transportu", gdy dojeżdżam, szweje się wysypują, i ruszają do waypointa "dołącz i prowadź" a transporter ma waypoint " dołącz", zsynchronizowałem oba te waypointy. Gdy transporter dołącza do grupy, załoga z niego wysiada, i do następnego waypointa idą z buta. Jak połączyć grupę marines z transporterem, tak żeby transporter podążał za marines ?
Offline
Avatar użytkownika

Sejtan

Major

Major

  • Posty: 676
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 21:26
  • Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Łączenie oddziałów

PostPt 11 paź, 2013 13:30

"Zakmnij" pojazd komendami vehicle lock true, albo vehicle lockCargo true.
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Łączenie oddziałów

PostPt 11 paź, 2013 14:40

Myślę, że to nic nie zmieni.

Mam pytanie, czy załoga jest wsadzona komendami do pustego pojazdu, czy jest to od razu pojazd z załogą, jako jedna jednostka?
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline

antek

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 37
  • Dołączył(a): So 05 paź, 2013 19:09

Re: Łączenie oddziałów

PostPt 11 paź, 2013 21:37

Jest to pojazd z załogą, jako jedna jednostka.
@Sejtan wydaje mi się że vehicle lockCargo true nie zadziała, a jeśli zadziała, to wtedy desant nie wyjdzie z pojazdu. Mimo wszystko sprawdzę Twój pomysł.
Offline
Avatar użytkownika

Mustang185

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1032
  • Dołączył(a): N 04 kwi, 2010 00:30
  • Lokalizacja: Jasło

Re: Łączenie oddziałów

PostPt 11 paź, 2013 23:54

Spróbuj zrobić tak: daj pusty pojazd na początku misji i wsadź do niego komendą nazwanych załogantów. Potem, w w inicjalizacji punktu 'dołącz' dodaj komendy 'jednostka assignAsCommander pojazd'. Odpowiednio dla dowódcy, kierowcy i strzelca. Tylko nie wiem, czy należałoby to wpisać do punktu drogi piechoty czy pojazdu - sprawdź sobie.
Offline

tom3kb

Major

Major

  • Posty: 523
  • Dołączył(a): Pt 04 mar, 2011 07:35

Re: Łączenie oddziałów

PostSo 12 paź, 2013 00:03

A może najprostsze rozwiązania są najlepsze. Jak już APC wyrzuci desant to ustawić mu punkty ruszaj do miejsca gdzie się ma połączyć z oddziałem i użyć komendy Join (dajemy jakąś nazwę pojazdowi i jednostce do, której ma dołączyć).
Offline
Avatar użytkownika

Sejtan

Major

Major

  • Posty: 676
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 21:26
  • Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Łączenie oddziałów

PostSo 12 paź, 2013 06:38

antek napisał(a):Jest to pojazd z załogą, jako jedna jednostka.
@Sejtan wydaje mi się że vehicle lockCargo true nie zadziała, a jeśli zadziała, to wtedy desant nie wyjdzie z pojazdu. Mimo wszystko sprawdzę Twój pomysł.

Komendy lock i lockCargo zadziałają na pewno... Użycie ich po desancie uniemożliwi jednostkom wejscie do pojazdu...

Powrót do [ArmA II] Edytor

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości