Teraz jest Cz 28 mar, 2024 20:31


Wzywanie wsparcia

Dział poświęcony edytorowi ArmA II i Operation Arrowhead, czyli tworzeniu misji.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

antek

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 37
  • Dołączył(a): So 05 paź, 2013 19:09

Wzywanie wsparcia

PostN 09 lut, 2014 16:11

Hej, mam oddział piechoty, i helikopter. Chcę aby helikopter przybył do mnie, po wezwaniu (wyzwalacz radio alfa), i tu jest problem, bo nie wiem jak skonfigurować waypoint/wyzwalacz tak, aby helikopter przybył do mnie, i dołączył do mojego oddziału. Umiem tylko zrobić tak, żeby helikopter poleciał w wybrane miejsce, a to mnie nie interesuje.
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Wzywanie wsparcia

PostPn 10 lut, 2014 18:57

Wystarczy odpowiednia synchronizacja waypointa, gdy będziesz chciał by to się stało: viewtopic.php?f=52&t=10776

Oraz potem odpowiedni wyzwalacz \ waypoint, z wpisanym w aktywacji: bananowy_helikopter Join krol_bananow

Zapoznaj się z tym: viewtopic.php?f=52&t=12025
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline

antek

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 37
  • Dołączył(a): So 05 paź, 2013 19:09

Re: Wzywanie wsparcia

PostCz 13 lut, 2014 18:18

Dzięki, teraz już jest jak należy :)
Offline

antek

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 37
  • Dołączył(a): So 05 paź, 2013 19:09

Re: Wzywanie wsparcia

PostWt 18 lut, 2014 18:10

Teraz mam inny problem. Mam oddział ośmiu marines, i oni mają oczyścić dwie wsie, w bazie mam dwa helikoptery wypełnione ludźmi jako rezerwę. Chcę aby oba helikoptery przyleciały do mnie gdy mój skład będzie liczył mniej niż 4 osoby, wysadziły desant i sobie poleciały, a desant ma dołączyć do mojej ekipy. Nie wiem jak skonfigurować waypointy.
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Wzywanie wsparcia

PostWt 18 lut, 2014 18:24

Potrzebujesz wyzwalacz z odpowiednim warunkiem (niestety nie pamiętam co to było) zsynchronizowany z waypointem przed wylotem, rozumiem, że z lądowaniem nie ma problemów?
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline

antek

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 37
  • Dołączył(a): So 05 paź, 2013 19:09

Re: Wzywanie wsparcia

PostWt 18 lut, 2014 18:50

No właśnie coś nie gra. Jeden helikopter to tp2, drugi to tp3, zrobiłem wyzwalacz dla helikoptera tp2 :
- Activation : Radio Alpha
- Type : Switch
On Act: Bravo(oddział w tp2) join Alfa(mój oddział).
Potem zrobiłem drugi identyczny trigger dla tp3 i oddziału Charlie, tylko zamiast radio alpha dałem bravo.
Ustawiłem waypoint move niedaleko od tp2, zsynchronizowałem trigger z waypointem, i tu utknąłem, bo nie wiem jaki dać następny waypoint, żeby tp2 po wezwaniu (Radio Alpha) znalazł mnie i wysadził obok mnie desant, a desant żeby do mnie dołączył.
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Wzywanie wsparcia

PostWt 18 lut, 2014 20:08

Nigdy nie pamiętam, który to był waypoint. Albo "Unload", albo "Unload Transport".

Nie stawiaj go obok Twojej jednostki tylko NA jednostce. (nie jestem pewien, czy zadziała, w pewnym momencie historii Army waypointy ustawiane na jednostkach bugowały jednostki - takowe przestawały reagować na cokolwiek)

Dla jednostek z drużyny Bravo, nie dołączaj ich póki co. Daj tak jak śmigłowcom, jeden waypoint tuż przed nimi (nie jestem pewien, chyba nie trzeba go synchronizować tak jak tych dla śmigłówców) a jeden - "Get Out", na Twojej jednostce lub w pobliżu miejsca gdzie oczekujesz, że mogą być potrzebni. W przypadku drugiego rozwiązania, najlepiej dla pewności (albo po prostu gdy w testach wyjdzie, że nie hula) ustawić im promień aktywacji na np. 2 km. Potem synchronizujesz, przeciągając Magiczną Niebieską Mackę™ z waypointa "Unload\Unload Transport" heli do waypointa "Get Out" Bravo. W tamtym też waypoincie najlepiej dołączyć ich komendą do Twojej drużyny.

That should do it.

Można to zrobić trochę bardziej elegancko komendami, ale za cholerę ich już nie pamiętam.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline

tom3kb

Major

Major

  • Posty: 523
  • Dołączył(a): Pt 04 mar, 2011 07:35

Re: Wzywanie wsparcia

PostWt 18 lut, 2014 20:31

Unload wtedy gdy helka i desant to ten sam skład, unload transport gdy dwa oddzielne oddziały.
Z tym , że maja dołączyć gdy oddział <4 to:
({alive _x} count units mygroup) < 4 gdzie mygroup to nazwa grupy
Offline

antek

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 37
  • Dołączył(a): So 05 paź, 2013 19:09

Re: Wzywanie wsparcia

PostWt 18 lut, 2014 21:08

Prawie działa, ale desant nie chce dołączyć do mojego zespołu, nie można dwóch oddzielnych waypointów na jedną jednostkę dać. Ale to nic, dałem transport unload na mojego żołnierza, i gdziekolwiek bym nie był, helikopter przylatuje i wysadza desant. Na drugiej opcji podanej przez Jona mi nie zależy, liczy się dla mnie więc tylko opcja nr.1
Zamiast waypointu join, chce dać trigger, i chce aby jednostki desantu dołączyły do mnie, gdy pojawią się 50 metrów ode mnie. Jak to zrobić ?
Offline

tom3kb

Major

Major

  • Posty: 523
  • Dołączył(a): Pt 04 mar, 2011 07:35

Re: Wzywanie wsparcia

PostWt 18 lut, 2014 21:09

https://community.bistudio.com/wiki/join (jest jeszcze joinsilent)
Ja zawsze robię z nazwami jednostek (nigdy z waypointami join) i w wyzwalaczu:
Warunek:
unit1 distance gracz1 <50
Aktywacja:
[unit1] join gracz1

Powrót do [ArmA II] Edytor

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron