Teraz jest Wt 19 mar, 2024 11:45


Jak skutecznie zrobić desant morski

Dział poświęcony edytorowi ArmA II i Operation Arrowhead, czyli tworzeniu misji.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Lygi

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 38
  • Dołączył(a): Wt 09 lut, 2010 14:07

Jak skutecznie zrobić desant morski

PostPt 02 gru, 2016 13:25

Ostatnio próbowałem zrobić desant z łodzi strony przeciwnej. Szło jak po grudzie zatem zrezygnowałem i robię desant z łodzi własnych i wiecie co ? Też są problemy. Kiedyś w OFP robiłem podobne misje wszystko było łatwe i co najważniejsze działało a tu ..

Ok zatem zrobiłem ileś tam grup umieszczonych w łodziach dałem łodziom trasę zakończoną - rozładuj transport a grupom trasę do ataku .

I teraz tak:

- Za którymś razem łodzie przestały ruszać z miejsca ( Prócz jednej - nie wiem czemu. Miała identyczne parametry w punktach drogi jak i reszta. ) Musiałem dodać jeszcze jeden punkt drogi (taki zwykły bez parametrów specjalnych ) łodzie zaczęły ruszać. (Co zabawne np. pontony nie miały tych problemów z ruszaniem z miejsca choć miały identyczne punkty trasy.)

- Kiedy już łodzie dopływały do brzegu to żołnierze bardzo niechętnie z nich wysiadali. Nie które łodzie po dotarciu do punktu trasy "rozładuj transport" rozładowywały się po pewnym czasie, a nie które wcale. Ba! Parę razy się zdarzyło że łodzie zaczęły zawracać i płynąć gdzieś w siną dal !

- Pomyślałem że wymuszę ich wysiadkę komendą ejcet ale oczywiście po wysiadce żołnierze wracają z powrotem do łodzi.

A teraz pytanka.

- Jakie macie pomysły na pewny i szybki desant żołnierzy na plaży z łodzi ? Chodzi żeby łodzie bez kluczenia podpływały do brzegu i szybko wysadzała desant.
- Łodzie choć każda ma osobną drogę wytyczoną jakoś samoistnie ustawiają się jedna za drugą w trzy rzędy. Jak temu zapobiec? Wolałbym żeby płyneły w lini.
- Czy można połączyć wyzwalacz z punktem trasy ? Tak żeby komenda aP1 Action ["EJECT", ponton] zadziałała kiedy ponton dotrze do określonego punktu trasy ?

Powrót do [ArmA II] Edytor

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości