Teraz jest Wt 19 mar, 2024 10:17


[Nowy] Parę pytań co do Briefingu

Dział poświęcony edytorowi ArmA II i Operation Arrowhead, czyli tworzeniu misji.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

MajorFiedorowsky

Cywil

Cywil

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): So 17 gru, 2016 21:49

[Nowy] Parę pytań co do Briefingu

PostSo 17 gru, 2016 23:28

Witam mam na imię Kamil :D jetem średnio doświadczonym missiomakerem ale jeszcze kuję i kuję skrypty niczym pyszne bułeczki :D

Jestem otwarty i lubię wyrażać uczucia więc sorrki za spam Emotikon :)

Problem jest jeden Baaaardzo wielki gdyż jak na moją wiedzę sam się dziwię czemu tego jeszcze nie obczaiłem sam ;(

Więc tak Pytanie 1.

Czyli spolszczyć i jak ją w ogóle dodać do gry w brefingu [czy jak tam] zakładkę "Uwagi, Notatnik, etc"

oczywiście umiem dodać ją :) bummmmm:

player createDiaryRecord["Diary", ["Nazwa zakładki","coś tam coś tam bananowe pole i miny ;) ."]];

tylko jak ją dodać do Stringi w table :P czyli [Stringtable] żeby były spolszczone :)

jak już mówiłem jestem mało ale doświadczony aby robic zadanie i je wypełniać np.

mój briefing jest taki:

tsk1 = player createSimpleTask[localize "STR_o1"];
tsk1 setSimpleTaskDescription[localize "STR_o1desc",localize "STR_o1",localize "STR_o1"];


tsk2 = player createSimpleTask[localize "STR_o2"];
tsk2 setSimpleTaskDescription[localize "STR_o2desc",localize "STR_o2",localize"STR_o2"];


tsk3 = player createSimpleTask[localize "STR_o3"];
tsk3 setSimpleTaskDescription[localize "STR_o3desc",localize "STR_o3",localize"STR_o3"];


tsk4 = player createSimpleTask[localize "STR_o4"];
tsk4 setSimpleTaskDescription[localize "STR_o4desc",localize"STR_o4",localize"STR_o4"];

tsk5 = player createSimpleTask[localize "STR_o5"];
tsk5 setSimpleTaskDescription[localize "STR_o5desc",localize"STR_o5",localize"STR_o5"];

zaś Stringtable jest taki:

LANGUAGE,"Polish"

STR_O1,"Dotrzeć do Kaitana Shaftoe jakieś tam zadanie",
STR_O1desc,"Kapitan Szaftoł nie żyje :O jakiś głupi opis misji.",

STR_O2,"zadanko drugie jakaś tam nazwa",
STR_O2desc,"wykurz wszystkie czedackie mordy z wyspy Utes.",

STR_O3,"Niedługo do domu jakaś nazwa zadania",
STR_O3desc,"Do domu i koniec zadania, ale jeszcze czeka nas ewakuacja z jednego śmigłowca AH11 Kryptonim [śmierdzący piorun 3 hehehe].",

STR_O4,"zastrzel czedaka jakaś nazwa zadania",
STR_O4desc,"idź na bananowe pole i powiadom zespół Brzytwa opis misji.",

STR_O5,"Misja testowa jakaś nazwa zadania",
STR_O5desc,"bla bla bla bla opis misji już spolszczonej.",

i wszystko hula że Hej!!

więc pytanie jak dodać tam Uwagi czyli to co pisał nasz Maverick w poradniku [Czytałem czytełem regulamin też]

chodzi mi o to panowie:


player createDiaryRecord["Diary", ["Situation on the frontline","We've won all battles so far, except those which we've lost."]];

ale po polsku z polskimi polfrontami :D

Przepraszam jeśli nazwa zła proszę edytować mój pierwszy post więc proszę o dobrą pomoc i wyrozumiałość nowego członka Forum :) Pozdrawiam i czekam na posty :)
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

Re: [Nowy] Parę pytań co do Briefingu

PostPt 23 gru, 2016 03:04

Nie bardzo rozumiem w czym jest problem.

Bo jak w braku polskich fontów to polecam zapisać plik "tekstowy" ze stringami w kodowaniu UTF-8.

Ew. nie czyta Ci tego stringtable w ogóle? Czy o co chodzi?
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan

Powrót do [ArmA II] Edytor

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron