Teraz jest So 27 kwi, 2024 20:48


Realistyczna komunikacja w grze

Rozmowy na temat wszelkich addonów do ArmA II oraz Operation Arrowhead.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Rafalsky

Major

Major

  • Posty: 748
  • Dołączył(a): Cz 21 sty, 2010 23:27
  • Lokalizacja: Londyn

PostPn 30 sie, 2010 08:37

ACRE 1.09 jest napisane pod patcha 1.54. Moga/wystepuja male bledy jezeli gra sie na samej Arma2. Nie sadze aby w przyszlosci jeszcze pisali wersje dla samej Arma2 (1.07).
Przyjeli ze wiekszosc ma Arrowhead (lub A2OA) i patcha 1.54 (dodatkowe komendy) i pod taki zestaw pisza/testuja acre.

Takze male bledy w ACRE dla samej Army2 sa naturalne :(
Ostatnio edytowano Cz 01 sty, 1970 02:00 przez Rafalsky, łącznie edytowano 1 raz
Offline
Avatar użytkownika

Darek

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 417
  • Dołączył(a): Pt 22 sty, 2010 00:28

PostPn 30 sie, 2010 15:03

No szkoda,ale pociesza mnie myśl że będzie działać na A2OA.
Ps.Myslalem o A2 i OA :)
Ostatnio edytowano Pn 30 sie, 2010 15:16 przez Darek, łącznie edytowano 1 raz
Offline
Avatar użytkownika

Jaromaz

Major

Major

  • Posty: 565
  • Dołączył(a): Cz 21 sty, 2010 23:12
  • Lokalizacja: Warszawa

PostPn 30 sie, 2010 15:14

i równocześnie na Combined Operations - czyli na Czarnorusi też będzie OK ... :)

ale Rafalski - gdzie to jest napisane? - nigdzie w wątku ACRE nie znalazłem ... trzeba się jakoś do tego odnieść :) (hmm nie powinni tak czystej Army 2 zostawiać ;) )
Obrazek
Offline

ppio95 (Piotr)

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 303
  • Dołączył(a): So 08 maja, 2010 16:04
  • Lokalizacja: Góra Kalwaria

PostN 05 wrz, 2010 14:21

Nowa wersja ACRE 1.0.10:

Changelog:
v1.0.10
* Fixed issue where dropping your last radio wouldnt stop you from opening the dialog
* Fixed performance framework issue of taking up too much scheduler time
* Multiple TS3 crash/hang fixes
* Vehicle attenuation really works now (promise)
* Vehicle intercom systems are now simulated via vehicle attenuation
- If you are a crew member, you'll hear crew members more clearly than passangers
* Fixed errors in API functions: attachRxmtToObj, setDefaultChannels/Powers
* Fixed many scoping issues that should support reliability
* Remotely used radios, or "buddy radios" is now turned on.
- However, radio information (changes to the radio) does not always propigate back to the owner correctly
* The 148 does not show on the player yet, but dropped it does have the correct model now
Offline
Avatar użytkownika

NOON

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 183
  • Dołączył(a): Pn 21 cze, 2010 23:46
  • Lokalizacja: z przypadku...

PostN 05 wrz, 2010 15:14

...no może przestanie tak strasznie mi się sypać TS.
Offline
Avatar użytkownika

Jaromaz

Major

Major

  • Posty: 565
  • Dołączył(a): Cz 21 sty, 2010 23:12
  • Lokalizacja: Warszawa

PostN 05 wrz, 2010 21:46

Po ostatnich rozgrywkach mam taką uwagę - Panowie zainwestujcie w dobry mikrofon. Słyszę doskonale LT_Mic'a i Tasmana - ale część nowych graczy bardzo źle (a błędna komunikacja może pogorszyć wynik misji - no i kiepsko wychodzi na filmikach ;) ).

Polecam inwestycję (nie tanią) w dobre słuchawki 5.1 - bardzo ułatwiają identyfikację celów po kierunku dochodzącego dźwięku i zwykle zawierają już w sobie mikrofon bardzo dobrej jakości. Różnica między zwykłymi słuchawkami a 5.1 jest ogromna - grałem na zwykłych słuchawkach stereo i wydawało mi się, że kierunkowość w Armie 2 jest doskonała na tych zwykłych - ale po zmianie na 5.1 identyfikacja po kierunkowości wzrosła o 100% - Polecam :)

(wątek o słuchawkach na naszym forum)
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Red

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 255
  • Dołączył(a): So 25 kwi, 2009 10:35
  • Lokalizacja: Bolabongo

PostPn 06 wrz, 2010 09:52

Popieram. Niektórzy brzmią jakby nadawali na radiu będąc oddalonymi 5km za górami, za lasami, leżąc w łóżku z żoną. Dobry mikrofon to nie wydatek w tych czasach ;)
Nie próbujcie jednak korzystać z mikrofonów od np. SINGSTAR na PS2 bo miałem do czynienia z takimi osobami i ich komunikacja leżała wśród szumów i wiatrów, doprowadzając do bólu głowy słuchaczy.

Co do headsetów to jest świetny zestaw dla tych którzy posiadają zintegrowaną kartę dźwiękową i nie mogą zadowalać się świetnym dźwiękiem niezależnie od kupionych headsetów
Obecnie jestem w trakcie kupna owych.
http://www.ceneo.pl/7354489v
ObrazekObrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

KaRV

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 312
  • Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 01:28
  • Lokalizacja: Skierniewice

PostPn 06 wrz, 2010 11:14

slyszalem bardzo dobre opinie na temat tego mikrofonu!! Zalman ZM-MIC1
Obrazek
A2C
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Jaromaz

Major

Major

  • Posty: 565
  • Dołączył(a): Cz 21 sty, 2010 23:12
  • Lokalizacja: Warszawa

PostPn 06 wrz, 2010 11:24

najlepiej żeby mikrofon był zintegrowany ze słuchawkami (znajduje się wtedy najbliżej ust) - nie korzystajcie z mikrofonów postawionych gdzieś daleko - no i najlepiej w ogóle nie korzystać z głośników - tylko wyłącznie ze słuchawek.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

KaRV

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 312
  • Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 01:28
  • Lokalizacja: Skierniewice

PostPn 06 wrz, 2010 12:11

+ i - mikrofonow niezaleznych.

Kolejna decyzja dotyczyć powinna mikrofonu. Co prawda nie jest on niezbędny do gry, ale w potyczkach sieciowych bardzo ważne jest aby czytelnie komunikować się z innym teammate’em.

Rozwiązanie w postaci zintegrowanego mikrofonu ma swoje plusy i minusy. Teoretycznie zwalnia z posiadania przed sobą albo przy sobie kolejnego kabla i osobnego mikrofonu, jednakże w przypadku awarii i odsyłaniu na gwarancję, właściciel pozbywa się całych słuchawek a nie tylko mikrofonu. Dodatkowo w przypadku próby używania słuchawek jako modelu odsłuchowego albo outdoorowego, mikrofon będzie powodował przynajmniej uczucie dyskomfortu.

W słuchawkach tanich, zwłaszcza „specjalnie dla graczy” takich jak wciskane na bezczelnego każdemu i wszędzie Creative Fatal1ty, mikrofon jest tak słabej jakości że o jego uszkodzenie po intensywnym tygodniu użytkowania naprawdę nietrudno.

Mikrofon nabywany osobno w teorii odejmuje nieco komfortu bo trzeba poprowadzić drugi kabel i mieć go przy sobie, albo przyczepiony do ubrania, albo stojący. Jednakże daje o wiele większe możliwości doboru urządzenia pod siebie, pod własne preferencje i przede wszystkim – budżet. Są na rynku dostępne bardzo dobre mikrofony takie jak Zalman ZM-MIC1 które przyczepia się na kabel słuchawkowy, dodatkowo oferujące jakość przekazywania głosu kilkakrotnie lepszą od mikrofonów zintegrowanych w niektórych modelach słuchawek.

Przy wyborze osobno słuchawek i mikrofonu budżet może się powiększyć o np. 20zł, jednakże na ogół uzyskuje się lepsze słuchawki i lepszy mikrofon niż w przypadku takiego zakupu zintegrowanego jednego z drugim.
Obrazek
A2C
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Jaromaz

Major

Major

  • Posty: 565
  • Dołączył(a): Cz 21 sty, 2010 23:12
  • Lokalizacja: Warszawa

PostPn 06 wrz, 2010 12:21

no dlatego na słuchawkach zintegrowanych z mikrofonem nie opłaca się oszczędzać (- wcześniej miałem takie za 90 zł i jakość dźwięku z mikrofonu też była bardzo dobra (z informacji zwrotnych :) ) - niestety mikrofon zepsuł się po pół roku korzystania ... :)
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Red

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 255
  • Dołączył(a): So 25 kwi, 2009 10:35
  • Lokalizacja: Bolabongo

PostPn 06 wrz, 2010 12:33

Ja w tej chwili korzystam z CREATIVE HS-400 zakupione za ok.110zł (dziś ok.64zł). Są to głównie słuchawki do komunikacji, a nie do gry, lecz jak na swój chudy wygląd, są dosyć wytrzymałe i elastyczne. Używam ich od 1.5 roku i nie wykazują oznak zużycia. Jednak mają dużą wadę-są niesamowicie niewygodne
Informacje dodatkowe Wielozadaniowość, jakość i wygoda. LOL
Po 2h grania, uszy mocno bolą od dźwigania ciężaru tych słuchawek. Na szczęscie kurier jest już w drodze z SteelSeries 5H v2 USB ;-)

btw. Proponuje przenieść ostatnie posty do nowego wątku o sprzęcie.
ObrazekObrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

KaRV

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 312
  • Dołączył(a): Pt 28 maja, 2010 01:28
  • Lokalizacja: Skierniewice

PostPn 06 wrz, 2010 12:55

ja osobiscie zastanawiam sie nad tymi modelami ROCCAT Kave 5.1 a PLANTRONICS GAMECOM 777 korzystalem z "wielkiego testu sluchawek dla graczy" pclabu klik chociaz z 2 storny dostalem kilka linkow ktore dosyc mocno atakuja system 5,1 w sluchawkach.. polecam przeczytac.. dlugie lecz ciekawe no i powodukace totalny metlik w glowie :)

link1
link2
link3
link4

i odp. na mojego posta na jednym z forow

Mylisz pojecia. Nie ma czegos takiego jak sluchawki 'przestrzenne'. Przestrzen w grach jest bardzo wazna, ale jak na ironie sluchawki '4gamers' maja bardzo ograniczona przestrzen. Najprawdopodobniej chodzilo Ci o pozycjonowanie... i tutaj tkwi problem. Wbrew temu, co mowia marketingowe slogany, to nie sluchawki odpowiadaja za pozycjonowanie a zrodlo dzwieku tj. karta dzwiekowa. Sluchawki natomiast maja jak najlepiej zagospodarowac 'moc' pozycjonowania jaka oferuje zrodlo. Sluchawki muzyczne maja o klase lepsza przestrzen i mozliwosci pozycjonowania niz te '4gamers' i dlatego wlasnie na nie powinienes zwrocic uwage. Wlasnie dlatego tez pisalem, ze powinienes byc 'otwarty'. Chyba, ze wolisz wyrzucic kupe pieniedzy w bloto.

Co do karty dzwiekowej - do takich sluchawek nie ma zbytniego sensu kupowac nic dobrego, bo to najpewniej one beda ograniczaly Twoja integre, a nie integra sluchawki (jak to ma miejsce w przypadku dobrych sluchawek stereo).

Zrobilem szybki rzut oka na ceneo, zeby sprawdzic ile te sluchawki kosztuja. Za takie pieniadze kup sobie Koss UR40 i Xonara DS, ewentualnie uzywanego Xtreme Music/Gamer. Bedzie lepiej niz w przypadku Platronow i Roccata.
Ostatnio edytowano Pn 06 wrz, 2010 13:02 przez KaRV, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
A2C
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

wektork

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 135
  • Dołączył(a): Pt 12 mar, 2010 22:56

PostPn 06 wrz, 2010 12:56

Jaromaz napisał(a):najlepiej żeby mikrofon był zintegrowany ze słuchawkami (znajduje się wtedy najbliżej ust) - nie korzystajcie z mikrofonów postawionych gdzieś daleko - no i najlepiej w ogóle nie korzystać z głośników - tylko wyłącznie ze słuchawek.

Że niby dla czego? Z tego co wiem to mnie dobrze słychać, a mikrofon mam ~metr od głowy ;]
Offline
Avatar użytkownika

Jaromaz

Major

Major

  • Posty: 565
  • Dołączył(a): Cz 21 sty, 2010 23:12
  • Lokalizacja: Warszawa

PostPn 06 wrz, 2010 13:06

Z tego co wiem to mnie dobrze słychać


Między "dobrze" a "doskonale" jest spora różnica :)

Wolę pewność - mikrofon tuż przy ustach zwiększa szanse :)

W tym samym artykule o moich słuchawkach - podkreślają bardzo dobre pozycjonowanie dźwięku oraz wibrację/bas - narzekają na muzykę i na materiał wykonania podkładki pod głowę (a niepotrzebnie - bo w ogóle się nie zniszczył jak do tej pory :) )

Faktycznie lepiej przenieść te posty do wątku o sprzęcie :)
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do [ArmA II] Addony

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 59 gości