Teraz jest Cz 28 mar, 2024 17:14


Wrażenia z pola bitwy - dyskusja

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Rafalsky

Major

Major

  • Posty: 748
  • Dołączył(a): Cz 21 sty, 2010 23:27
  • Lokalizacja: Londyn

PostN 20 cze, 2010 19:45

ACE odrzucony jako niemożliwy do zrobienia obecnie, skierowali do Arma2:

http://dev-heaven.net/issues/11375

Pls. Vote again
Offline
Avatar użytkownika

Zombie

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 192
  • Dołączył(a): Wt 08 cze, 2010 22:28
  • Lokalizacja: Się biorą dzieci?

PostN 20 cze, 2010 20:53

Tylko że 90% twojego briefingu było nie zrozumiałe przez mikrofon.
A już jeżeli te hamery stały na przodzie to chociaż mogły stać prawidłowo.
Offline

rad

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 382
  • Dołączył(a): So 03 paź, 2009 18:56

PostN 20 cze, 2010 22:22

Ja tam 90% zrozumialem...
Offline
Avatar użytkownika

Jaromaz

Major

Major

  • Posty: 565
  • Dołączył(a): Cz 21 sty, 2010 23:12
  • Lokalizacja: Warszawa

PostPn 21 cze, 2010 10:34

Nie było tak źle jak się okazuje :) tutaj filmik z przebiegu sobotniej misji

Po raz kolejny, mimo problemów z pluginem (w obecnej wersji uniemożliwiającym rozgrywkę z tak dużą liczbą osób) zaznaczam, że bez niego komunikacja nie brzmiałaby tak naturalnie i interesująco jak na tym materiale wideo :)

No i po tym co usłyszałem w szóstej minucie dochodzę do wniosku, że Jager w ogóle nie oddycha :) - (ale brzmi to bardzo dobrze).
Obrazek
Offline

Lt_Mic

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 205
  • Dołączył(a): So 23 sty, 2010 14:38
  • Lokalizacja: Olsztyn

PostPn 21 cze, 2010 14:16

Punkt widzenia:
Teoretyczny dowódca drużyny Charlie.

Podejście nr1.
Kompletny brak panowania nad drużyną w wyniku przydziału radiostacji LR FTL-om
i planowanego rozdzielenia FT na obie flanki ataku doprowadziły,
że za niemym przyzwoleniem HQ zostałem zdegradowany do pozycji zwykłego strzelca osłaniającego medyka
a FT C1 i C2 stały się samodzielnymi drużynami jak się tego spodziewałem przed misją gdy radziłem nie bawić się w takie kryptonimy
moja 2 osobowa sekcja dysponowała nikłą siłą bojową a w wirze walki C1 gdzieś odbiegło bez rozkazu a C2 się w lesie gdzieś zgubiło.... w wyniku problemów technicznych.... nie dojechało do resa...

RES - bardzo kontrowersyjny jak dla mnie.... porównując do braku resa przy 3 podejściu

Podejście nr2.
BUG... więc na nic więcej nie mogę ponarzekać

Podejście nr3.

dow. dr. Charlie (czy w końcu go zjadło, czy nie)

TAK zjadło :(
Problemy techniczne ciągłe wypadanie dowódców sekcji i HQ
jak wracał Jager wypadał rekordzista Kadryl... potem następny a potem ja...
gdy tylko powiedziałem sobie uff przynajmniej ts mi działa ts sobie poszedł w cholerę....
gdy doszło do kontaktu bojowego akurat skrashowałem i mogłem tylko słuchać na ts-ie o tym jak Jon wywołuje Charlie
a admin mówi że serwer zostanie zablokowany gdy wróciłem ktoś inny był na moim slocie ale zginął zanim włączył się mój spectator
w tym podejściu prócz rozkazu wyłączyć LR i do wozów i Tasman przejmij bo mam problemy techniczne nic więcej nie dowodziłem.....

UWAGI/SUGESTIE:
- kapral nie decyduje co robi czy flankuje czy coś dopóki sierżant/porucznik mu nie każe jeśli ten stoi w odległości 5m (jak w wojsku hierarchia)
- usunąć LR FTL-om
- dodać RTO z tych uzupełnień poszczególnym Oddziałom A B C 0
- komunikacja koniec z nadawaniem na LR "Potopu" czy też "Pana Tadeusza" dyscyplina radiowa
- HUMMER z TOW-EMx1?
- zasady resów-> res gdy przed szturmem utracimy 50-75% stanu osobowego
- ustawienie samochodów w kolumnie na starcie
- coś trza zrobić z problemami technicznymi i mismatchami
- opracować misje by następnym razem nie było pozostałości BETY i modułów lagu -> Bis-owskie cywile itd.
-lepszy plan sekcja na flance zawsze może wystawić 1 człowiek z rozkazem pilnuj flanki
zamiast dzielić sekcje
- inne nazwy ptk. kontrolnych miksi diksi to chyba dowcip.....
- wywalić zbędne mody dźwiękowe i inne badziewie bo potem inni mają problemy przy misji nawet edycje róbcie na czystej paczce


Przepraszam wszystkich ale te sprawy doprowadziły do tego ze właśnie zacząłem chyba na pierwszej mojej rozgrywce w armie rzucać przekleństwami i burkać głupimi nieporwanymi nieklimatycznymi tekstami odnośnie innych graczy
(np. gdy Tasman starał się wytłumaczyć kto w końcu dowodzi w charlie w 1 podejściu)
mam nadzieje że niedługo dojdziemy do większej wprawy i zagramy coś tak że będziemy z tego dumni :)

PRZEPRASZAM :(
A2C - Arma 2 Coop Polska Serwer 64 Nowe forum!

"One shot,One kill, no Luck just Skill"
"DMR/M14 FAN"
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

PostPn 21 cze, 2010 16:06

Rozwalił mnie ten kład co to nagle wypadł z lasu na droge :spoko:

Fajna akcja z BRDM'em i leczeniem.
Obrazek
Offline

Ghost

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 387
  • Dołączył(a): So 03 paź, 2009 17:15

PostPn 21 cze, 2010 16:20

Mic ma racje co do resów. Jeżeli są takie straty przed szturmem, to resztki oddziału powinny wtedy wycofać się do bazy.
A co do pojazdów, to sądzę, że Hmmwv z TOW jest niepotrzebny, w końcu mamy wyrzutnie SMAW. Sądzę także, ze ustawiona kolumna jest zbędna wystarczy, że pojazdy będą ustawione jeden przy drugim, tak żeby łatwo było wyjechać ustawiać się jeden za drugim. Tylko do tego potrzebna jest dyscyplina w czasie ustawiania się.

Z kolei nie mogę się zgodzić co do nazw pkt. kontrolnych. W końcu chodzi o to, żeby zmylić przeciwnika co do naszych poczynań. Poza tym przypomnę tylko pamiętną rozgrywkę, gdzie punkty nazywały się bodajże "Legolas", "Aragorn" i "Boromir". Pośmialiśmy się, ale to nie przeszkodziło wykonać zadania. Nazwa jak każda inna.

Odemnie dodam tylko, że nadal jestem za wyłączeniem killmessage. Jeszcze bardziej urealni rozgrywkę.
Offline
Avatar użytkownika

Jager

Major

Major

  • Posty: 602
  • Dołączył(a): Wt 29 gru, 2009 17:28
  • Lokalizacja: Twilight Zone

PostPn 21 cze, 2010 17:16

Jaro oddycham w wolnych chwilach czasami :D
Offline
Avatar użytkownika

Jager

Major

Major

  • Posty: 602
  • Dołączył(a): Wt 29 gru, 2009 17:28
  • Lokalizacja: Twilight Zone

PostPn 21 cze, 2010 17:48

LtMic - w żadnym momencie nie było z mojej strony żadnego przyzwolenia na samowolkę twoich ludzi i degradację twojej osoby do innej roli jak dow. pododdziału.

Nazwy pkt kontrolnych są takie jakie wymyśli się na breif i mogę brzmieć tak lub inaczej co w praktyce jest całkowicie bez znaczenia. Zapewne bardziej PRO byłoby gdyby miały signy " MIKE OSCAR TANGO czy nie wiem JAGDPANZER. Tyle że kogo to obchodzi czy jest pro czy nie. Ważne żeby było wiadomo gdzie kto jest i tyle więc może być równie dobrze Heniek Zośka Rychu i Ździsek i też będzie dobrze jesli oddział ALFA wie że przekracza punkt ZDZISEK i że dowódca to wie i jakby co to kontroluje gdzie kto jest.

Nie było mojej zgody i sugestii na podawanie FT radia LR.

Mówisz że miałeś kompletny brak panowania nad drużyną - no to się nieco obnażyłeś prawdę mówiąc.
Nie poradziłeś sobie z ludźmi i tyle. Jesli postrzegałeś swoją rolę jako zdegradowany strzelec to niestety nie możesz dowodzić na poziomie pełnej drużyny gdyż nie potrafisz się odnaleźć. . Po prostu cię ta funkcja przerosła i już bo jako dowódca powinieneś był jasno okreslić ludziom reguły - zameldować do mnie że twoi FT mają LR-y i nakazujesz im je zostawić wyłączyć. A ty ręce załamałeś i poczułeś się zdegradowany. Masz być dowódcą a nie rozczulać się nad sobą a jesli nie umiesz zapanować nad pododdziałem - nie bierz slota dowodzenia.Nie chciałbym żebyś moje słowa źle odebrał poniewaz grałem już z Tobą i wiem że z kolei jako FT lider dajesz radę i ogarniasz temat- czyli na mniejszym poziomie taktycznym jest OK. Po prostu nie do wszystkiego się wszyscy nadajemy. Ja tam np ni cholery pilotować nie umiem nic latającego , snajperki obsługiwać nie umiem i się tego nie wstydzę.

Nie wiem natomiast co masz na myśli mówiąc o Potopie na LR - nie dostrzegłem nic takiego.Że za dużo roazków? że zbyt dokładne? że co? - ty masz PMR-kę i nawiasz do swoich ludzi yell modem lub PMR-em - ja mam cztery składy z których każdy ma inne zadania i czasem inne zagrożenia - i z każdym muszę mieć w tych kwestiach lączność - to chyba oczywiste. Biorąc natomiast pod uwagę nieporozumienia już na etapie formowania kolumny pojazdów jako dowódca przypomnę istotne kwestie i 10 razy jak bedzie trzeba dowódcom SQ żeby mieć pewność że jest OK - taka rola dowódcy.Nawiasem mówiąc jak przeczytałem np. kol. Zombie i tak zrobi po swojemu bo 90 % nie zrozumiał z odprawy i nawet się tak nie stresował żeby powiedzieć - halo ja nie zrozumiałem proszę powtórzyć.



Co do resa - nie była to moja decyzja. Ja nawet w rozmowie o tym nie uczestniczyłem bo po śmierci odszedłem od kompa a wróciłem na jakieś końcowe głosowanie - Jon mnie spytałco myślę powiedziałem że nie wiem bo jestem w lekkim szoku w zakresie tego zajścia z BRDM. Potem słyszałem że szereg głosów powiedziało RES.

Co do planu - nie wystawię jednego człowieka z rozkazem pilnuj flanki bo równie dobrze mogę nikogo nie wystawiać. Nie będę sie powtarzał z czego taka a nie inna decyzja wynika. Twoją rolą jako SL jest dopilnować by ta decyzja została skutecznie wprowadzona w życie a nie marudzić że ci oddział podzielono.

Zresztą jak już Jon podkreslał - każdy może orzec że ma talent dowódczy - ułożyć tak jak sugerowałeś lepszy plan , lepiej wszystko ogarnąć i poprowadzić ludzi do pełnej wiktorii. Ja nie mam tu jakiejś płatnej funkcji i bynajmniej na slot dowodzenia się nie pcham - ale że powiedzmy z częścią osób gram od dawna i jakoś tam może mają nieco zaufania do tego co im rozkazuję w czasie gry to i czasem mnie wybiorą.
Offline
Avatar użytkownika

Zombie

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 192
  • Dołączył(a): Wt 08 cze, 2010 22:28
  • Lokalizacja: Się biorą dzieci?

PostPn 21 cze, 2010 17:57

Nie zrozumiałem ponieważ :
1.Mówiłeś zbyt szybko.
2.Mikrofon ci charczał.
3.Nie widziałem pkt. na mapie bo coś mi szwankowało. Mówiliście o jakimś punkcie ECHO a ja go po prostu nie widziałem.
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostPn 21 cze, 2010 19:39

Jak ktoś mi jeszcze raz wspomni o urealnianiu rozgrywki, podczas gdy ludzie nie radzą sobie z aktualnym poziomem "realizmu" - to zjem.


No i teraz po kolei się odniosę:
- Co do pkt. o hierarchii jak najbardziej się zgadzam, to podkreślił już Jager
- LR dla FTL zostanie, po prostu je wyłączą. Jest to zabezpieczenie na wypadek śmierci SL, całości zamysłu nie chcę tłumaczyć bo za dużo tego a ktoś powie, że i tak uważa inaczej;
- Nie rozumiem
- PATRZ NIŻEJ
- HMMWV + TOW nie będzie.
- Zasady respów są określone w uwagach dot. nowszej odsłony misji (patrz niżej)
- To miało miejsce i jest to oczywista oczywistość
- "coś trza zrobić", niemniej są tylko domysły co to powoduje - co nie znaczy że nic z tym nie robimy.
- W większości misji moduł Ambient Civies żadnych problemów nie robił, ponad to prawdopodobnie zdążymy łyknąć poprawioną wersję modułu by zGuba (dużo lepszy performance ponoć)
- Nie rozumiem i sugestia to IMO żadna
- Nie. Nazwiemy punkty "Jarosław", "Lech" i "Donald". Tylko po to właśnie by podkreślić, że nie wszystko nazywa się "bravo", "delta" czy "waypoint" i że nazwa punktu nie odgrywa żadnej roli (jak już zostało powiedziane).
- Misja była edytowana na czystej paczce, mody prawdopodobnie zostaną brutalnie obcięte na czas rozgrywki.

I teraz co do wspomnianego "Pana Tadeusza", cyt. >>komunikacja koniec z nadawaniem na LR "Potopu" czy też "Pana Tadeusza" dyscyplina radiowa>>... fajny tekst i w ogóle ale szczerze mówiąc nie dopatrzyłem się problemu. Bravo do mnie się nie odzywało prawie - to był problem. Charlie przez problemy Mic'a również. To były problemy. A nie to, że CO raz na jakiś czas informował dowódców nt. planu czymś więcej niż jednym zdaniem.

Gdy usłyszałem tekst o Panie Tadeuszu po swoim komunikacie (dość oszczędnym moim zdaniem, a rozkazy były dla dwóch drużyn, łącznie może z 3 zdania) zarówno ja, jak i stojący obok mnie Black byliśmy lekko zszokowani. Ludzie, no jak to brzmi i jaką to ma wartość merytoryczną? Zamiast słuchania rozkazów skupiasz się na tym by dowalić dowódcy, jaki to on długi komunikat mówi.

- ALFA, CHARLIE, tu ZULU. ALFA, ruszaj do lasu na północ, przeczesz pozycję na której zlikwidowaliśmy wroga, ZULU was osłania. Ustawcie perymetr i poślijcie czujkę by sprawdzić jakie warunki panują na głównej drodze dojazdowej do Gugłowo, jeżeli nie będziecie w stanie ocenić z własnej pozycji. CHARLIE po zdjęciu tych celów zalegacie i czekacie na kontrę. Jeśli przez 5 min będzie cisza schodzcie spowrotem do HMMWV (zameldujcie) i ruszajcie do ALFY do lasu.
- Bardzo proszę o nie recytowanie Pana Tadeusza kolejnym razem.

Jak ktoś ma problem ze spamiętaniem essentials niech sobie spisze na kartce - lub prywatnym (zielony lub pomarańczowy) czacie i potem przewinie sobie Page Up'em. Tymczasem...

ZMIANY W MISJI
- Usunięcie skrótów radiowych kończących misję
- Polski briefing, inaczej podzielony i wyedytowany
- dla Charlie zaginione ACOG'i
- Wsparcie możliwe do wezwania radiem
- Zmiana dostępnego uzbrojenia w bazie i pojazdach
- Rozmyślam nad wsparciem moździerzy
- Reszta, jak np. wygląd bazy czyli tzw. kosmetyka

UWAGI DOT. KOLEJNEGO PODEJŚCIA

- TEAMSPEAK: Potrzebujemy serwera na conajmniej 40 slotów, o lepszych "osiągach" niż "Klanowy-TS.pl".

- SERWER: Nie mamy pewności czy kwasy techniczne nie były spowodowane (możliwą) zadyszką serwera. Chciałbym przeprowadzić dzień wcześniej testy.

- RADIO: Dzień wcześniej również chciałbym przeprowadzić szkolenie i testy "wariantu awaryjnego": w razie gdyby a2t (przesadnie) skrzaczył zbiórka w rally poincie i rozdzielenie przez admina na kanały, po czym stary system whisper to.

- DYSCYPLINA: Szczególnie uczulić pragnę dowódców (od FTL w górę), że waszym obowiązkiem jest nie tylko mówienie ludziom gdzie mają iść i do czego strzelać, ale pilnowanie:

1) dyscypliny
2) dyscypliny
3) wykonywania rozkazów, komunikacji i drogi służbowej
i w końcu
4) dyscypliny

Admini zostali już odpowiednio poinstruowani, SL'ów i TL'ów upomnę jeszcze przed misją. Jeżeli Twój człowiek robi syf MASZ OBOWIĄZEK ZAREAGOWAĆ I DOPILNOWAĆ BY ZOSTAŁ WYKLUCZONY Z ROZGRYWKI. Jeśli nie zrobisz tego sam - zgłoś to adminowi. PRZYPOMINAM - LUDZIE O STOPNIU NIŻSZYM NIŻ KAPRAL JAPA NA KŁÓDKĘ UNLESS ASKED.

- INFO: Odprawa pojawi się najpóźniej do trzech dni przed misją i jej znajomość będzie obowiązkowa.

- RESY: w momencie gdy oddział zostanie rozbity (mniej niż 10 osób) oddział należy wycofać i zgłosić zakończenie operacji. Jeżeli takowe działanie nie nastąpi i nic nie będzie sygnalizować, że ku temu właśnie zmierzają działania graczy - nastąpi res bez ostrzeżenia. W razie szczególnych wypadków (śmierć większej ilości graczy w wyniku buga, laga lub po prostu strasznie pechowy wypadek na samym początku misji) za zgodą żywych (decyzje podejmują SL) również dopuszcza się możliwość zrobienia resa

- GDZIE SĄ MOJE GOGLE: W menu osobistym ACE (app key). Nie ma już tego pod kółkiem. Zastrzelę każdego kto zada po raz kolejny to pytanie, udowadniając że ma słuchanie innych w dupie.
Ostatnio edytowano Cz 01 sty, 1970 02:00 przez Jon, łącznie edytowano 1 raz
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline

Lt_Mic

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 205
  • Dołączył(a): So 23 sty, 2010 14:38
  • Lokalizacja: Olsztyn

PostPn 21 cze, 2010 23:34

LR u FTL-i -> realistycznie było by jakby musieli tego radia szukać i zorientować się ze ich dowódca poległ "napisy z nieba" psują klimacik :/ to nie radzenie sobie jest częścią rozgrywki :)

chodzi aby hummery zaparkowane były w kolumnie od razu na starcie a zespoły powiadomione
"Alfa bierzecie 1-2 ,a bravo 3-4 itd."

sugestia jest mała może nie wyraziłem tego dokładnie ale tu chodzi o nie rozdzielanie drużyn buddy team z drużyny/FT na flance może ją pilnować
a potem w razie czego szybki manewr i już po kłopocie :)

może nazwy nie odgrywają żadnej ważnej roli ale "Miksi piksi diksi"(słowotwórstwo?) to nazwy niskich lotów i jak zauważyliście w 5 sekund super-uber żartowniś do walił swoją wersję i poszły urwy.....
nie powinno się więc dawać takim nawet zachęty do takich żartów a te nazwy właśnie to zrobiły
"Legolas", "Aragorn" i "Boromir" - to już lepsze :)


co do kontroli nad Charlie podział na FT 1 i 2 z kryptonimami Charlie "numerek" i radia LR na plecach włącznie z rozkazem rozdzielenia się sprawiły
że uznano to za przyzwolenie by olewać SL-a co miałem ich z berettą ganiać i zabijać ... jeśli u was są takie zwyczaje trza było wcześniej gadać ale ja do tego wole używać colta 45' by rozwalać tych co się nie słuchają.... :cfaniak:
tu nie chodzi o to że nie umiem poprowadzić takiego oddziału(sam jestem za właśnie takimi misjami) nie dano mi nawet okazji by coś pokazać na tym szczeblu dowodzenia :(
tu chodzi o to że niesubordynacja była na tyle duża że musiał bym niektórych zabić bo mieli "100 innych problemów" niż to co mówi ich SL ale to co im LR mówiło już wszystko traktowali serio...

tu przykład:
wydaje polecenie ustawienia się C1 i C2 na końcu kolumny... oraz raportowanie przez ostatni pojazd C2 na LR o minięciu ptk. kontrolnych ....
Zulu wywołuje: "Charlie zgłosić się"
Zulu: "ustawić się na końcu kolumny"
zanim umilkł "delay" radia ZULU na LR Charlie 1: "Tu charlie 1 Blablablabla"
zanim oni skończyli LR Charlie 2: "no my też ruszamy ale to nie Mic dowodzi?"
ja w hummerze wcinając się w końcu w rozmowę na SR: "no urwa ja tylko dajcie mi w końcu coś powiedzieć bo mnie w cholerę zagłuszacie"
reakcja cisza....

co do "Pana Tadka" to akurat odniesienie do pewnej sytuacji która miała miejsce na misji tydzień temu "Night shift" (tak nazwałem komunikat który do mnie odszedł niżej dlaczego)a ktoś wspomniał mi na A2C że coś podobnego miało miejsce na "Joint opsie" w 3 podejściu.

na "NS" akurat Jager zasuną z długą informacją na temat rozkazów dla wszystkich drużyn w tym samym czasie Alfa Bravo walczyły miały raporty o kontaktach gdy walka(tak komunikat trwał tyle że zdołaliśmy w tym czasie zatrzymać kontratak wroga na LZ) i komunikat się zakończyły zanim ucichł delay każdy kolejny dowódca rzucił się na wolne łącze by przekazać ważne informacje zagłuszając każdy siebie i doprowadzając do sytuacji że wszystko nie miało prawa dotrzeć do HQ ,a potem pytania "XYZ czemu nie potwierdzacie?" @Jager tak to mogło być "zbyt dokładne"

ten komunikat który podajesz Jon można podzielić na 3 mniejsze otrzymać 3 potwierdzenia i potem jednym sygnałem kazać ruszać wszystkim drużynom naraz a tak po tym komunikacie będą zgryzy tez co jest nie powinno się używać prostych krótkich komunikatów informacje na temat planu można sobie przekazywać na briefingu lub po zakończeniu jakiegoś etapu planu gdy nie mamy walki.
w trakcie walk SL i FTL walczy ustawia oddział ,a gdy nie ma RTO który mu tego komunikatu wysłucha nie może robić ani jednego ani drugiego :(

Komunikacja i zasady działania plutonu są naprawdę na poziomie "do dopracowania ASAP"
oba ważne punkty:
-słuchanie się rozkazów zgodnie z "szarżą"
-komunikacja radiowa(A2C i ACPL mają 2 odmienne style użycia A2T ,a te joint opsowe połączenie trza dopracować)

no mam nadzieje że rozwiałem te niepewne fragmenty wcześniejszego posta jeśli nie to możemy pogadać na ts-ie tak jest szybciej niż ten pisany przez godzinę post :)

PS. dodam jeszcze że na kilka z tych punktów zwracałem uwagę przed "joint opsem" i niestety się potwierdziły niektóre najgorsze scenariusze :(
A2C - Arma 2 Coop Polska Serwer 64 Nowe forum!

"One shot,One kill, no Luck just Skill"
"DMR/M14 FAN"
Offline

rad

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 382
  • Dołączył(a): So 03 paź, 2009 18:56

PostWt 22 cze, 2010 00:35

Jon napisał(a):LR dla FTL zostanie, po prostu je wyłączą.

Tu jest pewien problem, radio ma tendencje do samodzielnego wlaczania. Podejrzewam moment wsiadania/wysiadania z pojazdu, ktory przeciez ma to radio na pokladzie.

Lt_Mic napisał(a):A2C i ACPL mają 2 odmienne style użycia A2T ,a te joint opsowe połączenie trza dopracować

Mozesz rozwinac?

Lt_Mic napisał(a):chodzi aby hummery zaparkowane były w kolumnie od razu na starcie

Moze jeszcze odpalone, do tego z autopilotem? Pojazdy byly ustawione w rzedzie wzdluz drogi. Jezeli taki porzadek jest nie do ogarniecia to obawiam sie, ze nie pomoze nawet umieszczenie na kazdym tabliczki z numerem druzyny, a co dopiero uformowanie w kolumne.

Edit:
Rad napisał(a):
Jon napisał(a):LR dla FTL zostanie, po prostu je wyłączą.

Tu jest pewien problem, radio ma tendencje do samodzielnego wlaczania. Podejrzewam moment wsiadania/wysiadania z pojazdu, ktory przeciez ma to radio na pokladzie.

Przed chwila to sprawdzilem. Przy wsiadaniu / wysiadaniu z pojazdow wyposazonych w radio, radyjko (zarowno LR jak i SR) wlacza sie.
Offline
Avatar użytkownika

Jager

Major

Major

  • Posty: 602
  • Dołączył(a): Wt 29 gru, 2009 17:28
  • Lokalizacja: Twilight Zone

PostWt 22 cze, 2010 17:11

Ja już wszystko powiedziałem powtarzać się nie chcę. W pełni to podtrzymuję. Natomiast Lt MIc mam propozycję - poprowadź dwa squady jako HQ - może byc to nawet ten night coś tam - chętnie posłucham jak używasz radia i koordynujesz działania. Masz koontakty? Super ja mam rozsypane po polu trzy drużyny które muszę zebrać do kupy bo za chwile będzie FF. Zakładam że jako FTL dasz sobie radę i podejmiesz słuszną decyzję tj utrzymasz wroga na dystans ogniowy w razie gdyby napierał a ja muszę zebrać ludzi. Takie są realia na poziomie dow plutonu. Ja używam w służbie radia na codzień - są komunikaty dłuższe i krótsze - jakoś nie stwierdziłem żeby komuś coś nie pasowało - btw dla Zombie - nagram ci kiedyś mojego oficera dyżurnego - nieraz kompletnie nie idzie zrozumieć ani slowa ale trzeba sobie jakoś poradzić bo to rzeczywistość i żarty się kończą.
Co miałem więc zrobić nadawać tak:
Alfa zgłos dla Zulu
Zgłasza
Udaj się - pauza
Do punktu 23/74 pauza
zajmij wzgórze 234 pauza
ustaw obronę na kier 90 pauza
podejmij obserwację celu w X pauza
czy mnie zrozumiałeś ?
Nie spierajmy się tylko sprawdź to na własnej skórze. A jeszcze jak nadasz ten komunikat usłyszysz zapewne - prosze potwórzyć dla BRAVO bo nie doleciało.
Albo CHarlie powie że idzie na punkt 156 bo źle zrozumiał i co zrobisz?

Chciałem tez dodać że zgadzam się co do tego że info kille mogłoby by nie być.
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostWt 22 cze, 2010 17:37

Zagrajmy z 3, nawet proste, ~30 osobowe misje. Jeżeli w żadnej nie będzie bałaganu, także w wypadku śmierci SL - to się z wami zgodzę. Chyba że mówimy o scoreboardzie, to chociaż ciężko mi się z nim rozstawać, to jasne, wyłączmy :D


zgodnie z zapowiedzią wszystko trafiło tutaj.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości