Teraz jest Pt 26 kwi, 2024 13:56


Pytania, problemy, itd

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Foka

Moderator

Moderator

  • Posty: 1258
  • Dołączył(a): So 19 mar, 2011 23:43
  • Lokalizacja: 3CT

PostN 17 cze, 2012 18:54

Takie wnioski i przemyślenia po wczorajszym szkoleniu.

Po pierwsze dziękuję wszystkim za obecność i dziękuję za to, jak mężnie znosiliście 3-godzinne przynudzanie. Było spokojnie, (prawie) bez wyskoków, spokojniej niż na niejednej misji.

Poza tym - nie bójcie się pytać na szkoleniach, po to one są. Natomiast nie dziwcie się, że reagujemy nerwowo jak o jakieś podstawy pytacie w czasie misji. Dwa podręcznikowe przykłady z wczoraj:

1. na szkoleniu było omówienie podstawowych medykamentów, braliście je ze skrzyń, wiecie (mam nadzieję!) jak posługiwać się panelem wyposażenia, i wiecie gdzie na nim są nazwy wyposażenia. W czasie misji zapytałem czy ktoś ma morfinę, spośród wielu odpowiedzi usłyszałem "yyy ja nie wiem, mam takie dziwne, jakby długopis albo strzykawka, z niebieską końcówką"... No wtf! Opadają ręce, spodnie i kursy walut!

2. Pierwsza misja po szkoleniu, zaczynamy, przypominam o założeniu zatyczek i gdzieś w tle słyszę "niech ktoś przypomni jak się zakłada zatyczki". Ffs!!!

Czegoś nie wiecie, nie umiecie, nie pamiętacie - pytajcie na szkoleniach, czy w lobby. Takie pytania w czasie misji skończą się jedynie wkurwieniem dowódców, kulą w łeb lub rage quitem.
Rule #2: Double tap!
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

PostN 17 cze, 2012 19:13

Poza tym przypominamy, że ten wątek właśnie służy również do zadawania pytań, nawet tych pozornie "najgłupszych", oczywiście pewien umiar obowiązuje więc prosimy bez przesady.
Lepiej zrobić to tu niż pod ogniem na misji.
Obrazek
Offline

XLook

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): Cz 07 cze, 2012 10:42

PostN 17 cze, 2012 19:50

No właśnie... hehe chyba sobie założę zeszyt...
Nie burzcie się na ludzi bo np. JA nie miałam aż tak dużego doświadczenia z Armą, grałam troszkę w multi rok temu, i tak [nie wiedząc] i nie wykorzystując nawet 1/3 z możliwości jakie oferuje ArmA stąd też zapamiętanie 10 nowych skrótów [których normalnie pewnie bym pewnie nie używała i zwyczajnie zapomniałam] może być kłopotliwe :P

Dla was po kilku latach i całkowitym ogarnięciu gry może być denerwujące 'ciągłe powtarzanie nowym takich oczywistych (wg. was) rzeczy' ale przykładowo dla mnie, gdzie spotkałam się z takim 'trybem gry' po raz pierwszy (mam tu na myśli przestrzeganie zasad rozgrywki a nie szybki resp i hura...) to był szok organizmu - dlatego też proszę o odrobinkę wyrozumiałości, ponieważ pewnie nie raz się to jeszcze zdarzy jak nie mnie to komuś innemu :)

Nie mniej jednak dużo wyniosłam z treningu jak i z pierwszych misji - sprawiło mi to dużo frajdy (czułam się jakby mnie ktoś w Iraku zrespił... ogromna różnica w porównaniu z innymi fps'ami)

A teraz cierpliwie czekam na 'nie znasz skrótów to się nie bierz za grę' lub 'wydrukuj sobie spis klawiszy powieś na ścianie i powtarzaj przed snem'... zaczęłam tęsknić za WSAD'em ;-)

P.S. już wiem czym się 'wkłada zatyczki'... normalnie człowiek nie jest przyzwyczajony do wykorzystywanie klawiszy 'logo windows' oraz 'menu'...
Offline

psycho081

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 338
  • Dołączył(a): So 20 mar, 2010 19:18
  • Lokalizacja: Szczecin

PostN 17 cze, 2012 20:16

Spokojnie, parę rozgrywek i wszystko zapamiętasz, z pozoru wydaje się to trudne, lecz po chwili, będziesz wszystko pamiętać.

Tak jak wspomniał Algrab, pytajcie ludzie, jeśli macie problemy. Spróbujemy rozwiązać większość począwszy od "co zrobić aby kule dalej leciały".
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostN 17 cze, 2012 20:51

Jeny X, wyluzuj. My tu naprawdę nie zjadamy ludzi żywcem, nawet jeśli Hiper próbował stworzyć pozory, że taki Foka to i owszem. Nikt Ci nie mówi "nie kumasz wszystkiego po pierwszym spotkaniu, wypad". Żeby daleko nie szukać, spytaj Yelin czy Rafała, jak wyglądało ich "wdrożenie" i czy bolało.

Inna sprawa, że sporo zależy od nastawienia. Co innego coś zapomnieć czy pomieszać coś z nerwów lub nie trafić w drzwi, bo hardware lag zaatakował - a co innego już któryś raz zlać ciepłym moczem zasady naszej grupy (jak osoba, na którą ostatnio warknęłem). Czasem trzeba kogoś zjebać, by nie pociągnął za sobą innych - człowiek zwierze stadne i wiele zachowań jest zaraźliwych. Głupie zachowania nie tylko niszczą klimat ale i często "niechlujność" prowadzi do wtop, które podczas rozgrywki mogą się skończyć skaszanieniem zabawy ~20 osobom. A my nie lubimy kończyć wieczoru zawiedzeni, że się spieprzyło - dlatego staramy się dbać o poziom rozgrywki i zachowania (co nie znaczy, że nie zdarza nam się wygłupiać). Nie znaczy to też, że jesteśmy totalnymi "robotami" bez uczuć, które kompletnie jebią każdego, kto nie jest ideałem po pierwszej rozgrywce, więc spokojnie...

Tak jak mówił Psycho, to tylko kwestia przyzwyczajenia i praktyki - reszta, i to ta ważniejsza - to mindset. Kwestię "długopisu z niebieską końcówką" już sobie chłopaki wyjaśnili :P
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Ragnar

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 236
  • Dołączył(a): Pn 07 wrz, 2009 23:41

PostN 17 cze, 2012 20:54

Pytajcie się, ale pamiętajcie aby nie brać slotów jeżeli czegoś nie potraficie. (Aby później nie było pytań gdy gracie snajperem : "Co zrobić aby kule dalej leciały." Albo jak się leczy będąc sanitariuszem.) Małymi krokami grając z pozoru nic nieznaczącym strzelcem wszystko ogarniecie i nikt nie będzie się czepiał.

Ps. Jon jak to nie zjadamy ludzi żywcem? Kilku nagle bez słowa zniknęło i coś czuję że to twoja sprawa!
Offline
Avatar użytkownika

Donio

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 277
  • Dołączył(a): Śr 14 paź, 2009 15:03
  • Lokalizacja: Dzierżoniów

PostPn 18 cze, 2012 15:56

A ja znowu jako człowiek, który nie grał cuś tam czasu (w tym wypadku to akurat + xD ) i bardziej to zauważam niż inni, bywający regularnie - myślę, że Jon (bo nie miałem ostatnio okazji pod innym dowództwem grać, dlatego akurat On jest przykładem) zdziadział i za bardzo pobłaża :P
Tak tylko nawiasem wspominam.
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Jasina

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 433
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2010 13:26
  • Lokalizacja: Inowrocław

PostWt 03 lip, 2012 09:07

Muszę o coś zapytać tak jeszcze zanim się zgłoszę: Z racji mojego wieku mam dzienny limit na kompa wynoszący 3 godziny dziennie, gdzie pod wieczór raczej zostają tylko 2 godziny czy to wystarczy żeby sensownie z wami pograć?
nick w grze: Jasina
kanał na YouTube: http://www.youtube.com/user/Jasina85
Offline
Avatar użytkownika

Mustang185

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1032
  • Dołączył(a): N 04 kwi, 2010 00:30
  • Lokalizacja: Jasło

PostWt 03 lip, 2012 09:24

Tak, większość misji mieści się w dwóch godzinach. Cegieł na 3+ nie ma znowu tak wiele. Do tego zazwyczaj jako 'rozgrzewkę' gramy jakieś szybsze misje.
Offline
Avatar użytkownika

Jasina

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 433
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2010 13:26
  • Lokalizacja: Inowrocław

PostWt 03 lip, 2012 12:33

I jeszcze coś: Czy mod Invasion 44 jest koniecznie wymagany czy mogę go sobie darować i po prostu nie uczestniczyć w misjach z tego teatru działań?
nick w grze: Jasina
kanał na YouTube: http://www.youtube.com/user/Jasina85
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostWt 03 lip, 2012 12:36

Wymagany - po co sobie czegoś odmawiać i rozmieniać się na drobne? Wszyscy gramy wszystko, tak jest najlepiej, bo zawsze jest publika. Nie chcesz sobie postrzelać polskimi spadochroniarzami do niemiaszków?

Druga rzecz, wiele osób zniechęciło się do I44 ze względu na spapraną fizykę broni - tym się przejmować nie musisz, mamy własną poprawkę configa, która to likwiduje.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Jasina

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 433
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2010 13:26
  • Lokalizacja: Inowrocław

PostWt 03 lip, 2012 13:07

Jon napisał(a):Druga rzecz, wiele osób zniechęciło się do I44 ze względu na spapraną fizykę broni - tym się przejmować nie musisz, mamy własną poprawkę configa, która to likwiduje.

To nie o samego moda chodzi tylko o to że w połowie pobierania net mi padł ale cóż sprubuje ponownie. :]
nick w grze: Jasina
kanał na YouTube: http://www.youtube.com/user/Jasina85
Offline

O.G Dollar

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 12
  • Dołączył(a): N 31 paź, 2010 13:10

PostŚr 04 lip, 2012 09:45

Da rade mi ktoś spakować I44 w coś innego niż 7z? Bo ten z mirrora na forum to mi wyskakuje, że archiwum nie można rozpakować.
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostŚr 04 lip, 2012 10:18

Ściągnij i wgraj nowego 7zip, upewnij się też że plik ma właściwą wagę (bodaj parę stron wcześniej Hiper miał z tym problem).
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Donio

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 277
  • Dołączył(a): Śr 14 paź, 2009 15:03
  • Lokalizacja: Dzierżoniów

PostŚr 04 lip, 2012 12:37

a WinRAR tego nie ruszy?
Obrazek
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

cron