Teraz jest So 27 kwi, 2024 08:12


Pytania, problemy, itd

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostPn 23 sty, 2012 20:11

Podrzuciłem zGubie link do tematu, zobaczymy co powie;


Swoją drogą, sprawdź kontrolsy w "Ustawienia ACE", tam powinno być.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Pyjter

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 314
  • Dołączył(a): Cz 01 mar, 2012 13:11
  • Lokalizacja: Mysłowice

PostCz 01 mar, 2012 19:24

Mnie w "cudowny" sposób znikło przełączanie na celowniki CQB (shift+F), mam nadzieję że ten dzisiejszy ACE to naprawi.
Offline
Avatar użytkownika

Mustang185

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1032
  • Dołączył(a): N 04 kwi, 2010 00:30
  • Lokalizacja: Jasło

PostCz 01 mar, 2012 19:40

Przełączenie na celownik to / na klawiaturze numerycznej w ACE, chyba, że sobie zmieniłeś.
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostCz 01 mar, 2012 20:10

/ na numerycznej owszem, z tym że to ustawienie ArmA 2 OA, nie ACE - bo to była jedna z opcji już "wbudowanych" w engine.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Pyjter

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 314
  • Dołączył(a): Cz 01 mar, 2012 13:11
  • Lokalizacja: Mysłowice

PostCz 01 mar, 2012 22:34

Dzięki, nie zauważyłem tego klawisza w ustawieniach Army, w ACE też działa. :spoko:
Offline
Avatar użytkownika

Mustang185

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1032
  • Dołączył(a): N 04 kwi, 2010 00:30
  • Lokalizacja: Jasło

PostCz 29 mar, 2012 20:52

Zrobi ktoś tutorial tworzenia filmów z akcji? W zasadzie mógłbym nagrywać, ale nie bardzo wiem, co zrobić, gdy filmy z frapsa już wylądują na dysku...
Offline
Avatar użytkownika

Foka

Moderator

Moderator

  • Posty: 1258
  • Dołączył(a): So 19 mar, 2011 23:43
  • Lokalizacja: 3CT

PostCz 29 mar, 2012 21:54

Tzn Frapsa ogarnąłeś?

Dalej jest potrzebny program do edycji video. Od prostego, prymitywnego (i darmowego) Windows Movie Maker, po full pro (i drogi) Sony Vegas Movie Studio. Ja oczywiście polecam ten drugi ;)

Tworzenie filmów to niejako dwa poziomy:
- techniczna obsługa programu - click&drag - podstawy załapiesz po pierwszych 10 minutach, fajniejsze efekty - wchodzisz na YT, wpisujesz Sony Vegas + nazwa efektu i masz pięknego tutoriala
- talent, wyczucie itd. Po prostu trzeba czuć w moczu jakie ujęcie będzie dobre, jakie przejście zrobić itd. Ja jestem w tym słaby, najlepsi w te klocki dostają Oscary :)
Rule #2: Double tap!
Offline
Avatar użytkownika

Mustang185

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1032
  • Dołączył(a): N 04 kwi, 2010 00:30
  • Lokalizacja: Jasło

PostCz 29 mar, 2012 22:00

Tak, frapsem umiem nagrywać i znam jego opcje (chyba ;p ). Połączyć w jakimś programie też bym dał radę, co najwyżej bym wyczaił w internecie jakiś przewodnik. Co mnie najbardziej interesuje, to jak najlepiej np. posklejać kilka filmików w całość (ostatnio dość dziwne problemy napotkałem, próbując to zrobić WMM), do jakiego formatu przekonwertować i takie tam.
Offline
Avatar użytkownika

Foka

Moderator

Moderator

  • Posty: 1258
  • Dołączył(a): So 19 mar, 2011 23:43
  • Lokalizacja: 3CT

PostCz 29 mar, 2012 22:02

Dlatego polecam ww. Sony Vegas :)
$600, co to dla Ciebie ;)
Rule #2: Double tap!
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

PostCz 29 mar, 2012 23:14

Materiał z Frapsa najlepiej sprowadzić do formatu Xvid albo H.264. Ten ostatni jest używany przez YT, osobiście konwetuję do Xvida. Przy tej operacji NIE zmieniać rozdzielczości materiału wynikowego. To znaczy jak Fraps nagrał 1440x900 to tak ma zostać, kompresja do kodeka i tak zmniejszy wagę pliku na dysku x10. Przejścia pomiędzy rozdzielczościami mogą odbić się na jakości materiału wynikowego, więc z tym trzeba uważać i najlepiej sprawdzić jak wyszła pierwsza obrabiana z Frapsa część.
Jeśli da sie dobrze oglądać to taką samą procedurę jak poprzednio można zastosować do kolejnych części nagrania. W tej ocenie należy wziąść pod uwagę fakt że YT obetnie i tak nieco z jakości wysyłanego filmu, więc w playerze YT może to już nie wyglądać tak kolorowo jak na własnym dysku.


Można jeszcze próbować kompresować dźwięk do AC3 lub MP3, na 500MB mat. wynikowego (gotowy do wysłania) można zyskać jakieś 100MB. Osobiście kilka razy miałem nieakceptowalny zjazd na jakości audio po takiej operacji, więc dałem z tym spokój.

BTW.: Filmik w jakości 720p? To rozdzielczość w grze (Frapsie) przynajmniej 1280x720
Analogicznie 1080p to 1920x1080.
Czyli jak nagrywam w 1440x900 to mój filmik będzie co najwyżej 720p. 1080p nie osiągnie.


Co jak gdzie konkretnie ustawić to już specyfika konkretnego softu do obróbki.

Jeśli ktoś ma inne doświadczenia "z filmoteką" to pisać proszę. :spoko:
Ostatnio edytowano Cz 29 mar, 2012 23:27 przez Algrab, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Foka

Moderator

Moderator

  • Posty: 1258
  • Dołączył(a): So 19 mar, 2011 23:43
  • Lokalizacja: 3CT

PostCz 29 mar, 2012 23:22

Algrab napisał(a):Materiał z Frapsa najlepiej sprowadzić do formatu Xvid albo H.264.
Trochę skrót myślowy. Jakikolwiek soft do obróbki wybierzesz - pracuj na materiale źródłowym. KAŻDA konwersja/kompresja powoduje utratę jakości. Dopiero skończony projekt zapisuj w wybranej kompresji.

Algrab napisał(a):Ten ostatni jest używany przez YT
Y łyka niemal każdy format.

Algrab napisał(a):wziąść
Wziąć, nie wziąść :P Bo brać, a nie kraść ;)

Algrab napisał(a):Można jeszcze próbować kompresować dźwięk do AC3 lub MP3, na 500MB mat. wynikowego (gotowy do wysłania) można zyskać jakieś 100MB. Osobiście kilka razy miałem nieakceptowalny zjazd na jakości audio po takiej operacji, więc dałem z tym spokój.
Ja zapisuję w AC3 i nie miałem problemów.
Rule #2: Double tap!
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

PostCz 29 mar, 2012 23:46

Foka napisał(a):Trochę skrót myślowy. Jakikolwiek soft do obróbki wybierzesz - pracuj na materiale źródłowym. KAŻDA konwersja/kompresja powoduje utratę jakości. Dopiero skończony projekt zapisuj w wybranej kompresji.
Wynikowo, docelowo, finalnie, na końcu - teraz pasuje? :D
Foka napisał(a):Y łyka niemal każdy format.
Świnia też zeżre każde g... ale po co eksperymentować, lepiej korzystać z doświadczeń innych.
Foka napisał(a):Wziąć, nie wziąść :P Bo brać, a nie kraść ;)
Co prawda wsiąść a nie wsiąć, ale słownikowo racja, potocznie niekoniecznie i tak się po prostu mówi. Na razie nie pisze.
Foka napisał(a):Ja zapisuję w AC3 i nie miałem problemów.
A mnie pare razy soft zaskoczył (VirtualDub) nieprzyjemnie i straciłem kupę czasu na powtórne kompilacje. Ponownie, Mustang zapytał "how to..." więc uczulam "how not to..." ;-)
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Dudi

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 201
  • Dołączył(a): Wt 14 gru, 2010 22:54

PostPt 30 mar, 2012 08:59

Ja mam VirtualDub, w nim tnę na kawałki materiał (bardzo precyzyjnie można wywalić niechciane klatki), potem kompresuję w nim materiał do formatu H.264 i sklejam w całość. Cała filozofia program prosty bardzo szybki i przyjemny, a co najważniejsze dla mnie prawie nie zmienia jakości materiału to kodek YouTube rozpieprza całą jakość niestety. Jeśli faktycznie ktoś chce się bawić w efekty przejść itp. trzeba pobawić się np w/w Sony.
Offline
Avatar użytkownika

Algrab

Generał

Generał

  • Posty: 2990
  • Dołączył(a): So 10 paź, 2009 23:35
  • Lokalizacja: x+2=1

PostPt 30 mar, 2012 10:38

VD ma też tą wadę że jeśli masz dużo części do uklejenia w jeden film to jest to dość uciążliwe - trzeba po kolei dodawać kawałki opcją "Append AVI segment", a w dodatku tym sposobem łatwo pomylić ich kolejność, lub zdublować. Jeden taki materiał poszedł nawet na kanał bo już nie miałem siły się z nim ponownie mordować :neutral:

Poza tym wycinanie klatek ma genialne i rzeczywiście ma prawie same plusy.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Foka

Moderator

Moderator

  • Posty: 1258
  • Dołączył(a): So 19 mar, 2011 23:43
  • Lokalizacja: 3CT

PostPt 30 mar, 2012 12:04

Algrab napisał(a):
Foka napisał(a):Wziąć, nie wziąść :P Bo brać, a nie kraść ;)
Co prawda wsiąść a nie wsiąć, ale słownikowo racja, potocznie niekoniecznie i tak się po prostu mówi. Na razie nie pisze.
Potocznie nie oznacza poprawnie. Potocznie też się mówi "poszłem", "kupywać" czy "lubiałem". Spróbuj napisać tak na maturze :P

Algrab napisał(a):
Foka napisał(a):Ja zapisuję w AC3 i nie miałem problemów.
A mnie pare razy soft zaskoczył (VirtualDub) nieprzyjemnie i straciłem kupę czasu na powtórne kompilacje. Ponownie, Mustang zapytał "how to..." więc uczulam "how not to..." ;-)
Napisałeś również "Jeśli ktoś ma inne doświadczenia "z filmoteką" to pisać proszę.", no to napisałem :P

Tak jak napisał Dudi - VD jet dobry do prostego montażu - klejenie AVIków i wycinanie niechcianych fragmentów. Jeśli już chcesz się bawić w efektowne przejścia, dodawanie napisów, przenikanie się obrazów itd, potrzebny jest bardziej zaawansowany program.

PS Ja tam VD nigdy nie lubiłem :)
Rule #2: Double tap!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dyskusje

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości

cron