Teraz jest Wt 19 mar, 2024 07:27


SQUAD - czyli duchowy następca Project Reality

Rozmowy na temat innych produkcji.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Antol

Cywil

Cywil

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): So 25 lis, 2017 01:26

SQUAD - czyli duchowy następca Project Reality

PostSo 25 lis, 2017 01:41

Witajcie!
To mój pierwszy post w Waszej społeczności, z którą miałem już wcześniej przyjemność rozmawiać przy okazji pracy nad modyfikacją PSZ.
Zdziwiłem się natomiast nie widząc takowego tematu tutaj więc o... łapcie;)

Zapewne wiele osób słyszało o tym tytule. Mało natomiast wie o co w SQUAD tak naprawdę chodzi bez wcześniejszego ogrania produkcji.


Otóż SQ to wielkoskalowy fps bardzo mocno promujący współpracę podczas rozgrywki. W zasadzie wszelkie mechaniki gry podyktowane są pod tę tematykę. Aaaaa.... mógłbym o tym tytule pisać i pisać.
W takim razie odsyłam do mojego krótkiego spisu i opisu charakterystycznych cech SQUAD:

Jeśli choć raz zagrasz i doświadczysz Tej Jednej Rundy w Squad... wszystkie inne wojenne shootery staną się płytkie, nieciekawe i wypaczające autentyczność pola walki.

Najbardziej charakterystycznymi elementami Squad są:

-wszechobecna współpraca z innymi graczami za sprawą specyficznej mechaniki gry: "Dołączasz do oddziału i grasz z nieznajomymi jak z najlepszymi kolegami"
-rozgrywka typu: "Easy to learn, hard to master"
-brak mikropłatności
-wszechobecna komunikacja głosowa
-duże nastawienie na taktyczny charakter rozgrywki; stosowanie prawdziwych taktyk w wirtualnym polu bitwy
-pojęcie "małej gry", na której skupiają się członkowie oddziałów i "dużej gry" dowódców
-dojrzali gracze nastawieni na współpracę
-bardzo kompetytywna rozgrywka (turnieje, liga)
-hierarchia dowodzenia (dowódca>członek oddziału); w przyszłości także Commander
-autentyczność uzbrojenia i wyposażenia frakcji/armii
-dedykowane role piechoty
-współpraca na linii piechota-pojazd
-80 graczy na serwerze (w przyszłości 100)
-duże i różnorodne mapy: od 1.5x1.5km do 4x4km, od pustynnych równin i gęstych lasów po tereny zurbanizowane
-realistyczne udźwiękowienie i tempo rozgrywki
-brak charakterystycznych punktów odrodzenia znanego z innych gier - tutaj gracz musi wznieść je sam
-możliwość wznoszenia dodatkowych umocnień: fortyfikowanie zajętych pozycji
-system logistyczny
-obecność niebojowych zadań: Nie chce ci się strzelać? Możesz pomóc drużynie i jeździć całą rundę ciężarówką logistyczną, by wozić zaopatrzenie innym oddziałom
-dłuższe rundy niż w innych tego typu tytułach (~ 1 godz)
-innowacyjne tryby gry, np. Insurgency gdzie jako siły koalicji musimy znaleźć i zniszczyć składy amunicji rebeliantów
-asymetryczny charakter rozgywki
-moździerze, IED, VBIED
-pełne wsparcie dla modyfikacji (np. śmigłowce, nowe mapy czy tryby rozgrywki)

Polecam wszystkim fanom militariów.


Ciekaw jestem czy są tutaj poukrywani gracze SQUAD.
źródło: moje palce

Powrót do Inne gry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron