Teraz jest Cz 28 mar, 2024 11:07


Silent Hunter 5

Rozmowy na temat innych produkcji.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Drake1x4

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 38
  • Dołączył(a): Śr 18 lut, 2009 20:42
  • Lokalizacja: Katowice

Silent Hunter 5

PostSo 13 mar, 2010 21:40

Wyszła parę dni temu co o niej sądzicie? Czy kupicie? Jeżeli mój komputer da radę to kupię na pewno. Grałem w trójkę i sądzę, że jest znakomita.
89% graczy uważa, że najważniejsza jest grafika, jeśli należysz do tych 11%, wklej to do podpisu.

http://s17.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=277884
Offline

kaaleth

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 156
  • Dołączył(a): Cz 08 lut, 2007 21:50
  • Lokalizacja: brak

PostSo 13 mar, 2010 22:53

Nie lubię takich gier... Może i efekty oraz grafika pociąga (co m.in przedstawia ten filmik), choć jednak nie jestem przekonany to tej gry. Owszem, mógłbym pograć, ale to raczej byłby "niedzielny symulator" jak dla mnie. Może się kiedyś skuszę jak gra stanieje, lub w wolnej chwili pożyczę od znajomego, gdy ten skończy się nią bawić ;)
Offline
Avatar użytkownika

Klimueres

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 298
  • Dołączył(a): Śr 06 lut, 2008 12:18
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Silent Hunter 5

PostN 14 mar, 2010 00:41

Drake1x4 napisał(a):Wyszła parę dni temu co o niej sądzicie? Czy kupicie? Jeżeli mój komputer da radę to kupię na pewno. Grałem w trójkę i sądzę, że jest znakomita.

Jeżeli porównać 3 do 5 to 3 jest sto razy lepsza. W SH V jak chcesz strzelać torpedami to musisz sam ustalać w jakim kierunku ma lecieć żeby trafiła, a w III dajesz L i leci. I V nie masz panelu nawigacji więc jak chcesz coś zrobić to musisz latać po całym okręcie. Ale za to w V nie musisz zarządzać załogą, masz morale, i paru oficerów którzy zajmują się różnymi rzeczami np. Oficer wachtowy ma pod swoimi "rozkazami" kolesia od radia, sonaru i strzelca.

A co do grafiki i efektów trzeba przyznać że jest piękna, białe zburzone morze za płynącym okrętem, widzialna załoga na innych okrętach, ładne wybuchy itp.

A co do kampanii to jest wolna kariera na zasadzie że można pływać jak się chce, zatapiać kogo się chce, ale do wyboru są misje u kapitana w porcie np. zatopić 50.000 tonażu na wodach terytorialnych W.Brytanii. Podobno można też wzywać statki które mogą nam uzupełnić zapasy. Można też spotkać inne u-Booty, nie tylko w portach lecz także na misjach na wodzie i pod wodą.
"Najszybszym sposobem na zakończenie wojny jest jej przegranie."
George Orwell - Eric Arthur Blair 25 czerwca 1903 - 21 stycznia 1950
Offline

DVD

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 10
  • Dołączył(a): Cz 11 lut, 2010 18:53

Re: Silent Hunter 5

PostSo 20 mar, 2010 21:25

Klimueres napisał(a):
Drake1x4 napisał(a):Wyszła parę dni temu co o niej sądzicie? Czy kupicie? Jeżeli mój komputer da radę to kupię na pewno. Grałem w trójkę i sądzę, że jest znakomita.

Jeżeli porównać 3 do 5 to 3 jest sto razy lepsza. W SH V jak chcesz strzelać torpedami to musisz sam ustalać w jakim kierunku ma lecieć żeby trafiła, a w III dajesz L i leci. I V nie masz panelu nawigacji więc jak chcesz coś zrobić to musisz latać po całym okręcie. Ale za to w V nie musisz zarządzać załogą, masz morale, i paru oficerów którzy zajmują się różnymi rzeczami np. Oficer wachtowy ma pod swoimi "rozkazami" kolesia od radia, sonaru i strzelca.


Ja tam lubię III ( choć U-booty średnio mnie kręcą ) i IV , na V chyba sobie tylko popatrzę ( nie te akweny i nie ta część świata a i lapciak może nie zdzierżyć )
W III jak Chcesz to ustawiasz wyższy poziom realizmu i nie ma tak łatwo , ręczne wyliczanie parametrów ataku , gra na niższym poziomie przypomina tylko zwykłą "rąbankę" ale to moje zdanie i inni nie muszą też tak myśleć.
Offline

rad

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 382
  • Dołączył(a): So 03 paź, 2009 18:56

PostSo 20 mar, 2010 21:33

Tryb samodzielnego ustawiania parametrów torpedy byl kwintesencja SH3. Jezeli ktos korzystal tylko z pomocnikow wszelkiej masci, to smiem przypuszczac, ze nie zapoznal sie z gra na dostatecznym poziomie.

PS. Zarzadzanie zaloga tez nie bylo takie zle.
Offline
Avatar użytkownika

Jaromaz

Major

Major

  • Posty: 565
  • Dołączył(a): Cz 21 sty, 2010 23:12
  • Lokalizacja: Warszawa

PostN 04 kwi, 2010 20:37

SHV domyślnie jest zabawką dla konsolowców - zaznaczanie całych postaci po najechaniu na nie, brak innej możliwości określenia kierunku jak na mapie itp ...

Na szczęście ostatnio moderzy znacząco ulepszyli symulację - pojawiły się standardowe trzy kontrolki: prędkość, kierunek, zanurzenie plus wskaźniki co2, ropa, baterie. Usunięto konsolowe dodatki (zaznaczania postaci, crosshair), urealniono zachowania jednostek i uzbrojenia :)

Tutaj link do zrzutu z MODu zamieniającego SHV w symulator w stylu SHIII :)

Teraz gra się już bardzo przyjemnie (możliwość poruszania się po całym okręcie - spacer na dziób na zewnątrz podczas rejsu robi duże wrażenie) - polecam.

Modów szukać na forum subsim w dziale modowym - najpopularniejsze tutaj...
Obrazek

Powrót do Inne gry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron