Teraz jest Cz 28 mar, 2024 11:37


Nexus War - browse-based MMORPG

Rozmowy na temat innych produkcji.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Black Shadow

Major

Major

  • Posty: 590
  • Dołączył(a): N 11 gru, 2005 18:04
  • Lokalizacja: World of Darkness

Nexus War - browse-based MMORPG

PostPt 10 lis, 2006 19:56

Robiąc konkurencję dla Alderousa :P chciałbym przedstwić bardzo oryginalny i dla mnie niesamowicie rozbudowany MMO pt Nexus War. Wymieniony MMO jest jednym z ciekawszych systemów i pomimo faktu, że gram w niego dopiero od kilkunastu godzin i już raz zginąłem a potem zyskałem 8XP moge co nieco o tej grze powiedzieć.

The universe - all that we know, all that exists - is dying. It is time for a new universe to be born.

In a place far removed from our own mortality, spirits and souls do battle to determine which ethos will midwife the birth of the new creation. This place is known by many names but those there refer to it as The Nexus.

Nexus War is a browser-based massively-multiplayer online roleplaying game wherein characters and their factions vie for control over territory and power throughout several planes of existence.

As characters grow in experience and power, they discover that their every ethical action weighs against their soul. Those who persevere and are good may eventually ascend into angelhood while those who make evil their lot may descend, becoming a twisted member of the demonic horde. However, free-will is the dominant ethos, so many choose neither path, opting to study deeper, unaligned magicks and ways of combat.


Jak niektórzy uzywając anglieskiego przeczytali wszechświat który znamy umiera, a tworzy się nowy, tzw. gracze tworzą nowy świat. Z tego co zobaczyłem (nie ma grafiki 3d ani 2d tylko zwykła mapa) świat stworzony w Nexus War jest w stylu post-apokalipsy bardziej w stylu teraźniejszości lub bliższej przyszłości połączonej z elementami fantasy i magicznymi. W grze widoczne są diwe strony - dobra i zła. Nie ma zombich, tylko ludzie-"anioły" vs. ludzie-"demony".

Nie udało mi sie dojść jak szybko odnawia sie AP. Na początku tworzenia naszej postaci wybierami skilla z którym zaczynami grę i cechę charakterystyczną (ja mam Searchera i skill Search - przydatne na początek). Zawsze zaczynamy z klasą mortal i dopiero wraz ze wzrostem umiejętnosći czyli około 10lvl wybieramy główną klasę.

W tej grze stawia sie na walkę i jeszcze raz walkę, ogólną rzeźnię i oczywiście przetrwanie. Z tego powodu respwan jest bardzo "tani" - kosztuje zaledwie 1AP. Inne czynności również po tyle samo chociaż wydaje mi sie, że w Nexus War jest zdecydowanie więcej do robienia. Z ostatnich spraw o jakich chcę wspomnieć to ogromny świat gry i zachecenie do grania :D . Aha, gra jest dopiero w fazie rozbudowanej bety (ver. 1.2.6)

PS. Na koniec:
Wikipedia o Nexus War - dużo przydatnych informacji
Offline
Avatar użytkownika

alderous

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1784
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2004 13:20
  • Lokalizacja: Łódź

PostPt 10 lis, 2006 22:50

Nie robisz mi konkurencji, bo sam w to gram i za moment przestanę być śmiertelnikiem. Sam zamierzałem napisać wstęp do Nexus'a, ale wyprzedziłeś mnie popełniając przy okazji mnóstwo błędów np. respawn nie kosztuje 1 AP tylko tyle AP ile wynosi twój level, inne czynności wcale nie kosztują 1 AP np. naprawienie elektryki w danym kwadracie 5 AP, w grze nie są dwie strony tylko trzy: dobra, zła i neutralna itd...

Nie napisałeś nic o planach, parametrze Morality, czarach, przyzywaniu magicznych sług, frakcjach i dziesiątkach innych rzeczy...

AP odnawia się w tempie 1 na 15 minut. Gra nie polega na "walce i jeszcze raz walce, ogólnej rzeźni" - dorobiłem się 1500 EXP nie zadając nawet jednego ciosu.

Jeśli już chcesz pisać recenzje to choć trochę sie przyłóż, bo spartoliłeś tym razem totalnie. żeby coś takiego pisać trzeba najpierw choć trochę poznać grę ("pograłem pare godzin"...dobre :roll:) , lub chociaż przeczytać ten opis w Wikipedii.

Reasumując 2+
Offline
Avatar użytkownika

Black Shadow

Major

Major

  • Posty: 590
  • Dołączył(a): N 11 gru, 2005 18:04
  • Lokalizacja: World of Darkness

PostSo 11 lis, 2006 13:40

Wsztstko co napisałeś to prawda. Jednakże wcześniej sam zaznaczyłem, że z grą jestem zapoznany dopiero od kilkunastu godzin i stąd można wywnioskować że nie wiem o niej wszystkiego. Co do AP - mam pierwzy lvl wiec pisałem z perspektywy początkującego. Ostatnia rzecz - wcale nie chciałem napisać recwenzji tylko po krótce przedstawić ten bardzo interesujący internetowy MMO.

Jeśli chcesz napisać recenzje i b. dopracować to co wcześniej powiedziałem nie ma sprawy. Droga stoi otworem :) .

BTW. zamierzasz grać dobrym czy złym? Bo nie wiem czy mam cię szukać w poszukiwaniu śmierci czy zbawienia :P ? Na razie jestem w Hubbard Street Mosque, w okolicach Fort Tangue bodajże. Z broni posiadam tylko Knife.

Powrót do Inne gry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron