Teraz jest Pt 29 mar, 2024 00:47


Operation Flashpoint: Dragon Rising

Rozmowy na temat innych produkcji.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostCz 19 lis, 2009 03:43

Cóż. Pograłem.

Nie jest tragicznie, nie jest dobrze. Najbardziej doprowadza mnie do szału robienie ze mnie człowieka z wadą wzroku.




Za niedługo wyjdzie PLA Mod do A2 - te addony mają jakość jednostek BIS'owych. Gdy wyjdzie Kiska, nastąpi koniec DR.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

UPDATE: UWAGA UWAGA - W DEMKU DZIAŁAJĄ MODY ZMIENIAJĄCE GAMEPLAY

W tym te:
Ultimate AI Mod
Damage Rebalance

które dosłownie naprawiają grę. Nareszcie walki zaczęły być wymagające i nieprzewidywalne. Odjazd!

(gram na Ultimate AI + "Impoved DS" + Damage Rebalance "HC Advanced" - gorąco polecam ten zestaw)
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

Co trzeba zmienić

PostCz 19 lis, 2009 04:05

Tak sobie spiszę luźno myśli. Kiedyś można to nawet w jakąś petycję czy wishlist spisać...



Niemniej. Skończyłem przed chwilą bawić się demkiem. Na jego i kilku opinii podstawie...

:arrow: Koniecznie naprawiony zostać musi konsolowy FOV. Po 2 godzinach męczenia dema (przebiegłem "skirinkę" - kretyńska nazwa :D - wzdłuż i wszerz) bolą mnie oczy od przyzwyczajania się do ogromnej wady wzroku Por. Mullhollanda. O tym, że całkowicie uniemożliwia to walkę w pomieszczeniach nie muszę chyba wspominać... Od zawsze nienawidziłem i byłem przeciw konsolowemu "binocular effect" - nieusunięcie go to obelga dla pecetowców i za samo to CM powinno spłonąć na stosie złożonym ze zużytych pieluch.

:arrow: Gra nawet na mocnym kompie skaluje się bez sensu - widoczna zmiana LOD wypadała tu gorzej niż w Armach, w których jak wiele osób (włącznie ze mną) twierdziło, było to zrobione kiepsko...

:arrow: Uszkodzenia pojazdów nie istnieją - nie powinno to być aż tak trudne do zaimplementowania. Przez 20 minut próbowałem za pomocą granatów, min i najróżniejszej broni automatycznej i nie tylko [M82] posłać chińskiego jeepa w diabły. I co? I nic. Cholera jasna. (pierwszy Ghost Recon pozwalał na przestrzelenie opon)

:arrow: ...podobnie jak uszkodzenia terenu (drzewa). Na jednym z filmików Squigibo przywala rozpędzonym abramsem w drzewo. I... abrams się odbija. Tragiczny błąd, który również nie powinien być aż tak trudny w naprawie (już w pierwszym Delta Force dało się rozwalać palmy...)

:arrow: Brak freelooka, choćby w pojazdach. A wystarczyłoby "jedynie" zasymulować obecność Track IR'a, co jeden z modderów sugerował na forum...

:arrow: Brak deszczu. To jest kpina, i to jeszcze banalniejsza w naprawie.

:arrow: Animacje. Wyeliminowanie "parkinsona" podczas ruchu postaci to wydaje mi się również dosyć banalna sprawa - być może nawet da się to załatwić wpisem w configu (spowalniając prędkość wykonania animacji). Tym co grali, nie muszę mówić jak bardzo poprawiłoby to feeling gry...

:arrow: Menu dowodzenia jest rozwiązane tragicznie - choćby z tytułu odebrania Ci możliwości ruchu. Przydałoby się również by zamienić "Tango Lama 7 2 Your Mother 6 9" na "THIS" gdy posyła się AI'ka gdzieś blisko. Mam nawet pomysł jak to rozwiązać, ale to już przesądzi rozmowa z TemplaremGfx... Mam nadzieję, że ktoś stworzy coś na wzór "numerkowego" menu rozkazów jak w serii Flashpoint\A2.

:arrow: Gra, przynajmniej w misji którą widziałem, to jeden wielki skrypt - i to w żadnym wypadku tak dobry czy skomplikowany jak w wypadku CoD czy A2. AI nie pozostawiono wielkiej swobody - czyżby po to by się nie skompromitowało? Nie wiem. Niemniej bez losowego wroga i jeszcze bardziej losowych jego zachowań, gra jest dosyć powtarzalna. A i tak najgorsze jest to, że ze skryptami wiąże się kolejny, dużo poważniejszy problem...

:arrow: AI to idioci. Nie wiem na ile osławiony AI mod to zmienia (stwierdziłem że nie ma sensu próbować odpalać go na demie), jednak to co widziałem w demie napawa przerażeniem... i sympatią do programistów BIS'u. AI łamiące rozkazy lub nie wykonujące ich w ogóle (dziś to przerabiałem), granaty dymne które nie chronią Cię przed wzrokiem AI (sprawdzone przez kogoś z community), chowanie się po złej stronie murka... Dużo by wymieniać, a co jest lekarstwem? Nie wiem. Sprawdzę moda i wtedy określę, czy nie jest już tak źle - to jest akurat jedna z tych rzeczy, które powinny być poprawione jako ostatnie.

:arrow: Wybór broni. Menu są skonstruowane tak, że wygląda to jakby CM w ostatniej chwili zrezygnowało z takiej możliwości. A szkoda (trzeba nudzić przy okazji patch wishlistów)


Po tych zabiegach, moim zdaniem, gra byłaby w pełni grywalna i byłaby doskonałą odskocznią od army 2. Ba, gdyby nie część powyższych błędów (FOV przedewszystkim) byłbym gotów pobiec do sklepu i jednak oddać te 9 dych za paredziesiąt fajnych godzin zabawy w coop. A tak? A tak, to pozostaje mi czekać...

Gra to najlepszy przykład zmarnowanego potencjału, jednak* mimo tego co mówi większość osób - da się pobawić.

*się walnęłem :s
Ostatnio edytowano Wt 24 lis, 2009 01:51 przez Jon, łącznie edytowano 2 razy
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan

Berna

Re: Co trzeba zmienić

PostCz 19 lis, 2009 11:52

Jonez miesiąc temu napisał(a):Ludzie zarówno o realiźmie, jak i technicznym wykonaniu gry wypowiadają się bardzo źle. A niektórzy grali dużo więcej niż te parę godzin... inna sprawa, na <sąsiednim forum> Maćko dał link pokazujący jaką technologiczną miernotą jest OFP:DR - Maćko proszę uświadom Bernę.


Jonez napisał(a):Gra to najlepszy przykład zmarnowanego potencjału, bo mimo tego co mówi większość osób - da się pobawić.


:twisted:
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostCz 19 lis, 2009 15:24

Ale co ma piernik do wiatraka?


Gra jest spartaczona, co nie zmienia faktu że z modami da się grać i jest to bardzo fajna odskocznia.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Artek3333

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 223
  • Dołączył(a): Śr 18 lip, 2007 19:17
  • Lokalizacja: Żywiec

PostCz 19 lis, 2009 20:57

U mnie z dysku twardego poleciała ok 2 tygodnie po premierze i nie zamierzam do tej gry wracać, choćby nie wiem jakiego moda stworzyli. Wolę sobie w GRAW popykać niż w ten niewypał :twisted: (Moje zdanie oczywiście) Ehhh... Żałuje tylko wydanej kasy :neutral:
Offline
Avatar użytkownika

-=SpecNaz=-

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 223
  • Dołączył(a): Wt 10 kwi, 2007 17:01
  • Lokalizacja: Popolupo

PostCz 19 lis, 2009 21:14

Nawet nie skończyłem pierwszej misji, a już poczułem ogólny wstręt. Te sterowanie oddziałem, klimat sztuczny i to wszystko co nie dosięga do CoD'a a już do ArmA startuje, jest dla mnie po prostu zafajdane. Riposta końcowa...DNO!
"Nie przeszkadzajmy wrogowi, gdy popełnia błąd"

~Napoleon Bonaparte
Offline
Avatar użytkownika

Artek3333

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 223
  • Dołączył(a): Śr 18 lip, 2007 19:17
  • Lokalizacja: Żywiec

PostSo 21 lis, 2009 13:04

Masz rację @Yac to było nie na temat, ale ja chciałem wyrazić, że nic tu nie da się zmienić a jedynie całą grę trzeba było by zmienić a nie tylko niektóre elementy ;-)
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostN 22 lis, 2009 04:03

Twoje zdanie - spoko, szacun.

Tyle, że to jest właśnie topic, dla osób które myślą inaczej - z zaznaczeniem, że nikt tu nie mówi o robieniu konkurencji choćby dla zwykłego OFP. Dlatego rozważam wyczyszczenie topicu (liczę, że są tu jednak ludzie nie podchodzący aż tak skrajnościowo)

Vilas - czy ja nie piszę po Polsku?

Nie potrzeba nam kolejnego CM-flame-topicu o tym jak bardzo CM to spieprzyło. To już wiemy i wystarczy.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostWt 24 lis, 2009 01:33

Niezłe :D



A teraz dosyć zrzędzenia, wgrywaj mody i cho na coopa.

Tutaj z kolei dla wszystkich, którzy porzucili już nadzieję (kim jest TemplarGFX możecie sobie sprawdzić w innym topicu):

TemplarGFX na forum CM napisał(a):Codemasters are committed. as Helios has stated a while back. I am in discussion with one of the programmers, and have been for nearly 3 weeks now. Originally it started off as a discussion on getting my AI mod, which CM saw as being very popular compatible with the game after the first patch. Since then conversations have moved past mere AI modding, as at every opportunity I pass on the requests I read on the forum (plus a few of my own ), and talk about them too. From my time talking to them I can tell you with 100% certainty they are listening to peoples requests, some information we have gone over is about things I havent suggested, but were suggested elsewhere on this forum.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostCz 26 lis, 2009 14:55

Dowód, że nie ja jeden tak uważam oraz najważniejsza "ciekawostka" ze świata Dragon Rising zarazem

TemplarGFX na forum CM napisał(a):Codemasters are committed. as Helios has stated a while back. I am in discussion with one of the programmers, and have been for nearly 3 weeks now. Originally it started off as a discussion on getting my AI mod, which CM saw as being very popular compatible with the game after the first patch. Since then conversations have moved past mere AI modding, as at every opportunity I pass on the requests I read on the forum (plus a few of my own ), and talk about them too. From my time talking to them I can tell you with 100% certainty they are listening to peoples requests, some information we have gone over is about things I havent suggested, but were suggested elsewhere on this forum.


TemplarGFX to najaktywniejsza postać w community Dragon Rising - twórca Ultimate AI.

A tutaj z kolei, już jako taka pełną mordą ciekawostka, jego patch-wishlist:

TemplarGFX w swojej liście życzeń napisał(a):SINGPLAYER :
rename current difficulty levels to Assist levels
add a new difficulty level that changes ai awareness and accuracy
add achievement/unlock to allow player to choose weapon load out once campaign is completed once**

MULTIPLAYER :
add administrator options to HOST interface
add join in progress option for hosted games
add join as spectactor option for hosted games
add respawn of vehicles to MP maps after they are destroyed beyond repair
add multiple player vehicle flip over to right crashed but not destroyed large vehicles**
add weapon loadout selections/restrictions to host setup options
add AI difficulty settings to host interface
add hosting option to remove AI from MP game
add Team/Squad VOIP in addition to all-player VOIP
add host option to return to lobby between missions
add ability to suicide when bleeding on ground. this can take a LONG time
greatly increase tether range or remove altogether**
fix invisible players bug
fix host/client position de-sync causing invulnerable players/ai
fix rank system so all players ranks are calculated correctly, all the time
fix rank system to be updated during gameplay to prevent quick quitting
change rank system to take deaths into account, and friendly fire

PC ONLY :
add ability to further increase draw distance and lod distances for people with powerful machines
add mod loading that effects both SP and MP.**
add filter option to game browser for "current mod"/"official"/"all"
add mouse smooth/acceleration option to control setup
add third party input support
fix for alt-tab issue on some machines
fix issue where mouse wheel no longer works

MISSION EDITOR :
add command OFP:setMissionProperty(propertyName,propertyValue) to allow changes to debriefing/objective info
add command OFP:setCollision(entityName,collisionValue) to allow object to be set as not-collidable
add command OFP:setFollowTarget(entityName,targetName,xOffset,yOffset,zOffset) to allow objects to explicitly follow another
add command OFP:setMultiplayerStatistics(statisticName,statisticValue) to allow modification of win/loss statistics
add command OFP:setMultiplayerEnding(titleString,infoString,winnerList,loserList) to allow custom end-game screens
add command OFP:setVehiclePositionMountStatus(vehicleName,positionName,mountableStatus) to allow individual positions to be set as mountable/not
add command OFP:teleportEntity(entityName,xPosition,yPosition,zPosition) to allow anything to be teleported anwhere
add command OFP:createCameraStatic(xPosition,yPosition,zPosition,viewTarget) to allow cinematics to be created (returns camID)
add command OFP:createCameraMoving(waypointPath,viewTarget,speed) to allow cinematics to be created (returns camID)
add command OFP:setCameraSpeed(camID,targetSpeed,acceleration) to allow changes to moving camera
add command oFP:setCameraTarget(camID,viewTarget,transition,transitionSpeed) to allow changes to camera
add command OFP:removeCamera(camID) to return view and control back to player unit(s)
change command OFP:destroyEntity(entityName) to allow destruction of ANY entity
add entity mapMarker to allow placing of infromation on the map**
add entity ingameMarker to allow placing of information in game world and map**
add custom game mode to allow more freadom of MP mission creation
add LUA checking function to find and report errors in code
add logging option to have list of errors encountered displayed when returning to editor
add ability to create COOP missions with more than 4 players
fix LUA complete check "freeze" bug when mouse over current line of code being edited
fix option "Enable Script Autocomplete" to save chosen setting
fix 64 bit O/S incompatability in EDITOR and CAMPAIGN EDITOR
fix helpfile info on OFP:spawnEntitySetAtLocation to state OFP:spawnEntitySetAtLocation(entitySetName,xPosition,yPosition,zPosition)
fix helpfile info on OFP:popFrontCommand(entityGroupEchelon) to correctly state that any command will be removed from the front of command queue

GENERAL :
add ability to turn off head-bobbing
add ability to change FOV setting
add lean functionality for the player instead of just the ai
add free look view to vehicle driver/pilot positions
add ability to move while accessing weapon/ammo menu
add kit weight effects movement speed/fatigue levels
add limited ammo to AI units
add fatigue to AI units
add wind to game**
add wind effecting bullets
add more weather types (raining, stormy)**
add player body so you can see yourself**
add post process option to turn off different aspects
add fast-roping from helicopters, IE, give the disembark command in a helicopter at altitude, AI/player fast ropes to ground (only successful in autohover mode)**
add ability to shoot weapons from passenger positions of open topped vehicles**
add ability for medics to heal injured units inside vehicles**
add correct bullet penetration per material
add deformable terrain (terraing is based on image height values, loaded dynamically, so very feasible)**
add idle position to guns, when running, or standing still for a time, weapon should be lowered, as they are heavy. taking time to raise again
add tree destruction states
add toggle option to keys like aim and quick command radial
add halt/stop/cancel order to command radial
add option to customise UI for normal/experienced turning off any/all assists per preference
remove permanent aiming on vehicle turrets and emplaced weapons
fix night-time brightness level.
fix HDR implementation, currently extremely exaggerated
fix AI to correctly take grass, bushes and tree leaves into consideration when calculating line-of-sight
fix AI to shoot at live enemies before incapacitated ones
fix vehicle physics so that wheeled vehicles have more side-traction under power
fix vehicle weight values so they dont bounce so much on collisions
fix idle-time between priming grenade, and throwing grenade
fix secondary arm reload animation not playing sometimes
increase entity limit to maximum per platform**

DLC
add training ground, where player can test and get familiar with all weapons/controls/tactics

** : may require alot of coding to implement, therefore may not be feasible


Poprzednie posty (nie na temat) wylecą za dzień-dwa. Tank You i do następnego.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

Problem z OFP DR

PostPn 30 lis, 2009 14:46

Wczoraj podczas coopa straciłem cierpliwość. Na kompie który ciągnie Armę 2 na wysokich z zadowalającym FPS gra ciągle spowalnia co kilka sekund (niezależnie od ustawień) tylko po to by po ułamku sekundy bardzo przyśpieszyć... Przez kilka sekund jest normalnie i powtórka. Tak jest cały czas. Afektuje to oczywiście także strzelanie i mam wrażenie że lekko "zmula" myszkę.

Na SP miałem zazwyczaj to samo pomijając pierwsze odpalenie misji - za pierwszym razem często było ok.
Dopiero gdy ładowałem czekpoint czy restartowałem misję zaczynało się właśnie to co opisałem powyżej.


Tak się nie da dobrze pograć, zwłaszcza na multi gdzie sekundowa zwiecha myszki to śmierć kompana. Pomysły?

\\EDIT: Poczytałem trochę. Ponoć chodzi o akcelerację myszy (a raczej pada...) która jest zablokowana na ON. Jeśli to rozwala tak grę... to masakra, bo nie da się tego naprawić (CM musi to zrobić). Kupa ludzi ma ten problem... a patch naprawiał creditsy

:|
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline

kaaleth

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 156
  • Dołączył(a): Cz 08 lut, 2007 21:50
  • Lokalizacja: brak

PostWt 19 sty, 2010 10:09

Może i ja się dopiszę. To co przydałoby się zmienić:

:arrow: celownik 'sniperki' stoi w miejscu. Zbyt proste stałoby się odgrywanie misji snajpera. Nawet w OF: Res nasz bohater nie mógł ustabilizować celownika sniperki co dało pewien realizm jak i utrudnienie.

:arrow: nie wszystkie budynki ulegają zniszczeniu, a dokładniej tylko te, do których nie da się wejść (no chyba, że zbyt wcześnie się poddałem, no ale 7 heatów na zamknięty budynek to przesada).

:arrow: zachęcająca woda sprawiła mi chęć wykąpania moich kompanów w niej, lecz bez możliwości nurkowania - wielka szkoda :(

:arrow: brak spadochronu w śmigłowcach

:arrow: w przypadku cobry (nie wiem jak u innych), leciałem sobie, wyskoczyłem (zraził mnie brak pewnej opcji napisanej powyżej) ale... Cobra spadła i... się nie rozwaliła :neutral:

:arrow: w edytorze nie zauważyłem cywilów, jedynie martwe cała lub pojazdy do których rzecz jasna wejść się nie da :).

:arrow: edit: brak widoku z tzw. kamery "za pleców".

:arrow: trochę odbiegając od tematu. Wiem, że wyspę odwzorowali na jakiejś tam w rzeczywistości, ale mogli sobie wybrać inny cel. Bo ta, składa się tylko z trawy, drzew, wiosek złożonych z 5-10 budynków i paru innych dziwnych miejsc tj. ruiny zamku itd. Miast nie znalazłem, co mnie troszkę zraziło. :???:
Ostatnio edytowano Wt 19 sty, 2010 15:02 przez kaaleth, łącznie edytowano 2 razy
Offline
Avatar użytkownika

kondor

Major

Major

  • Posty: 880
  • Dołączył(a): Pt 11 lut, 2005 04:00
  • Lokalizacja: Berlin (wschodni)

PostWt 19 sty, 2010 11:38

Gre moznaby poprawic bardzo, zmieniajac jej tytul.
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostŚr 20 sty, 2010 04:49

Helios z CM napisał(a): * Support added for 2 new PvP game modes included in DLC Pack 2
* The host is now able to press "Start" button to ready up and begin the 10 second countdown into game irrespective of whether all players are ready or not.
* Improved multiplayer stability.
* Online synchronisation has been improved mitigating various issues such as shots fired not being registered and missing animations
* Medics no longer become unable to move if the player they are trying to heal attempts to heal themselves at the same time.
* The corpse looting inventory now appears appropriately when characters are killed
* The corpse looting inventory updates appropriately when swapping weapons.
* Tweaks and amends to enemy and friendly AI.
* The damaged vehicle icon no longer becomes stuck on screen if the player is spawned into a vehicle just as it becomes critically damaged.
* Fly in camera at the start of the Lumber Yard Infiltration mission now behaves appropriately
* alt tabbing when in the lobby no longer causes graphical corruption on ground texture
* Speed hack checking has been activated to block 3rd party speed hacks during online games.
* Anti-cheat measures implemented to combat leaderboard hacking
* Ammo counter for Fire team leaders in PvP matches now counts down the remaining ammo correctly.
* Vehicle control responsiveness improved for clients, with input lag reduced
* Sessions that you cannot join such as those that contain DLC not present on the players machine appear as greyed out on the browse server screen.
* If someone without DLC is invited to a game that requires DLC content they will receive a message explaining this and the game can still be started. They no longer take up a space in the lobby.
* Improved On & Offline stability
* Player positioned appropriately after exiting a vehicle.
* Players are no longer able to access a locked vehicle by using an unlocked vehicle
* Mines are no longer triggered by neutral (inactive) vehicles
* Death cam view behaves correctly if the player dies whilst in a vehicle and swapping between 3rd & 1st person camera views
* It is no longer possible to enter aimed view mode while the weapon select OSD is open.
* Binocular functionality no longer impaired by previously selected inventory item.
* Weapon torches now turn off properly when swapping out the current weapon via ammo crates with the torch light switched on.
* Players stance is now correctly maintained after operating an emplaced weapon
* The player is now able to order a fire team under their control to operate an emplaced weapon
* "Move To" orders now correctly issued to the pilot rather than individual fire team members when mixed fire teams occupy the crew seats in helicopters.
* Helicopter chain guns no longer jam
* Weapons rotations for a.i. gyrostablised weapons are no longer updated if they've not got a target set.
* Weapon OSD for the M134 Minigun in the AH-6J Helicopter now displays the correct number of rounds loaded (9999).
* Helicopters no longer make inappropriate wheel contact surface sounds sound when flying over grassland.
* "Live Link" feature in the Mission Editor should now default to launch the game in Windowed mode
* The mission editor should now be able to read multiple databases so text strings can be easily added.
* Unavailable Bradley and ZBD200 squad references removed from Mission editor
* Mouse look sensitivity for mounted weapons is now aligned with other weapons
* Respawn timer now displayed in all game modes.
* Fixed crash using empty string with OFP:displaySystemMessage
* Fixed rare crash in AI input. Unchecked possible invalid cast in AI input.
* Changed client prediction code for extrapolating positions, based on how far in the past there is accurate server data. (Optimisation)
* getVelocities bug fix for helicopter suspension. Refactor removed getVelocities usage.
* Audio Feedback Manager can search blocked speakers list by name as well. (Optimisation)
* Destructor of commands is always called in the CommandPool. Prevents possible memory leaks.
* walkEchelonControlledSubUnits now recurses through only controlled units. Now processes correct sub units.
* Friendly fire feedback will revert to root echelon if no fireteam members are still alive. Processes feedback case correctly.
* Fixed clients showing low LOD back weapon between their feet after looting ammo crates.
* The player can now add custom audio and modify further AI parameters (Weapon usage values and dispersion system).

Jakiś geniusz na OfpHQ nazwał tą listę... "impressive". Wow.


Wszelka nadzieja właśnie poszła na grzyby.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline

kaaleth

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 156
  • Dołączył(a): Cz 08 lut, 2007 21:50
  • Lokalizacja: brak

Overwatch wydany

PostŚr 27 sty, 2010 16:26

Nie będę się zbytnio rozpisywał na ten temat.

Overwatch to kolejny dodatek do Operation Flashpoint: Dragon Rising wnoszący sporo zmianek, i parę nowych rzeczy, takich jak:

- dwie nowe mapy,
- nowe tryby gry w sieci

Lista zmian

ofp2.pl napisał(a):- Dodano obsługę dla dwóch nowych trybów wchodzących w skład drugiego dodatku
- Host może teraz wcisnąć przycisk "Start", aby zgłosić gotowość i rozpocząć 10-sekundowe odliczanie do gry bez względu na gotowość pozostałych graczy
- Minimalizowanie gry z lobby nie powoduje już zniekształcenia tekstur podłoża
- Zabezpieczenie przed tzw. speed hackami zostało dodane, w celu ich blokowania podczas gry online
- Dodano różne zabezpieczenia przed hackowaniem listy najlepszych graczy
- Funkcja "Live Link" w edytorze misji powinna teraz domyślnie uruchamiać grę w oknie
- Edytor misji powinien teraz odczytywać kilka baz danych, aby nowe linie tekstu mogły zostać łatwo dodane
- Odwołania do niedostępnych grup pojazdów Bradley i ZBD2000 zostały usunięte z edytora misji
- Czujność rozglądania się myszą dla statycznych stanowisk ogniowych jest teraz wyrównana z innymi broniami
- Licznik do odrodzenia wyświetlany jest teraz we wszystkich trybach gry
- Naprawiono błąd zamykający grę spowodowany pustym ciągiem w funkcji OFP:displaySystemMessage
- Poprawiono rzadki błąd zamykający grę w algorytmie AI. Odznaczono w nim możliwe błędne wpisy
- Zmieniono po stronie klienta kod przewidywujący do obsługi nieznanych pozycji, bazujący na ostatnich aktualnych danych serwera (Optymizacja)
- Poprawiono błąd funkcji getVelocities dla zawieszenia helikopterów.
- Audio Feedback Manager może teraz przeszukiwać listę zablokowanych źródeł dźwięku także według nazwy (Optymizacja)
- Niszczarka komend jest zawsze wywoływana w CommandPool. Zapobiegnie to ewentualnym wyciekom pamięci
- Funkcja walkEchelonControlledSubUnits stosowana jest teraz tylko do kontrolowanych jednostek i przetwarza też odpowiednie jednostki im podległe
- Powiadomienia ogniowe powrócą teraz do formacji nadrzędnej, jeżeli wszyscy członkowie drużyny ogniowej będą martwi
- Poprawiono błędne wyświetlanie niskiej jakości broni pomiędzy stopami postaci po zmianie ekwipunku ze skrzynki z amunicją
- Gracz może teraz dodać własny dźwięk i zmodyfikować więcej parametrów AI (użycie broni oraz rozproszenie)


Reszta

ofp2.pl napisał(a):- Ulepszenia i poprawki dla AI wrogów i sojuszników
- Poprawiono stabilność trybu wieloosobowego
- Synchronizacja w trybie wieloosobowym została poprawiona, co zredukowało występowanie błędów w postaci wystrzeleń czy brakujących animacji
- Sanitariusze nie są już unieruchamiani, gdy gracz, którego leczą, sam w tym samym czasie opatruje swoje rany
- Ekwipunek przeszukiwania ciał pojawia się już poprawnie po zabiciu postaci
- Ekwipunek przeszukiwanych dział zmienia się teraz poprawnie po zamianie broni
- Ikona uszkodzonego pojazdu nie pozostaje już permamentnie na ekranie, jeżeli gracz odradza się w pojeździe w momencie, gdy zostaje on krytycznie uszkodzony
- Kamera nadjeżdżająca na starcie misji trybu infiltration - Lumber Yard działa już poprawnie
- Licznik amunicji dla dówódców drużyn ogniowych w grach typu PvP działa już poprawnie
- Reakcja sterowania w pojazdach została ulepszona dla klientów
- Sesje, do których nie można dołączyć, jak np. zawierające dodatek DLC nie zainstalowany na komputerze gracza, pojawiają się teraz jako poszarzałe w przeglądarce serwerów
- Jeżeli ktoś nie posiadający dodatku DLC zostanie zaproszony do gry, która go wymaga, otrzyma on wiadomość wyjaśniającą dlaczego gra nie może zostać rozpoczęta. Takie osoby nie zajmują już miejsca w lobby
- Gracze są teraz umiejscawiani poprawnie po wyjściu z pojazdu
- Gracze nie mają już dostępu do zablokowanego pojazdu poprzez użycie odblokowanego pojazdu
- Miny nie reagują już na neutralne (nieaktywne) pojazdy
- Tzw. Death Cam działa poprawnie, jeżeli gracz zginie w pojeździe podczas zmiany pomiędzy widokiem z trzeciej i pierwszej osoby
- Nie jest już możliwe wejście w tryb celowania precyzyjnego, podczas gdy okienko wyboru broni jest otwarte
- Działanie lornetki nie jest już zakłócane poprzednio wybranym elementem wyposażenia
- Latarki przyczepione do broni wyłączają się już poprawnie po zmianie broni za pomocą skrzynki z amunicją, podczas gdy są włączone
- Pozycja gracza jest teraz poprawnie zachowywana po zakończeniu obsługiwania statycznego stanowiska ogniowego
- Gracz może teraz rozkazać drużynie ogniowej, którą dowodzi, aby zająć statyczne stanowisko ogniowe
- Rozkazy "Ruszać do" są już poprawnie przydzielane pilotom, zamiast indywidualnym członkom drużyny zajmującej różne stanowiska w helikopterach
- Działka helikopterów już się nie zacinają
- Wartości obrotu dla obsługiwanych przez AI broni nie są już aktualizowane, jeżeli nie mają aktywnego celu
- Wyświetlacz stanu działka M134 w helikopterze AH-6J wyświetla już poprawną liczbę załadowanych pocisków (9999)
- Helikoptery nie wydzielają już niepoprawnego dźwięku kontaktu kół z podłożem podczas przelotu nad trawiastym terenem


Download:

Kod: Zaznacz cały
http://www.gamershell.com/download_55280.shtml

lub
Kod: Zaznacz cały
http://www.4players.de/4players.php/download_info/Allgemein/Download/54343/Operation_Flashpoint_Dragon_Rising/Patch__2_mit_Overwatch_DLC.html

lub
Kod: Zaznacz cały
http://www.bigdownload.com/games/operation-flashpoint-dragon-rising/pc/operation-flashpoint-dragon-rising-overwatch-dlc-patch/

lub
Kod: Zaznacz cały
http://www.worthdownloading.com/game.php?gid=2869


Źródła: ofp2.pl / codemasters.com
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne gry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron