Teraz jest Cz 28 mar, 2024 22:18


Operation Flashpoint: Dragon Rising

Rozmowy na temat innych produkcji.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

101st Paratroop

Major

Major

  • Posty: 691
  • Dołączył(a): Cz 11 sie, 2005 12:51

PostSo 10 paź, 2009 19:35

Ustawiłem misję z liczbą ok. 70 jednostek. Gra się odpaliła ale tuż po rozjaśnieniu ekranu jedyne co zobaczyłem to szary ekran i musiałem zrobić alt+f4.

Ehh...
Offline
Avatar użytkownika

Maćko

Generał

Generał

  • Posty: 3140
  • Dołączył(a): Pt 29 gru, 2006 23:33
  • Lokalizacja: Radom

PostSo 10 paź, 2009 21:21

Ocena Dragon Rising głównie zależy do czego go porównujemy; jeśli zestawimy ją z OFP 1/ArmA 2 (ArmA 1 pomijam :P) to wychodzi wielki chłam. Jeśli zestawimy DR z innymi FPS'ami to wychodzi bardzo fajna gra. Przyda się na nudne wieczory ale nie zagości u mnie na pewno 8 lat - tyle co gości u mnie na dysku OFP: CWC.

Optymalizacja jest genialna i za to CM ma dużego plusa - mój stary rzęch (P4 3.0Ghz HT, 1GB Ram, x1950pro) ciągnie DR'a na średnich ustawieniach w 1440x900 z pełną płynnością - liczba FPS'ów oscyluje w granicach 30. Jest bardzo grywalnie. A moja maszyna codziennego użytku - (Ci7 i radosław hd4870x2) ciągnie na max z wszystkimi bajerami i stałymi 60FPSami (v-sync włączone) nie zależnie od sytuacji.

Kolejnym faktem/błędem ze strony CM jest brak jakichkolwiek zabezpieczeń antypirackich; gra nie wymaga żadnego CDkey'a jedynie płytę w napędzie co można obejść nie oficjalną łatką no-cd :P I można grać normalnie w sieci. Rozwiewając wszystkie wątpliwości - mam oryginalną wersję zakupioną w empiku za jedyne 89,99zł :D

Ludzie zarówno o realiźmie, jak i technicznym wykonaniu gry wypowiadają się bardzo źle. A niektórzy grali dużo więcej niż te parę godzin... inna sprawa, na <sąsiednim forum> Maćko dał link pokazujący jaką technologiczną miernotą jest OFP:DR - Maćko proszę uświadom Bernę.

Tu nie ma czego uświadamiać, OFP: DR to zwykła sieczka tylko że z sensem (bez sensu jest COD 4 :P) dobra na najbliższe zimowe wieczory. Potem pójdzie w kont, bo w naszej społeczności interesującej się tylko coop'ami nie zabłyśnie :)

Nie mniej jednak gra bardzo oczoyebnie sypie bugami i krzaczkami;
vide to: http://www.youtube.com/watch?v=GLvmF_f7jwk - okropny system wczytywania LOD'ów :F
lub to:
http://img99.imageshack.us/img99/8329/ofpdr1.jpg fajnie mu wjechał ze śmigła :P
miałem jeszcze gdzieś jedno - żołnierz widmo; sam KM i NVG :mrgreen: ale gdzieś mi wsiąkło zdjęcie.

No i na koniec jeszcze prezent od CM - soundtrack :)

Codemasters upubliczniło scieżkę dźwiękową z Operation Flashpoint: Dragon Rising zupełnie za darmo.

Download: ftp://downloads.codemasters.com/audio/o ... ck_mp3.zip

Źródło: gram.pl
Obrazek
Obrazek
-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 6100@3.7GHz | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL12 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Offline
Avatar użytkownika

Marshal

Major

Major

  • Posty: 882
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 21:03
  • Lokalizacja: K-Lin

PostSo 10 paź, 2009 21:34

Gra samą w sobie jest lekką przyjemną strzelanką. Choć spodziewałem się bardziej symulatoru pola walki, a dostałem w miarę realistyczne Call of Duty, jestem zadowolony, choć ArmA2 mnie bardziej urzekła.

Przedewszystkim to jak oni mogli zrobić taki edytor misji? :/ Przecież to tragedia, mam nadzieje że wyjdzie patch który to naprawi i zrobi coś na wzór Army.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Kireta

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 384
  • Dołączył(a): Pn 18 gru, 2006 01:33

PostSo 10 paź, 2009 21:58

Pytanie do tych co grali: Więc jaki faktycznie jest feeling gry?
Call of Duty bez wiecznie respawnujących się zergujących wrogów i regeneracji życia?
Ładniejszy i prostszy w obsłudze Confilct:(tu wstaw dowolną wojnę 2-giej połowy XX wieku)?
Flashpoint z łatwiejszym sterowaniem i liniowymi misjami?
Współczesne wcielenie Delta Force: Black Hawk Down?
A może coś a'la Vietcong?
"I am the bringer of death. Fall to your knees and beg for mercy... Or give me a sandwich, I'm pretty hungry."
--The Vault Dweller

Berna

PostSo 10 paź, 2009 23:05

Jonez napisał(a):Ludzie zarówno o realiźmie, jak i technicznym wykonaniu gry wypowiadają się bardzo źle. A niektórzy grali dużo więcej niż te parę godzin... inna sprawa, na <sąsiednim forum> Maćko dał link pokazujący jaką technologiczną miernotą jest OFP:DR - Maćko proszę uświadom Bernę.


Na szczęście mam własne zdanie, które jest biegunowo odległe od opinii Joneza i grajków z sąsiedniego forum :smile:


Jonez napisał(a): Żeby rozjaśnić ew. nieporozumienia - o grzebaniu w configu mówiłem tym razem nie pod kątem robienia grze krzywdy a pod kątem "wymaksowania" gry, tudzież - naprawienia.


La la la la

Maćko napisał(a):Tu nie ma czego uświadamiać, OFP: DR to zwykła sieczka tylko że z sensem (bez sensu jest COD 4 :P ) dobra na najbliższe zimowe wieczory. Potem pójdzie w kont, bo w naszej społeczności interesującej się tylko coop'ami nie zabłyśnie :)


A społeczność niecoopowa jest głodna rozgrywek CTF, TNT, C&H które w Armie wypadają blado.
Offline
Avatar użytkownika

Sudayev

Major

Major

  • Posty: 509
  • Dołączył(a): So 11 lut, 2006 15:44

PostSo 10 paź, 2009 23:49

Na tym klipie co wrzucil Macko obiekty spawnuja sie dwa metry przed graczem... Ale kapa ...

Najlepiej to nalezy dac czasu CM na wydanie jakiegos solidnego patcha. Wszyscy pamietamy jakim kuriozum bylo Armed Assault w chwili wydania.

Niezbyt dobry start jak na poczatek :/, ale to chyba wspolna cecha combat simow.
OFP Jungle Fever | Beta Test Team
Offline
Avatar użytkownika

Maćko

Generał

Generał

  • Posty: 3140
  • Dołączył(a): Pt 29 gru, 2006 23:33
  • Lokalizacja: Radom

PostCz 15 paź, 2009 20:30

Skończyłem wczoraj kampanię i ogólnie to fajnie się "szczelało" ale żadnej frajdy przy tym nie miałem, często można było zaliczać akcję w stylu rambo (grałem na 2 poziomie, tj. chyba hard, hardkore to jakaś paranoja).

I jednym słowem strasznie krótka ta gra jeśli chodzi o SP - kampania tylko 11 misji, a misje pojedyncze... to misje z kampanii :mrgreen:
Jest tam podobno jeszcze kilka które odblokowuje się jakimś kodami, jak znajdę to podrzucę :)
Obrazek
Obrazek
-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 6100@3.7GHz | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL12 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Offline
Avatar użytkownika

Artek3333

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 223
  • Dołączył(a): Śr 18 lip, 2007 19:17
  • Lokalizacja: Żywiec

PostPt 16 paź, 2009 23:02

Nawet fajnie się gra :] Nie to co Arma2 ale nie jest źle :] Jeszcze całej kampanii nie przeszedłem dlatego, że każdą misje przechodzę 2-3 razy aby zobaczyć czy zawsze jest tak samo. Można powiedzieć, że za każdym razem zmieniam taktykę i jest powiedzmy inaczej, no ale liniowość, liniowość jeszcze raz liniowość :twisted:
Offline
Avatar użytkownika

Sudayev

Major

Major

  • Posty: 509
  • Dołączył(a): So 11 lut, 2006 15:44

PostŚr 28 paź, 2009 22:30

OFP Jungle Fever | Beta Test Team
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostCz 29 paź, 2009 03:00

Genialne :D Z drugiej strony ciekaw jestem czy piechota na pustym polu też nie dałaby rady łódce (bo widzieliśmy już nie raz AI szarżujące przez otwarte pola trawy - które było daleko bardziej bezpieczne niż na rogu budynku) oraz czy pojazdy z niewirtualną załogą zachowywałyby się tak samo. Powinien też pokazać jakie są ustawienia poziomu trudności...

Takie tam. Community miażdży OFP:DR, jednak z drugiej strony... A1 też było kupą. Ja im daję szanse jeszcze na patche [no i pewnie mody połowę rzeczy naprawią - jeśli CM nie skorzysta z pomocy TemplarGFX czy Acog to będą skończonymi kretynami]


Edit: Ten koleś ma tego więcej - ta gra leży i błaga o litość. Koniecznie obejrzyjcie!
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Matte

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 246
  • Dołączył(a): Pn 28 lis, 2005 19:09

PostCz 29 paź, 2009 12:56

Szukałem sobie różnych rzeczy w plikach z grą. I znalazłem coś takiego DamageTrees: false. Ale po zmianie na true gra się nie odpalała. A szkoda. Co do filmików: Miazga ;]
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Kireta

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 384
  • Dołączył(a): Pn 18 gru, 2006 01:33

PostCz 29 paź, 2009 17:03

Jonez napisał(a):Edit: Ten koleś ma tego więcej - ta gra leży i błaga o litość. Koniecznie obejrzyjcie!


The best of the best: zabijanie AI na otwartym terenie nożem:
http://www.youtube.com/watch?v=StWArGzWnBU

A tak w ogóle, koleś ma świetny gust muzyczny.
"I am the bringer of death. Fall to your knees and beg for mercy... Or give me a sandwich, I'm pretty hungry."
--The Vault Dweller
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostCz 29 paź, 2009 20:22

Kireta napisał(a):A tak w ogóle, koleś ma świetny gust muzyczny.
I tutaj pasowałby pewien angielski zwrot, więc pozwolę sobie na OFPowe spolszczenie:

Sekunduję.



;-)
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Sudayev

Major

Major

  • Posty: 509
  • Dołączył(a): So 11 lut, 2006 15:44

PostPt 30 paź, 2009 14:48

Ludzie! Za takie kontrowersyjne filmiki jak powyzsze jest sie banowanym na forum codebusters :grin:
OFP Jungle Fever | Beta Test Team
Offline
Avatar użytkownika

Maćko

Generał

Generał

  • Posty: 3140
  • Dołączył(a): Pt 29 gru, 2006 23:33
  • Lokalizacja: Radom

PostPt 30 paź, 2009 15:01

Sudayev napisał(a):Ludzie! Za takie kontrowersyjne filmiki jak powyzsze jest sie banowanym na forum codebusters :grin:

To samo chyba napisał Vilas. Wystarczy coś złego powiedzieć na OFP: DR i dostajesz bana. Sam tego uświadczyłem :lol:
Obrazek
Obrazek
-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 6100@3.7GHz | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL12 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne gry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron