Teraz jest Pt 29 mar, 2024 06:35


Stare ale jare

Rozmowy na temat innych produkcji.
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

SaS TrooP

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1143
  • Dołączył(a): Wt 06 cze, 2006 17:18
  • Lokalizacja: Wodzisław

PostSo 10 lis, 2007 17:27

To w sumie nie taka stara gra, ale podobna do starych. Kiedyś ją miałem na jednej z płyt za 9.99zł, ale niepamiętam jak się nazywała. Pomożecie, bo chyba nawet będzie już za darmo, a tej płyty już nie mam:
- Przypominała grę bodajże grę Generals
- Oraz nowiutki Hearots of Iron
- Była w 2D
- W nazwie miała coś z Europe i Command
- Jednostki przedstawiały żetony
- Turówka
- Można było grac na 2 osoby na jednym kompie
- Były dwie stroiny i tylko 6 państw: Osi i Aliantów. Dokładnie Alianci mieli: Anglię, USA, Franscę i USSR, a Axisi Niemcy i Włochy.
- To była tylko Europa z kawałkami Ameryki i Afryki

Bardzo poszukuję tej gry mimo iż jest stara to i tak piękna i superancka.
Offline
Avatar użytkownika

Marker

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2006
  • Dołączył(a): So 24 lip, 2004 14:32
  • Lokalizacja: Osaka

PostN 11 lis, 2007 01:20

Oj tak. Teken wymiatał jesli sie grało z kumplami. Jak grałem Law'em to nikt się nie mógł przeciwstawić kiedy przewrotki robiłem :D
Obrazek

"Jako arabski gej-satanista zmarzniete uszy wolę sobie ogrzewać przy płonacym kościele "
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostN 11 lis, 2007 16:16

Tekken dawno i nie pamiętam która część ale sporo naskórka zostawiłem na automacie w budynku basenu "Wisły" :)
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

alderous

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1784
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2004 13:20
  • Lokalizacja: Łódź

PostŚr 14 lis, 2007 00:12

Martin napisał(a):To w sumie nie taka stara gra, ale podobna do starych. Kiedyś ją miałem na jednej z płyt za 9.99zł, ale niepamiętam jak się nazywała. Pomożecie, bo chyba nawet będzie już za darmo, a tej płyty już nie mam:
- Przypominała grę bodajże grę Generals
- Oraz nowiutki Hearots of Iron
- Była w 2D
- W nazwie miała coś z Europe i Command
- Jednostki przedstawiały żetony
- Turówka
- Można było grac na 2 osoby na jednym kompie
- Były dwie stroiny i tylko 6 państw: Osi i Aliantów. Dokładnie Alianci mieli: Anglię, USA, Franscę i USSR, a Axisi Niemcy i Włochy.
- To była tylko Europa z kawałkami Ameryki i Afryki

Bardzo poszukuję tej gry mimo iż jest stara to i tak piękna i superancka.


Strategic Command: European Theater
Offline
Avatar użytkownika

SaS TrooP

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1143
  • Dołączył(a): Wt 06 cze, 2006 17:18
  • Lokalizacja: Wodzisław

PostŚr 14 lis, 2007 17:21

AAAAAAAAAAhhhh!
Dzięki ci bardzo, jak mam ci to wynagrodzic?
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostŚr 14 lis, 2007 18:47

lodzik
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Marker

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2006
  • Dołączył(a): So 24 lip, 2004 14:32
  • Lokalizacja: Osaka

PostŚr 14 lis, 2007 19:32

kremik w uszach

Ta gra wcale taka stara nie jest :) Wszak to połowa 2002. Już bardziej Panzer General.
Obrazek

"Jako arabski gej-satanista zmarzniete uszy wolę sobie ogrzewać przy płonacym kościele "
Offline
Avatar użytkownika

SaS TrooP

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1143
  • Dołączył(a): Wt 06 cze, 2006 17:18
  • Lokalizacja: Wodzisław

PostŚr 14 lis, 2007 19:52

Tak, ale niestety ttylko demko dostępne jest w sieci za darmo.
Offline
Avatar użytkownika

Marker

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2006
  • Dołączył(a): So 24 lip, 2004 14:32
  • Lokalizacja: Osaka

PostCz 15 lis, 2007 23:59

To teraz może jakieś latadła?

Pamiętam mój zestawik pierwszych 3 symulatorów, święta trójca ;) czyli: Comanche 3, Red Baron II i F-22 Raptor. Przeszedłem wszystkie po kilka razy, z Raptora pamiętałem komunikaty radiowe do każdej misji i znałem każdą na wylot. Niedawno znowu sobie F-22 zainstalowałem. Aż mi się autentycznie łezka w oku zakręciła.

Kiedyś, gdy byłem jeszcze bardzo młody, podczas zakupów w którymś z supermarketów dostrzegłem na półce z grami pewne brązowo czerwone pudełko. Pisało na nim TAW - Total Air War F-22, a niżej narysowany był AWASC w toważystwie 2 raptorów. Na drugiej stronie pudełka było pare screenów i opis gry (po angielsku). Czytałem i oglądałem pudełko chyba z 10 minut nie mogąc uwierzyć że ktoś stworzył gre ideał (przyajmniej tak myślałem). Jedynie cena sprowadzała mnie na ziemię - 179zł.
Jednak przez cały czas myślałem o tej grze, kombinowałem jak ją zdobyć aż w końcu przyszły wakacje w ciechocinku i numer 62 CDA (07-2001) który wypatrzyłem w kiosku. Nie zważając na zakaz wychodzenia bez opiekuna z ośrodka pobiegłem do sklepu i za ostatnie pieniądze kupiłem cedeaa. Przez reszte kolonii marzyłem tylko żeby wreszcie wrócić do domu i odpalić tą gre. I wiecie co? Myślałem że to będzie naprawde fajna gra, a tu się okazuje że ona była... GENIALNA!
Możliwość tankowania w powietrzu, awarii hydrauliki, awioniki, awaryjnego lądowania na brzuchu, dynamiczna kampania, sterowanie AWASCem, mnogośc uzbrojenia, sterowanie wektorem ciągu, interaktywny kokpit, programowanie autopilota i manual który sobie wydrukowałem (tylko najważniejsze rzeczy) 170 stron które czytałem do późna w nocy. Wiece jaka była satysfakcja kiedy po raz pierwszy udało mi się wykonać tankowanie w powietrzu? Jak dla mnie ta gra młuci... Niestety dzisiaj mam za szybkiego kompa na nią... a szkoda...

Jedziem dalej.
Jestem jednym z niewielu w Polsce (tak sądze, bo chyba nie była wydana u nas) posiadaczy gry ProPilot wydanej przez sierre... Kupiłem ją na węgrzech w tesco :) Kiedy wszycy kupowali picie, czipsy czy batony ja twardo poszedłem na multimedia i kupiłem gre :D
To coś w stylu Fly! Do latania zachodnia europa oraz ameryka północna. 5 samolotów do wyboru - cessna 172, bonanza, king air, learjet 35 i coś tam jeszcze. Bez joy'a ani rusz, miała pare błędów ale ogółem bardzo przyjemna gierka :) Ile ja rozkminiałem żeby cessne uruchomić :)

cdn...
Obrazek

"Jako arabski gej-satanista zmarzniete uszy wolę sobie ogrzewać przy płonacym kościele "

HAV

PostPt 16 lis, 2007 00:24

Heh, podobne wrażenia miałem po Falconie 4.0 :D
Do dziś pamiętam próby dociągnięcia do lotniska przy awarii silnika i sadzanie maszyny na brzuchu. Pierwsze próby tankowania w powietrzu lecąc na oparach etc.... no i ten klikany kokpit, kurde czego tam nie można było przestawić - miód :D
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostPt 16 lis, 2007 01:17

Kiedyś robili fajne arcade latadła. Dziś to echo przeszłości, a szkoda...
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Firefly

Kapral

Kapral

  • Posty: 67
  • Dołączył(a): Pn 16 sty, 2006 22:47

PostN 18 lis, 2007 11:15

HAVOC napisał(a):Heh, podobne wrażenia miałem po Falconie 4.0 :D
Do dziś pamiętam próby dociągnięcia do lotniska przy awarii silnika i sadzanie maszyny na brzuchu. Pierwsze próby tankowania w powietrzu lecąc na oparach etc.... no i ten klikany kokpit, kurde czego tam nie można było przestawić - miód :D


I przepiekny 2kg manual na papierze kredowym oraz wielka mapa Korei. Tak wspaniałego wydania nie widziałem juz nigdy później. Do dzis stoi u mnie na półce :). Bialy kruk kupiony w CDP na wyprzedaży ostatnich egzemplarzy. Nigdy poźniej nie byla dostępna w PL.
Retired. Unavailable until further notice.
Offline
Avatar użytkownika

Sudayev

Major

Major

  • Posty: 509
  • Dołączył(a): So 11 lut, 2006 15:44

PostN 18 lis, 2007 19:25

Fajny temat, duzo mozna pisac. Przelom lat 80/90 - konsola Atari 2600 (wypozyczane za plakaty z Norrisem, Rambo i Arniem - 1 plakat za godzine gry),granie u kolegow na ZX-ie i C64. Atari 65Xe (juz wlasne!), 386, a w 95r. P100. Czasopismo Bajtek i Secret Service, dysputy co lepsze i utarczki - atarowcy vs commodorowcy i wczesni "ibm"owcy vs amigowcy mam za soba.
Niesmiertelne. To tak w skrocie :)
Swoista "jara" klasyka uwazam do 2000 roku

Dzis gralem 6 godzin w Panzer General I. Niczym WINO.
Ostatnio takze pogrywam w Indiana Jones and the Fate of Atlantis (1992). Jedna z najlepszych starych przygodowek, gra wciaz zaskakuje (Swietna fabula i nieliniowosc rozgrywki).Goraco polecam.

PS.
Poczatek lat 90, kiedy prawa autorskie wszyscy mieli gleboko tam gdzie swiatlo nie dociera. Szlo sie na miasto do sklepu komputerowego, tam wybieralo sie gry i za 20.000tys (nie pamietam czy wtedy juz byla denominacja - 2 zlote jak co) od kopii pan w sklepie przegrywal na legalu gry na kasety czy dyskietki, podczas gdy my czekalismy zajadajac sie pysznymi zapiekankami z plastykowej budy :D
OFP Jungle Fever | Beta Test Team
Offline
Avatar użytkownika

Marker

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2006
  • Dołączył(a): So 24 lip, 2004 14:32
  • Lokalizacja: Osaka

PostN 18 lis, 2007 20:54

ciągnąc dalej temat symulatorów.

Nie dane mi było latać na Falconie niestety, czego bardzo żałuje, ale już zaniedługo naprawię ten błąd :)

Z takich mniej znanych ale dających dużo frajdy latadeł warto wymienić Jetfighter'a III (Tomcat i operowanie z lotniskowca, to jest to co tyg... znaczy koty lubią najbardziej ;) ), MiG Alley (Korea czyli Sabre'y, MiGi, Mustangi i te klimaty), F-16 Aggressor (szesnastką nad afryką) i Eurofighter Typhoon (by DID, Ci od F-22 TAW, jednak nie tak dobra jak o lataniu Raptorem).
Z perełek można wymienić B-17 Flying Fortress : The Mighty Eight. Symulator B-17. Do obsadzenia wszystkie stanowiska (najbardziej lubiłem tylnią wieżyczke, oj szkopy miały się czego bać :twisted: ) kampanie historyczne, interaktywny kokpit plus kilka myśliwców do pilotowania na osłode. Naprawde fajna gra.
Pozbawiony grafiki Air Warrior. Bajer tej gry polegał na tym ze było kilkadziesiąt samolotów do latania, a nawet jeep i 2 czołgi :). Jednak po pewnym czasie grafika złożona z kilkunastu kolorów i prostokątów zaczęła przeszkadzać. Nie mniej dużo godzin spędziłem oblatując kolejne maszyny, czy broniąc perl harbour w hellcat'cie (sic!).

Latać latałem, ale prócz tego jeszcze pływałem i jeździłem. Do pływania własciwie zaliczyć można z tych cool jedynie 3 gry. Destroyer Command, Aces of the Deep i Tom Clancy SSN. Pierwsze wszyscy chyba znają, znakomity symek niczyciela 2 wojennego. 2 tytuł to coś na wzór SH tylko z przedpotopową grafiką. Nie mniej jednak całkiem wpożądku gra.
No i wreszcie SSN w której wcielasz się w dowódce USS Cheyenne (SSN 773, Los Angeles class) i walczysz z Chińczykami i Rosjanami :) Gra choć uproszczona to realistyczna bardzo.
Na liście moich życzen znajduje się jeszcze SumComannd i 688i. Zobaczymy moze gdzies dostane.
Jakoś nie byłem nigdy fanem pancerki stąd tylko dwa klasyki w mojej kolekcji.
Panzer Elite i Steel Beasts. Nie grałem w nie jednak tak długo aby się zakochać, ale były wpożądku.

Wiekszosc gier w jakie grałem to włascie symulatory (lub raczej symulatoropodobne), wyscigi i rts'y. Jakos rpegi, przygodówki (jack orlando ;) ) czy strzelanki mnie nie kręciły.

Najlepsze w tym wszystkim jest to ze te gry mają charakter, czego moim zdaniem brakuje nowym produkcją. Nowa gra nie przyciągnie Cie na długie miesiące czy lata, bo za chwile wychodzi kolejna, lepsza. A szkoda. Bo tamte czasy były naprawde fajne ;)
Obrazek

"Jako arabski gej-satanista zmarzniete uszy wolę sobie ogrzewać przy płonacym kościele "
Offline
Avatar użytkownika

nizyn

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 181
  • Dołączył(a): So 24 mar, 2007 16:23
  • Lokalizacja: Szklarka

PostN 18 lis, 2007 21:09

Pamiętam jak miałem 4 lata chyba czy 5 to zagrywałem z bratem w Robocopa i Wojownicze żółwie na pegazusie. Heh, mi wystarczyło parcie do przodu Robocopem i rozjeżzanie kolesi. To były czasy...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Inne gry

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron