Teraz jest Pt 19 kwi, 2024 23:10


Starforce w Arma

Archiwum działów sekcji Armed Assault
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Kuba

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1608
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 20:57
  • Lokalizacja: Wawa

Starforce w Arma

PostŚr 15 lis, 2006 02:31

Na forum BiS DodgyGeeza zamieścił link z petycją przeciwko użyciu w Armed Assualt kontrowersyjnego systemu zabezpieczeń Starforce. Protesty te nie są niestety bezpodstawne - Starforce wpływa negatywnie na stabilność i bezpieczeństwo systemu i może poważnie uszkodzić czytniki dysków. Więcej na ten temat szkodliwości tego systemu można przeczytać tutaj.

Autorzy petycji zebrali już 325 podpisów, oznacza to więc, że problem jest dość poważny. Zainteresowani poparciem tej inicjatywy mogą to zrobić klikając w poniższy link:


http://www.petitiononline.com/ArmA01/petition-sign.html

Obrazek

¬ródło: Forum BIS



=========================================

Co sądzicie na ten temat? Solidaryzujecie się z autorami petycji, czy moze uwazace, że to bezzasadne bicie piany? Mnie osobiście srednio cieszy perspektywa Army ze star-forcem i fajnie by było gdyby chociaż angielska wersja została pozbawiona tego cuda....
Offline
Avatar użytkownika

Barbarian

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1594
  • Dołączył(a): Pn 13 cze, 2005 16:50
  • Lokalizacja: Sochaczew

PostŚr 15 lis, 2006 02:38

Solidaryzujemy się z autorami petycji, ale zapewne będzie to tylko bicie piany...
Njalepszym zabezpieczeniem przed piratami był fakt że szereg addonów i modów nie "współpracowała" z pirackimi wersjami gry (więc nawet jezeli ktoś zaopatrzył się w pirata gdy wszedł w kontakt z tak rozbudowaną i płodną społecznością najczęściej kupował orginalną wersje).
www.greendevils.uk- kompendium wiedzy o Fallschirmjagers
Rots: Poza tym od filozofii jest Barbarian
:D
Offline
Avatar użytkownika

offtime

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1089
  • Dołączył(a): So 21 sie, 2004 10:39
  • Lokalizacja: Katowice

PostŚr 15 lis, 2006 09:38

problem jest banalny, nowa wersja starforce JEST stabilna, pracuje zupelnie inaczej niz nieslawna stara weersja. Weryfikacja nastepuje tylko w momencie uruchomienia gry, starforce nie jest aktywny w czasie rozgrywki, nie ma zadnego wplywu na performance w czasie gry, nowe drivery nie wplywaja w zaden sposob na codzienna prace urzadzen.

Jedynymi ktorzy naprawde obawiaja sie nowej wersji starforce sa piraci i to wlasnie oni wykorzystuja nieslawna stara wersje do siania paniki.


Yaciek, a powiedz mi czyj portfel Ty chcialbys zabezpieczac ?
swoj ? brak zabezpieczenia, dzialajace piraty i gra za 10 zlotych ?
kazdy jeden system zabezpieczania sie przed piratami ma na celu zabezpieczenie portfela autora, nie zaleznie czy jest to cd-key czy jakikolwiek inny sposob weryfikacji oryginalnosci oprogramowania.
Piszesz "kazdy klient moze byc potencjalnym zlodziejem", stworz stystem weryfikujacy uczciwosc klienta a wtedy nie tzreba bedzie zadnych zabezpieczen. poprostu piratom sie nie bedzie sprzedawalo gier.
A jak juz rozwiniesz swoj system to moze bedziesz w stanie wykrywac terrorystow, wtedy uczciwi ludzie nie beda musieli byc przeszukiwani na lotniskach jak pospolici kryminalisci....
masz dosc oleju w glowie aby zrozumiec o co mi chodzi....

moze powinnismy zaczac zbierac podpisy pod petycja zabraniajaca ludziom zamki w drzwiach montowac ?
Trzymac grozne psy na podworkach w celach obronnych ?

czy wy nie widzicie ze ta petycja to jak prosba o zmiejszenie dochodu ze sprzedazy gry ? i za co ta firma nastepna gre zrobi ? skad kase wezmie ?
petycje napiszecie o nowa gre i po sprawie ?
dorosnijcie w koncu, wstyd Kuba, wstyd ze wogole z tym wyszedles na forum.
A support BISu w tej kwestii juz widzisz po fakcie jak wspomiany przez Ciebie topic na forum BIS znikl.

HAV

PostŚr 15 lis, 2006 12:30

I bardzo dobrze, że jest star force, jak najbardziej popieram :]
Grałem w Splinter Cell Chaos Theory, korzystającego z poprzedniej wersji star force'a i jakoś na stabilność nie narzekałem... a sam fakt, że w pełni spiracona wersja (czyt. bez potrzeby odpinania napędów etc.) pojawiła się jakiś rok po premierze gry, mówi sam za siebie...



EDIT

Co więcej, pisanie petycji o zdjęcie star force'a uważam za bezsensowne, zwłaszcza że gra jest już na rynku... Poza tym, bądźmy szczerzy, ci którzy mieli ją kupić i tak to zrobią, bez względu na to, jak będzie zabezpieczona :idea:
Offline
Avatar użytkownika

Kuba

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1608
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 20:57
  • Lokalizacja: Wawa

PostŚr 15 lis, 2006 12:51

offtime napisał(a):problem jest banalny, nowa wersja starforce JEST stabilna, pracuje zupelnie inaczej niz nieslawna stara weersja. Weryfikacja nastepuje tylko w momencie uruchomienia gry, starforce nie jest aktywny w czasie rozgrywki, nie ma zadnego wplywu na performance w czasie gry, nowe drivery nie wplywaja w zaden sposob na codzienna prace urzadzen.

Jedynymi ktorzy naprawde obawiaja sie nowej wersji starforce sa piraci i to wlasnie oni wykorzystuja nieslawna stara wersje do siania paniki.


No nie wiem, czy wszystko jest w nowej wersji takie super, skoro grający w czeską ArmE piszą o problemach sprawianych przez Starforce....

Yaciek, a powiedz mi czyj portfel Ty chcialbys zabezpieczac ?
swoj ? brak zabezpieczenia, dzialajace piraty i gra za 10 zlotych ?
kazdy jeden system zabezpieczania sie przed piratami ma na celu zabezpieczenie portfela autora, nie zaleznie czy jest to cd-key czy jakikolwiek inny sposob weryfikacji oryginalnosci oprogramowania.
Piszesz "kazdy klient moze byc potencjalnym zlodziejem", stworz stystem weryfikujacy uczciwosc klienta a wtedy nie tzreba bedzie zadnych zabezpieczen. poprostu piratom sie nie bedzie sprzedawalo gier.
A jak juz rozwiniesz swoj system to moze bedziesz w stanie wykrywac terrorystow, wtedy uczciwi ludzie nie beda musieli byc przeszukiwani na lotniskach jak pospolici kryminalisci....
masz dosc oleju w glowie aby zrozumiec o co mi chodzi....



Wiesz - osobiście zamierzam kupić orginalnę grę i jak najbardziej popieram walkę z piractwem - to bardzo słuszna idea. Niemniej jednak nie może być tak, że zakup tej oryginalnej gry (za wcale niemałe pieniądze) wiążę się z ryzykiem niestabilności. Dla mnie jest to coś niedobrego i właściwym jest aby się takim "trendom" sprzeciwiać.

moze powinnismy zaczac zbierac podpisy pod petycja zabraniajaca ludziom zamki w drzwiach montowac ?
Trzymac grozne psy na podworkach w celach obronnych ?

czy wy nie widzicie ze ta petycja to jak prosba o zmiejszenie dochodu ze sprzedazy gry ? i za co ta firma nastepna gre zrobi ? skad kase wezmie ?



petycje napiszecie o nowa gre i po sprawie ?
dorosnijcie w koncu, wstyd Kuba, wstyd ze wogole z tym wyszedles na forum.
A support BISu w tej kwestii juz widzisz po fakcie jak wspomiany przez Ciebie topic na forum BIS znikl.


Co do zmniejszenia dochodu - słyszałeś może o Galactic Civilizations II? Twórcy tej gry postanowili nie skorzystać z zabezpieczeń oferowanych im przez firmę Starforce. Ci zreszta im się za to "odwdzięczyli" zamieszczeniem na swoim forum działającego linku do do listy pirackich torrentów z ową grą.

I wiesz co się stało? Mimo braku jakiejkolwiek ochrony przed kopiowaniem GC II odniosła bardzo duży sukces i sprzedała się w rekordowej ilosci egzemplarzy. Nie jest więc wcale tak, że rezygnacja ze Starforce musi się wiązać ze spadkiem zysku - wbrew pozorom ludzie potrafią docenić, że się ich nie traktuje jak złodziei..


HAVOC napisał(a):

EDIT

Co więcej, pisanie petycji o zdjęcie star force'a uważam za bezsensowne, zwłaszcza że gra jest już na rynku... Poza tym, bądźmy szczerzy, ci którzy mieli ją kupić i tak to zrobią, bez względu na to, jak będzie zabezpieczona :idea:


W Czechach jest, ale w krajach anglojęzycznych bedzie wydana dopiero za jakiś czas :)
Offline
Avatar użytkownika

kondor

Major

Major

  • Posty: 880
  • Dołączył(a): Pt 11 lut, 2005 04:00
  • Lokalizacja: Berlin (wschodni)

PostŚr 15 lis, 2006 14:11

HAVOC napisał(a):Co więcej, pisanie petycji o zdjęcie star force'a uważam za bezsensowne, zwłaszcza że gra jest już na rynku... Poza tym, bądźmy szczerzy, ci którzy mieli ją kupić i tak to zrobią, bez względu na to, jak będzie zabezpieczona :idea:


no to jest argument przeciw star force, bo skoro twierdzisz, ze liczba kupujacych jest niezalezna od zabezpieczen, to po co sie babrac w star force, jesli tyle samo zarobią
Offline
Avatar użytkownika

offtime

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1089
  • Dołączył(a): So 21 sie, 2004 10:39
  • Lokalizacja: Katowice

PostŚr 15 lis, 2006 20:27

Kuba, ja pamietam jak ludzie marudzili ze nie da sie pacza do ofp zainsrtalowac bo chce plyte a ich plytka ma "ryske"
marudzenie zawsze bedzie ale nikt nigdy nie powie otwarcie ze jest przeciw bo pietnastu kopii dla kolegow nie moze zrobic.

co do Galactic Civilizations II, tylko pogratulowac iz tak wiele kopii sprzedali, musi byc bardzo dobra gra.
Teraz pomysl ile kopii by sprzedali gdyby gdyby ta gra nigdy na torrencie nie wyszla.
Miej troszke wyobrazni Kuba, gra to produkt nad ktorym PRACUJA ludzie, owi ludzie lubia co miesiac dostawac wyplate.
A jesli gra jest az tak dobra jak te Galactic Civilizations II, to znaczy ze zaslogoja nawet na podwyrzke bo kawal dobrej roboty zrobili, tyle tylko ze ktos moze ich podwyzke na torrencie sciagnac....

A tak na zakonczenie, wiesz ile Mercedes sprzedaje samochodow rocznie ? mase... moze powinni zaczac rozdawac je za darmo skoro i tak mase kasy robia ?

jak widzisz ulatwianie zlodziejstwa nie jest w niczyim interesie.


kondor napisał(a):
HAVOC napisał(a):Co więcej, pisanie petycji o zdjęcie star force'a uważam za bezsensowne, zwłaszcza że gra jest już na rynku... Poza tym, bądźmy szczerzy, ci którzy mieli ją kupić i tak to zrobią, bez względu na to, jak będzie zabezpieczona :idea:


no to jest argument przeciw star force, bo skoro twierdzisz, ze liczba kupujacych jest niezalezna od zabezpieczen, to po co sie babrac w star force, jesli tyle samo zarobią

mysle ze nie to Hav mial na mysli
wydaje mi sie ze bardziej mu chodzilo o to ze prawdziwi fani nie odwroca sie od ArmA z powodu starforce, wrecz przeciwnie, to w ich interesie jest aby BIS zarobila na grze i moze zrobila jakas nastepna. Tak wiec oni kupia arma...


powaznie, jak mozna nazwac sie fanem tej gry i podpisywac sie pod petycja ktora zmiejszy budrzet firmy potrzebny na produkcje kolejnej gry ?
Offline
Avatar użytkownika

offtime

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1089
  • Dołączył(a): So 21 sie, 2004 10:39
  • Lokalizacja: Katowice

PostŚr 15 lis, 2006 23:35

wiem YacieK jakie jest Twoje stanowisko na temat piractwa, tymbardziej jestem zaskoczony faktem iz podpisales ta petycje
Offline
Avatar użytkownika

ag_smith

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 243
  • Dołączył(a): Pt 21 sty, 2005 00:27
  • Lokalizacja: Wawa

PostCz 16 lis, 2006 01:01

Ja za to z całą świadomością podpisałem petycję. Serdecznie dziękuję za jakikolwiek zbędny syf na moim komputerze. Starforce już raz się skompromitowało i wolałbym niesprawdzać co jeszcze jest z nim nie tak.

Prawda jest taka, że nie ważne czy wydawca zastosuje Starforce'a czy inną najbardziej wymyślną nie-sprzętową formę ochrony. Wszyscy dobrze wiemy że cracki tak czy owak będą jeśli tylko będzie jakiekolwiek zainteresowanie grą. Stosowanie super-duper zabezpieczeń wcale nie powstrzyma piractwa (co najwyżej powstrzyma półgłówków, którzy nie potrafią dodać 2+2). Dziwi mi więc ta hipokryzja (albo myślenie życzeniowe) wydawców. Jedyną osobą, która może mieć problem w ostatecznym rozrachunku, jest tylko i wyłącznie gracz.

A żeby nie było nie domówień, to piszę to z komputera z legalnym windowsem i zamierzam kupić arma tak czy owak.
Offline
Avatar użytkownika

ag_smith

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 243
  • Dołączył(a): Pt 21 sty, 2005 00:27
  • Lokalizacja: Wawa

PostCz 16 lis, 2006 10:36

Dziś przeczytałem, że wersja niemiecka podobno nie będzie używać Starforce'a. Jeśli to prawda, a u nas ukaże się wersja ze starforcem, to ja importuję swoją grę zza Odry...
Offline

Klamacz

Kapral

Kapral

  • Posty: 62
  • Dołączył(a): Śr 01 lut, 2006 14:34

PostCz 16 lis, 2006 13:50

e tam, starforce dziala bez zarzutu, gra tez :)
nie mialem najmniejszych problemow - nawet zainstalowany i jednoczesnie dzialajacy Deamon nie komplikuje uruchamiania

a wiec, jesli wszystko jest ok - to po co marudzic?
Obrazek Obrazek
etat: dostarczyciel sprawiedliwosci dziejowej
Offline
Avatar użytkownika

Forrestal

Kapral

Kapral

  • Posty: 51
  • Dołączył(a): Śr 04 sie, 2004 10:17
  • Lokalizacja: 18°41' E - 50°13' N

PostPt 17 lis, 2006 23:43

Klamacz napisał(a):e tam, starforce dziala bez zarzutu, gra tez :)
nie mialem najmniejszych problemow - nawet zainstalowany i jednoczesnie dzialajacy Deamon nie komplikuje uruchamiania

a wiec, jesli wszystko jest ok - to po co marudzic?


No wlasnie Klamacz - mi Czeska wersja sprawia czasem problemu.

Noz to wykrywa emulacje ktorej nie ma - nawet Deamona nie mam, noz to prosi o podanie kluczu produktu.

Najzabawniejsze jest to ze wystarczy jeszcze raz kliknac .exe'k gry ;)


Ciekaw jestem Co Offtime powie na to iz starforce jednak sprawia problemy...
Offline
Avatar użytkownika

offtime

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1089
  • Dołączył(a): So 21 sie, 2004 10:39
  • Lokalizacja: Katowice

PostSo 18 lis, 2006 12:02

Offtime nadal utzymuje ze nie, codziennie odpala ta gre od kilku miesiecy, ostatni miech ze starforcem i nigdy nie mial problemow.
Ale tez mu sie znudzilo tlumaczyc to malkontentom marudzacym na co sie tyko da.
Offline
Avatar użytkownika

Barbarian

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1594
  • Dołączył(a): Pn 13 cze, 2005 16:50
  • Lokalizacja: Sochaczew

PostSo 18 lis, 2006 12:11

Czyli ta petycja to tylko bicie piany... Dzięki Offtime za informacje "z pierwszej ręki" :spoko:
www.greendevils.uk- kompendium wiedzy o Fallschirmjagers
Rots: Poza tym od filozofii jest Barbarian
:D
Offline
Avatar użytkownika

Kuba

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1608
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 20:57
  • Lokalizacja: Wawa

PostSo 18 lis, 2006 12:17

Barbarian napisał(a):Czyli ta petycja to tylko bicie piany... Dzięki Offtime za informacje "z pierwszej ręki" :spoko:


Ja bym tego nie przesądzał - przeciez Forrest, który tez posiada ArmA, pisze, ze jakies problemy jednak sa. Z poprzednia wersja Starforce tez nie bylo tak ze kazdemu walila kompa - u niektorych bylo ok, a u niektorych nie.
Następna strona

Powrót do Armed Assault

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości