Teraz jest Wt 16 kwi, 2024 21:45


Model lotu w ArmA

Archiwum działów sekcji Armed Assault
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

mant3z

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 45
  • Dołączył(a): Pn 22 maja, 2006 21:26
  • Lokalizacja: Gandza

PostN 31 gru, 2006 07:48

Model lotu mi całkiem odpowiada... fakt że ciężko się celuje, no cóż... nikt nie mówił że będzie łatwo. Trenuje od czasu do czasu po stworzeniu w edytorze własnej psudo misji treningowej, wprawy przybywa a i spokojnie da się ruską krową wylondować na dachu bloku. Jest OK :neutral:

EDIT: 15.01.2007 23:05
Polazłem do znajomego który ma MS FlightSimulator X no i musze powiedzieć, że... model lotu zrobił krok ku realizmowi... jest trudniej, no i tak musi być! W niektorych przypadkach odniosłem wrażenie że Panowie z BIS'u jakby zgapili niektóre zachowania samolotu lub helikoptera.
Nie jest to wierna kopia... jednak lekkie odczucia się ma :)

Jeszcze tylko te błędy i będzie cacy :]
Offline
Avatar użytkownika

Traun

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 25
  • Dołączył(a): Śr 17 sty, 2007 09:59
  • Lokalizacja: Bialystok

PostŚr 17 sty, 2007 11:02

Na początku byłem przerażony ale wczoraj poświęciłem dwie godzinki na opanowanie Ka-50 i jestem zachwycony. Lata się całkiem przyjemnie . Z celowaniem są problemy na większych prędkościach a pociski niekierowane nie wiedzieć czemu nie trafiają tam gdzie wskazywałby celownik ale nic to jak mawiał mały rycerz.
Udało mi się przejść kilka misji na śmigłowcach.
ARMA 2 I44 - jest boska..
Offline
Avatar użytkownika

smola93

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): Pt 06 sty, 2006 22:28
  • Lokalizacja: ZE WSI :-)

PostŚr 17 sty, 2007 21:40

Od wczoraj moge cieszyć się ArmA,ą (upgrade kompa) i choć mam tylko demo i jest w nim tylko blackhawk, to musze powiedzieć że ten model mi sie chyba bardziej podoba niż ten z ofp....
Offline
Avatar użytkownika

zGuba

Moderator

Moderator

  • Posty: 1182
  • Dołączył(a): N 05 lut, 2006 19:15
  • Lokalizacja: Praga/Kraków

PostŚr 17 sty, 2007 22:18

Traun napisał(a):pociski niekierowane nie wiedzieć czemu nie trafiają tam gdzie wskazywałby celownik


I bardzo dobrze, koniec snajperskich FFAR :D
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Grabarz^^

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 224
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 23:59
  • Lokalizacja: Darłowo

PostWt 23 sty, 2007 14:11

Jak będziecie mieli chwilę to przejżyjcie plik konfiguracyjny gry (config.bin ---> config.cpp), można tam sporo ciekawego znaleźć, gdyby tak jeszcze wiedzieć co za co odpowiada - przywrócenie modelu lotu z OFP chyba nie byłoby problemem. Mówię "chyba", bo nie jestem pewien że za to co teraz mamy, odpowiada tylko ten jeden plik i zawarte w nim komendy. Jeśli tak - sprawa prosta i otwarta. Chętnie bym sam się tym pobawił, ale chwilowo ArmA nawet mi się nie uruchomi :)

PS. Odnośnie tego powyżej - wydaje mi się że znalazłem linię która odpowiada za autocentrowanie się kierownicy (inaczej - za brak freelook'u podczas jazdy samochodem), na co narzekało wielu userów. Ale niestety - nie mam jak tego sprawdzić :)
Offline
Avatar użytkownika

Radeon

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1442
  • Dołączył(a): N 01 sie, 2004 14:10
  • Lokalizacja: Starogard Gdański

PostWt 23 sty, 2007 14:59

Model lotu jest super pod każdym względem :) (No jedynie sterowanie samolotem jest dziwne, mysz do siebie samolot leci w dół, mysz od siebie leci w góre, w OFP było na odwrót). Mnie się podoba, żadnych problemów. Tylko to bujanie podczas autozawisu.
Ale to autocentrowanie kierownicy w pojazdach denerwuje.
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait.
Offline
Avatar użytkownika

Grabarz^^

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 224
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 23:59
  • Lokalizacja: Darłowo

PostWt 23 sty, 2007 15:17

Dlatego też jeżeli BIS nie chce przywracać starego modelu lotu, to niech chociaż przywróci stary autozawis :) Bo ten obecny bardziej przeszkadza niż pomaga, przynajmniej wg. mnie. A co do autocentrowania - kogo ono nie denerwuje :) Jak tylko będę miał możliwość postaram się spróbować to poprawić (o ile się da) wcześniej niż panowie z BIS ;)
Offline
Avatar użytkownika

zGuba

Moderator

Moderator

  • Posty: 1182
  • Dołączył(a): N 05 lut, 2006 19:15
  • Lokalizacja: Praga/Kraków

PostWt 23 sty, 2007 15:24

Autozawis w OFP polega na kompletnej zmianie modelu lotu ;-) przy takich samych przechyleniach śmigłowiec reaguje o wiele słabiej... zbyt realistyczne czy nawet sprawiedliwe to nie jest...
Obrazek
Offline

Urup

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 46
  • Dołączył(a): Wt 31 paź, 2006 17:04
  • Lokalizacja: Urup Campaign

PostWt 23 sty, 2007 16:55

Grabarz^^ - ty to się niczym nie zajmuj innym tylko rób zombie pod ArmA :)
Offline
Avatar użytkownika

smola93

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): Pt 06 sty, 2006 22:28
  • Lokalizacja: ZE WSI :-)

PostWt 23 sty, 2007 20:12

Na szczęście dość prosto wylądować bez autozawisu....
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostWt 23 sty, 2007 21:19

Zajmie się tym co uzna za stosowne...
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline

michu

Cywil

Cywil

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): Wt 03 paź, 2006 15:02

PostN 04 lut, 2007 00:01

Cóż, w Arma jednak sie lata do kitu ale tylko samolotem AV-8B, nie można celnie spuścić bomb bo leci za szybko i każdy skręt to beczka.
Nie da sie spuszczac bomb z widzenia panoramicznego co utrudnia celowanie.
Sam z 20 razy ustawiałem samolot na oceanie byleby zrzucic na teren Corazol, nie konkretne miejsce ale byleby trafic w plan miasta.
Za realizm lotu +
Za trudności wnerwiające gracza -
Offline

Goose

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1744
  • Dołączył(a): N 26 gru, 2004 21:31
  • Lokalizacja: Jofiż

PostN 04 lut, 2007 00:18

nie można celnie spuścić bomb bo leci za szybko

Spuścić to sie możesz....no...
A ty wiesz , żeany przy prędkośći 20km/h* ani 100 km/h nie zrzuca się ładunku w latadłach bo zbyt łatwo stracić panowanie nad samolotem i/albo zostać zestrzelonym ?


przegięcie celowe
Offline

k

Cywil

Cywil

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Śr 21 mar, 2007 15:07

PostŚr 21 mar, 2007 15:15

Hmm... mi tam większych trudności latanie nie przysparza. Co do treningu, to odpaliłem edytorek z 5 razy na 20 minut i już podstawy lotu znam, ląduję bez autozawisu, spokojnie zabiję piechotę z KMu littlebird'a, czy innej cobry. Największy problem to strzelanie (celne oczywiście, bo wypuszczenie pocisku to raczej niezbyt skomplikowana sprawa :P)z FFAR. Na rozwalenie t72 potrzeba z 5 rakiet, a dopiero po 2-3 załoga wysiada. Ustrzelenie czegoś z tego cacuszka to nie lada sztuka :P.
Offline
Avatar użytkownika

Kireta

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 384
  • Dołączył(a): Pn 18 gru, 2006 01:33

PostWt 10 kwi, 2007 20:39

Hmm... O ile do modelu lotu można się przyzwyczaić, o tyle zachowanie strzelca woła o pomstę do nieba. Primo - ignoruje wskazane cele i strzela sobie w co mu się żywnie podoba (nawet jeśli te cele są 50m na wprost i właśnie faszerują nas ołowiem), Secundo - źle dobiera kolejność celów w trybie autonamierzania ( [TAB]-em). Logiczne jest by zniszczyć najpierw Szyłki, ale są one namierzane dopiero po oznaczeniu wszystkich widocznych T-72 (widocznie nikt nie pomyślał, że threat powinien działać nieco inaczej dla helikopterów).
"I am the bringer of death. Fall to your knees and beg for mercy... Or give me a sandwich, I'm pretty hungry."
--The Vault Dweller
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Armed Assault

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron