Teraz jest N 28 kwi, 2024 14:44


Model lotu w ArmA

Archiwum działów sekcji Armed Assault
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

zGuba

Moderator

Moderator

  • Posty: 1182
  • Dołączył(a): N 05 lut, 2006 19:15
  • Lokalizacja: Praga/Kraków

PostPn 04 gru, 2006 01:48

Fakt, wyolbrzymiłem... za bardzo lubię przesadzać :twisted:
Obrazek
Offline

mavs

Cywil

Cywil

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Śr 08 mar, 2006 22:51

PostN 10 gru, 2006 01:01

okrutnie sie tym lata

AV-8B jeszcze jako tako ale bez uzycia Joystica chociaż to też kwestia kalibracji Joy'a
da sie nawet wylądować bez uszkodzenia

ale śmigłowce beznadzieja sterowanie Joystickiem mija sie z celem , przypomocy myszki jako tako jeszcze idzie zapanować nad maszyną ale ogólnie pod kontem użycia tego w grze tragedia coś czuje że odbije sie to na popularności latadeł
Offline
Avatar użytkownika

Jerry

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2598
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 21:28
  • Lokalizacja: 52° 14'N, 20° 56'E

PostN 10 gru, 2006 10:48

W BF2 już się gorzej lata śmiglakami...
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Tygrys205

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 267
  • Dołączył(a): Pn 05 cze, 2006 15:50
  • Lokalizacja: Chrzypsko Wielkie

PostN 10 gru, 2006 11:38

Jerry napisał(a):W BF2 już się gorzej lata śmiglakami...


Jeszcze jak...
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

SiD

Major

Major

  • Posty: 588
  • Dołączył(a): Pn 26 lip, 2004 17:09
  • Lokalizacja: Wrocław

PostSo 16 gru, 2006 01:23

Od razu mówię, że całego wątku nie czytałem, więc sorry jeżeli już kogoś powtarzam.

IMHO nie powinno być czegoś takiego jak uproszczony model lotu. Tak, powinien być taki jak w LockOn'ie. Dlaczego? Choćby dlatego, aby stado dzieci nie pchało się za stery do wszystkiego co stoi podczas rogrywek multiplayerowych.

Grywalność? Lockon jakoś jest grywalny, jak i masa innych symulatorów samolotu, statku. czołgu etc. Jak chcą sobie nawalać to niechaj grają w jakieś strzelanki jak Battlefield, albo najlepiej kupią jakąś przygłupawą konsole jak ten nowy xbox i rozpierdzielają wszystko dookoła w przygłupawych arcade'ówkach.
Offline
Avatar użytkownika

zGuba

Moderator

Moderator

  • Posty: 1182
  • Dołączył(a): N 05 lut, 2006 19:15
  • Lokalizacja: Praga/Kraków

PostSo 16 gru, 2006 01:30

Podobno Harrierem lata się w ArmA okropnie (tj. drętwo). Powodów może być kilka:

1. Czesi uznali, że nie potrzebują brać pod uwagę zmiennych kątów natarcia. Teoretycznie zaoszczędziło to wielu skomplikowanych obliczeń oraz rozbudowywania AI; osobiście gwiżdżę na to.
2. Czesi uznali, że większość graczy nie umie / nie rozumie podstawowych praw fizyki :grin:
3. Harrier ma mocne silniki ;) w końcu to jest VTOL (ale to nie usprawiedliwia 1. ani 2.)

Kupiłem sobie dziś Lock-On w krakowskim Empiku, jak tylko zdobędę nowy HDD zagości na nim chyba na stałe :grin:
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Monty

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 462
  • Dołączył(a): Śr 28 lip, 2004 22:49
  • Lokalizacja: Sosnowiec

PostSo 16 gru, 2006 01:36

Przypominam, że temat dotyczy modelu lotu w ArmA, a nie w Battlefield i Lock On :wink:
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

zGuba

Moderator

Moderator

  • Posty: 1182
  • Dołączył(a): N 05 lut, 2006 19:15
  • Lokalizacja: Praga/Kraków

PostSo 16 gru, 2006 09:48

A o czym napisaliśmy? ;) model lotu to model lotu, czy porównywanie go do modelu lotu z innych gier lub próba analizy błędnych założeń to już offtopic?
Obrazek
Offline

Sgt_Schultz

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 46
  • Dołączył(a): Cz 14 gru, 2006 11:46

PostSo 16 gru, 2006 13:27

[quote="SiD"]IMHO nie powinno być czegoś takiego jak uproszczony model lotu. Tak, powinien być taki jak w LockOn'ie. Dlaczego? Choćby dlatego, aby stado dzieci nie pchało się za stery do wszystkiego co stoi podczas rogrywek multiplayerowych.

Co do multi to masz rację, ale IMHO jeśli misje "latające" są obowiązkowe, to powinna być możliwość wyboru uproszczonego modelu lotu. Nie każdy miłośnik symulatorów piechoty lubi/potrafi latać. Grałem w MFS 2002, ale misje z A-10 w OFP nie podobały mi się, właśnie ze względu na model lotu.
Offline
Avatar użytkownika

zGuba

Moderator

Moderator

  • Posty: 1182
  • Dołączył(a): N 05 lut, 2006 19:15
  • Lokalizacja: Praga/Kraków

PostSo 16 gru, 2006 13:49

Chyba nie był dla ciebie zbyt trudny? ;] to czym wyróżniał się A-10 w OFP to właśnie kompletnie spartaczone wrażenie lotu samolotem bojowym oraz "niezbyt mądrze" dobrane uzbrojenie. Su-25 mimo wad dało się przełknąć.

Niemniej uważam że superrealistycznego modelu lotu w ArmA wprowadzić się nie da, głównie ze względu na naprawdę ogromne skomplikowanie configów. Mnie zadowoliłyby przeciągnięcia i korkociągi (jedno i drugie wymaga do obliczeń wspomnianego przeze mnie kąta natarcia, który w OFP był liczony bardzo sztywno - już przy szybkości ~250 km/h samolot leciał z nosem skierowanym dokładnie w kierunku lotu). Popytam się znajomych żeby się upewnić ;)
Obrazek
Offline

Sgt_Schultz

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 46
  • Dołączył(a): Cz 14 gru, 2006 11:46

PostSo 16 gru, 2006 14:33

Zbyt trudny to chyba nie :), raczej jakiś taki skaszaniony. Na szczęście dużo tych misji nie było, a z wiatrakami jakoś sobie radziłem.
Offline
Avatar użytkownika

Matte

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 246
  • Dołączył(a): Pn 28 lis, 2005 19:09

PostSo 16 gru, 2006 17:10

Ja osobiście lubiałem latać samolotami w OFP,w ArmA jest troce trudniej ale można się przyzwyczić...
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Ingram

Major

Major

  • Posty: 567
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 15:26
  • Lokalizacja: z Bydgoszczy

PostSo 16 gru, 2006 17:21

Podoba mi się bardzo, że można teraz całkowicie obrócić samolot np. na plecy.

Natomiast pokochałem latanie BlackHawkiem.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

zGuba

Moderator

Moderator

  • Posty: 1182
  • Dołączył(a): N 05 lut, 2006 19:15
  • Lokalizacja: Praga/Kraków

PostSo 16 gru, 2006 17:30

Ingram napisał(a):można teraz całkowicie obrócić samolot np. na plecy..


Można i w OFP, zobacz początek dyskusji ;)
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

assasin13

Kapral

Kapral

  • Posty: 52
  • Dołączył(a): Śr 05 lip, 2006 13:26
  • Lokalizacja: Stąd.. stamtąd... ze wsząd :)

PostN 17 gru, 2006 16:58

Mi się w Armie dobrze lata. Na początku były problemy z BlackHawkiem, ale się przyzwyczaiłem. A na myszce sie tak wcale źle nie lata. Co prawda mam dobrego joya, ale z lenistwa nie chce mi się go podłączać.
A Harrierem lata się całkiem dobrze (lepiej niż A-10 w OFP :twisted: ), choć trochę sztywno.
Obrazek
www.urbandead.com - gra w przeglądarce.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Armed Assault

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 59 gości