Teraz jest Pt 29 mar, 2024 10:22


Błędy w Arma

Archiwum działów sekcji Armed Assault
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Sgt_Schultz

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 46
  • Dołączył(a): Cz 14 gru, 2006 11:46

PostSo 16 gru, 2006 11:23

Jonez napisał(a):
Schultz - to z "gubieniem" broni w wodzie to celowa zagrywka. Z tym, że pistolet powinien się ostać, a jak się dziś przekonałem - nie zawsze zostaje.


Aha - ok, jest o tym wzmianka w instrukcji. Z tym, że nie pogniewałbym się za komunikat "weapon lost" czy coś w tym stylu.

IMHO model lotu jest kiepski.
Offline
Avatar użytkownika

Jerry

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2598
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 21:28
  • Lokalizacja: 52° 14'N, 20° 56'E

PostSo 16 gru, 2006 16:34

Zwróćcie uwagę na relację tv po wyzwoleniu miasta Corazol - reporter w studiu mówi o dziennikarce, natomiast w napisach jest imie i nazwisko nowego dziennikarza - dość istotna pomyłka w świetle zaistniałych wydarzeń ;)
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Matte

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 246
  • Dołączył(a): Pn 28 lis, 2005 19:09

PostSo 16 gru, 2006 20:40

Takiego "KFFFIATUSSSKA" To ja nigdy nie widziałem
Obrazek
Obrazek
Offline

Sgt_Schultz

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 46
  • Dołączył(a): Cz 14 gru, 2006 11:46

PostSo 16 gru, 2006 20:56

Matte napisał(a):Takiego "KFFFIATUSSSKA" To ja nigdy nie widziałem
Obrazek


To nie kwiatuszek! To Jednolity System Dystrybucji Danych o Sytuacji Taktycznej w akcji! :)
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostPn 18 gru, 2006 00:32

Apropos tego co pisałem w "Cudowne tłumaczenie Arma" - Offtime, co to za idiotyczny pomysł, z dowódcą mogącym strzelać z M2 na dachu abramsa, w momencie gdy jest schowany? I co za śmieszna kamerka do celowania wtedy? TO MA BYÆ REALIZM? :/

Chciałbym prosić o usunięcie tego, oraz dodanie wtedy zwykłego, obracalnego wizjera dla dowódcy. Mile widziany byłby także wizjer dla kierowcy Strykera.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Kireta

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 384
  • Dołączył(a): Pn 18 gru, 2006 01:33

PostPn 18 gru, 2006 02:25

Jonez, to może być realizm. Moduły uzbrojenia montuje się od niedawna na lekkich pojazdach jako alternatywę dla odkrytych wieżyczek. Steruje się nimi z wnętrza pojazdu, całość wygląda jak wkm z bardzo masywną podstawą, często z uczepionym obok granatnikiem p.panc.(zazwyczaj Panzerfaust 80, lub podobnym). Co prawda nie słyszałem żeby coś takiego montowano na Abramsach, ale pewnie jest to możliwe, a ArmA toczy się przecież w bliskiej przyszłości.
Offline
Avatar użytkownika

Barbarian

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1594
  • Dołączył(a): Pn 13 cze, 2005 16:50
  • Lokalizacja: Sochaczew

PostPn 18 gru, 2006 02:46

Taki bajer to już stosowan podczas II W¦ (np. wkm w Hetzerze), a obecność takiego mechanizmu wcale nie musi objawiać się masywnością podstawy takowej "wierzyczki" :P
www.greendevils.uk- kompendium wiedzy o Fallschirmjagers
Rots: Poza tym od filozofii jest Barbarian
:D
Offline
Avatar użytkownika

Kireta

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 384
  • Dołączył(a): Pn 18 gru, 2006 01:33

PostPn 18 gru, 2006 03:41

No cóż, ekspertem nie jestem. A co do modułu, ma to sens. Po co wychylać się ze środka kiedy można prowadzić ogień siedząc w wieży z półmetrowymi ściankami. Narażasz się niepotrzebnie na kulkę, nie mówiąc co się stanie gdy w dach wieży rąbnie rpg. Abramsowi krzywdy to nie zrobi(grubość pancerza+kąt trafienia), ale wychylonemu przez właz dowódcy... brrrrr...

BTW: Kampania, misja z czyszczeniem wioski z tłumionych M4, wróg wybity, kontratak też, cele wykonane, wszyscy w punkcie ewakuacji, HMMWV pełen, a misja się nie kończy. Od nowa i znowu nic. I tak jeszcze parę razy. Bug czy coś robię nie tak? Mam polską edycję ArmA.
"I am the bringer of death. Fall to your knees and beg for mercy... Or give me a sandwich, I'm pretty hungry."
--The Vault Dweller
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostPn 18 gru, 2006 04:09

O ile mnie pamięć nie myli ten km na wieżyczce abramsa służy jako "straszak na śmigłowce", i z reguły tylko w takiej sytuacji się go używa.

A ten karabin wygląda jak zwykła półcalówka, żadnych kamer, wizjerów, itd. Nie wiem zatem, po co takie zagranie?
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Barbarian

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1594
  • Dołączył(a): Pn 13 cze, 2005 16:50
  • Lokalizacja: Sochaczew

PostPn 18 gru, 2006 04:30

i z reguły tylko w takiej sytuacji się go używa.

Widziałem kilka filmików z Iraku jak dowódca ochoczo strzelał z "50" (*) do rebeliantów (pociski 12,7 nic sobie nie robią ze ścian :P co w połczeniu z ostrzałem z armaty robi wrażenie na wrogu- wciska w ziemie).
Wkm (oczywiście prócz postawowego zadania- obrony p.lot :P czołgu) ze wzgledu na dość duże pole ostrzału w pionie (znacznie większe niż armata i sprzęzony z nią km) jest nioceniy w walkach w mieście (gdzie łowcy czołgów chętnie zajmują pozycje górujące nad ulicą).
Co do rpg i stanowiska dowódcy to nawet z zamkniętym włazem można się doigać (o ile pocisk trafi centralnie w wierzyczke obserwacyjną- w Iraku zdażył się raz taki przypadek- czołg cały, reszta załogi lekko oszołomiona, dowódca - KIA).
P.S To że takowe rozwiązanie (wkm obsługiwany z wnętrza pojazdu) jest dość leciwe (choć zdalne wierzyczki zaczęto wprowadzać stosunkowo niedawne- chyba z 15 lat temu) nie znaczy że zatosowano je w Abramsie (a już na pewno nie zastosowano zdalnej wierzyczki :P ).

* raz widziałem filmik jak dowódca Bradleya siedzi- bo wychylił się do pasa ze swego stanowiska- i strzela sobie z m4!- szaleniec jakiś :P
www.greendevils.uk- kompendium wiedzy o Fallschirmjagers
Rots: Poza tym od filozofii jest Barbarian
:D
Offline
Avatar użytkownika

Kireta

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 384
  • Dołączył(a): Pn 18 gru, 2006 01:33

PostPn 18 gru, 2006 05:04

Tyle, że łowca czołgów takiemu M1A2 krzywdy raczej nie zrobi. W otwartym terenie ciężko go podejść, poza tym porusza się wtedy szybko. W czasie walk w mieście natomiast Abrams robi za czoło kolumny od strony kupra zabezpieczony Bradley'em i resztą kolumny. A od frontu równie dobrze mogą rzucać kamieniami. Skutek będzie podobny.

Widziałem zdjęcie pancerniaka rannego w czasie walk w Karbali. Dowódca Abramsa wychylił się przez właz by coś sprawdzić i w wieżę trafił RPG. Urwało mu rękę i wgniotło oczy do głowy. O dziwo przeżył.
"I am the bringer of death. Fall to your knees and beg for mercy... Or give me a sandwich, I'm pretty hungry."
--The Vault Dweller
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostPn 18 gru, 2006 09:04

Urwało mu rękę i wgniotło oczy do głowy. O dziwo przeżył.
Aż chce się, niczym Algrab powiedzieć - ale co to za życie? ;)
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline

Sgt_Schultz

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 46
  • Dołączył(a): Cz 14 gru, 2006 11:46

PostPn 18 gru, 2006 10:49

Skąd to, bo chyba znam? Gość wyglądał przez właz?
Offline
Avatar użytkownika

kondor

Major

Major

  • Posty: 880
  • Dołączył(a): Pt 11 lut, 2005 04:00
  • Lokalizacja: Berlin (wschodni)

PostPt 22 gru, 2006 14:15

czy Wy tez tak macie, ze jak sie przelaczycie na mape i spowrotem do gry, to za kazdym takim przelaczeniem macie gorszy obraz (tzn drzewa i reszta staja sie coraz bardziej kwadratowe, a tekstury gorsze)?
Offline

Sgt_Schultz

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 46
  • Dołączył(a): Cz 14 gru, 2006 11:46

PostPt 22 gru, 2006 14:36

kondor napisał(a):czy Wy tez tak macie, ze jak sie przelaczycie na mape i spowrotem do gry, to za kazdym takim przelaczeniem macie gorszy obraz (tzn drzewa i reszta staja sie coraz bardziej kwadratowe, a tekstury gorsze)?


U mnie nie, za to przejście z mapy z powrotem do gdy zajmuje często kilka sekund. Z teksturami jest za to tak, że czasem są "dorysowywane" w czasie rzeczywistym, tzn. najpierw widać bryłę jakiegoś obiektu, a potem pojawiają się szczegóły, tzn. oznaczenia, rysy twarzy itp. Czasem nie wiadomo, czy jakiś pojazd jest sprawny czy zniszczony, dopiero z bliska można poznać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Armed Assault

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

cron