Teraz jest So 20 kwi, 2024 01:07


Błędy w Arma

Archiwum działów sekcji Armed Assault
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Kireta

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 384
  • Dołączył(a): Pn 18 gru, 2006 01:33

PostN 24 gru, 2006 00:15

Wpienia mnie dowodzenie czołgiem. Brak wizjera i radaru uniemożliwia szybkie wykrycie i reakcję na pojawienie się wroga w polu widzenia, do tego nie można szybko wskazać celowniczemu celu, ponieważ trzeba to zrobić ręcznie, albo (lepiej) przez menu rozkazów. Tyle, że te 2-3 sekundy oznaczają z reguły "zaliczenie" podkalibrowego 125mm, i granie od początku.
"I am the bringer of death. Fall to your knees and beg for mercy... Or give me a sandwich, I'm pretty hungry."
--The Vault Dweller
Offline
Avatar użytkownika

Sejtan

Major

Major

  • Posty: 676
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 21:26
  • Lokalizacja: Starogard Gdański

PostN 24 gru, 2006 05:19

Kireta napisał(a):Wpienia mnie dowodzenie czołgiem. Brak wizjera i radaru uniemożliwia szybkie wykrycie i reakcję na pojawienie się wroga w polu widzenia, do tego nie można szybko wskazać celowniczemu celu, ponieważ trzeba to zrobić ręcznie, albo (lepiej) przez menu rozkazów. Tyle, że te 2-3 sekundy oznaczają z reguły "zaliczenie" podkalibrowego 125mm, i granie od początku.


Hmmm... a mi całkiem dobrze idzie to dowodzenie. Co do wskazywania celu to zawsze przełączam na widok zewnętrzny, albo na celownik dowódcy wciskam spacje, naprowadzam kursor na cel i prawy przycisk myszy. Od OFP różni się tylko tym, że trzeba spacje kliknąć.

Tak przy okazji... czemu nikt nie machną newsa o patchu 1.02 dla wersji PL. Mam ArmA ok półtora tygodnia a dopiero wczoraj ściągnołem łatke :D bo wcześniej nie miałem pojecią o jej istnieniu :p

OT: Siema wszystkim po dłuższym czasie i Wesołych ¦wiąt :]
Offline

Oscypek

Major

Major

  • Posty: 858
  • Dołączył(a): Pn 01 lis, 2004 12:12
  • Lokalizacja: Maków Podhalański

PostN 24 gru, 2006 12:26

U was też jest zrąbane prowadzenie samochodów i innych wozów przez AI?

W mieście wpada na każdą przeszkodę, a czasem chce omijać nieistniejące przeszkody.
Staje w szczerym polu i nawraca.

Najbardziej jednak śmieszy mnie, że czołgi boją się przejechać zwykły krzaczek i go omijają. Są z Greenpeace'u, czy co? :D
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostN 24 gru, 2006 16:48

Witamy ponownie Sejtan, Happy Christmas and Merry New Year :P

A co do łatki - polecam przesiąść się na inny Armowy serwis [adresów podać nie mogę ;], ale jak zainteresowany to pw, lub gg], bo ten mówiąc bardzo subiektywnie jest do dupy! :) Oscypek - Nie zauważyłem :]
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

zGuba

Moderator

Moderator

  • Posty: 1182
  • Dołączył(a): N 05 lut, 2006 19:15
  • Lokalizacja: Praga/Kraków

PostPn 25 gru, 2006 17:17

Mam pytanie, nie zdążyłem sprawdzić u kumpla :/ - czy żołnierze nadal są brzuchomówcami (chodzi o komunikację radiową)?
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Jerry

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2598
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 21:28
  • Lokalizacja: 52° 14'N, 20° 56'E

PostPn 25 gru, 2006 17:24

Nie
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

zGuba

Moderator

Moderator

  • Posty: 1182
  • Dołączył(a): N 05 lut, 2006 19:15
  • Lokalizacja: Praga/Kraków

PostPn 25 gru, 2006 17:58

Gites :) jeszcze jak dowiem się że będąc blisko wrogiego żołnierza usłyszę jego meldunki, będę w 7-mym niebie ^^
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Jerry

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2598
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 21:28
  • Lokalizacja: 52° 14'N, 20° 56'E

PostPn 25 gru, 2006 18:04

Friendly - tak, enemy - nie mam pojęcia, szybciej zabijam, niż słucham :P
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Volt

Major

Major

  • Posty: 905
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 09:50
  • Lokalizacja: Wrocław

PostPn 25 gru, 2006 18:04

Owszem usłyszysz :)
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

zGuba

Moderator

Moderator

  • Posty: 1182
  • Dołączył(a): N 05 lut, 2006 19:15
  • Lokalizacja: Praga/Kraków

PostPn 25 gru, 2006 18:14

Yeah ^^ tego mi bardzo brakowało w OFP (jakbym nie miał większych problemów) :razz:
Obrazek
Offline

Sgt_Schultz

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 46
  • Dołączył(a): Cz 14 gru, 2006 11:46

PostWt 26 gru, 2006 00:55

{RB} THE NATURAT napisał(a):Usunąłem Hamachi i alcochola ale Starforce czasem twierdzi że ich używam. Czy wy też tak macie? Przez Starforce mam ochotę rozszarpać wszelkich piratów na strzępy :/:/:/:/


Spoko, czepia się. Mam zainstalowane Nero i Alcohola, SF pluje się, że jest oprogramowanie emulujące, ale Armę udaje się odpalić jeśli nie za pierwszym, to za 3 razem.
Offline
Avatar użytkownika

Jaksa

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 35
  • Dołączył(a): Pn 12 cze, 2006 19:05
  • Lokalizacja: z dużego pokoju

PostWt 26 gru, 2006 21:16

Mi 17 jest w praktyce niezdolny do używania rakiet niekierowanych. Jeszcze od biedy w pojazd czasem strzeli, ale ludzie, armaty, architektura- to nie godne jego uwagi. Do tego czasem AI po prostu olewa nakaz "zniszcz" czy "szukaj i zniszcz" i poprostu odlatuje w dal. Ale najśmieszniej było, gdy do kabiny dodałem drugiego pilota. Ten pierwszy za wszelką cenę chciał się go pozbyć:P lądowal co chwila, więc zagrałem jako ten drugi, jak śmigłowiec wylądował, wysiadłem, a ten ciołek poprostu odleciał, miał gdzieś rozkazy...
Ka50 ma podobne problemy z uzbrojeniem, ale strzelec boczny w Mi17 jest bardzo skuteczny, lecąc w trzęsącym i skaczącym śmigłowcu 2-3 pociskami rozwala wszystko co się rusza.
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

zGuba

Moderator

Moderator

  • Posty: 1182
  • Dołączył(a): N 05 lut, 2006 19:15
  • Lokalizacja: Praga/Kraków

PostPt 29 gru, 2006 10:47

W OFP samochody mogły bezpiecznie fruwać i lądować z dużej wysokości. Czemu więc w ArmA śmigłowce miałyby być pozbawione tej przyjemności? :???: to wszystko stare błędy w nowej wersji...
Obrazek
Offline

Robert(pl)

Cywil

Cywil

  • Posty: 2
  • Dołączył(a): Pn 14 sie, 2006 15:03
  • Lokalizacja: Wałbrzych

PostPt 29 gru, 2006 14:41

A u mnie mewa skrzydłami nie macha a fruwa ,czyżby za slaby sprzęt mam????
Offline
Avatar użytkownika

Radeon

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1442
  • Dołączył(a): N 01 sie, 2004 14:10
  • Lokalizacja: Starogard Gdański

PostPt 29 gru, 2006 15:04

Macha jak leci w góre, a nie macha jak szybuje, prawda?
User of this number is currently dead. Resurrection in 5 minutes, please wait.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Armed Assault

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

cron