Teraz jest Cz 28 mar, 2024 20:18


Dziwne opóźnienia myszki i klawiatury

Archiwum działów sekcji Armed Assault
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Smookie

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 187
  • Dołączył(a): Wt 27 lip, 2004 19:42

Dziwne opóźnienia myszki i klawiatury

PostSo 16 gru, 2006 18:25

Grając w polską wersję zacząłem miewać problemy z myszką i klawiaturą. Otóż czasami (wydaje się, że wtedy, gdy widok obejmuje obiekty "żrące" cpu albo w momencie przybliżania) celownik nie reaguje na polecenia myszki, tzn. reaguje ale wykonuje w losowym czasie później. Tak samo jest z klawiaturą. W rezultacie mogę ruszać myszką jak debil, a celownik zacznie się kręcić dopiero po 2-3 sekundach. Nie jest tak caly czas a jedynie miejscami.

Doszedłem do wniosku, że może być to spowodowane przeciążeniami grafiki (radeon x700), dlatego obniżyłem detale (b.nisko) i rozdzielczość (do 800x600). Problem powtarzał się rzadziej [tak mi się wydawało], ale nie ustąpił...

Gram na laptopie, czy to moze mieć jakiś związek???

Dodam tylko ze gra chodzi całkiem płynnie (40-70 fps) i to nawet wtedy kiedy powstaje lag na myszce
Offline
Avatar użytkownika

Matte

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 246
  • Dołączył(a): Pn 28 lis, 2005 19:09

PostSo 16 gru, 2006 18:28

ja tak miałem w OFP format mi pomógł...
Obrazek
Offline

PoP

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 238
  • Dołączył(a): Pt 14 sty, 2005 17:11

PostSo 16 gru, 2006 18:51

Format dobry na wszystko ;)
Offline
Avatar użytkownika

zGuba

Moderator

Moderator

  • Posty: 1182
  • Dołączył(a): N 05 lut, 2006 19:15
  • Lokalizacja: Praga/Kraków

PostSo 16 gru, 2006 19:07

To jest normalne, spotykam to w innych grach [edit] bardzo obciążających pamięć - widziałem to w CoD, OFP i HL (! na starym kompie). Wszystko to chyba zależy od dostępu do RAM (?)
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

reyhard

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1455
  • Dołączył(a): So 12 mar, 2005 09:56
  • Lokalizacja: wielkiego brata

PostSo 16 gru, 2006 19:24

@Smookie - http://www.neochan.csk.pl/ofpc/viewtopic.php?t=5212 Wyłącz wszystkie bajerki, tz. wszystko pozostaw pod kontrolą aplikacji, spróbuj także wyłączyć V-sync [po polskiemu to zwane jest synchronizacją pionową].

Ew. możesz jeszcze spróbować zrobić defragmentacje partycji na której zainstalowałeś AA aczkolwiek wątpliwe jest żeby to coś pomogło.
Po prostu przyjmij do wiadomości, że nadciąga rewolucja proletariacka, lada dzień Chavez z Castro i Bin Ladenem nadjadą na białym traktorze i uwolnią ciemiężony lud polski spod władzy międzynarodowego kapitału.
Offline
Avatar użytkownika

mant3z

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 45
  • Dołączył(a): Pn 22 maja, 2006 21:26
  • Lokalizacja: Gandza

PostN 31 gru, 2006 08:11

Hmm defragmentacja? Były takie przypadki że ci pomogła? Kiedyś robiłem def. aplikacją zaimplementowaną w windzie oraz tą od Symanteca. W obu przypadkach ładowanie aplikacji się wydłużało oraz nasilało sypanie się windy. Jedyny plus był taki iż zyskałem po tym trochę miejsca.
Mów mi milordzie łapserdaku!
Offline

anulek115

Cywil

Cywil

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): Pt 12 sty, 2007 19:16

PROBLEM

PostPt 12 sty, 2007 22:09

Witam.Mam wielki problem z którym nie mogę sobie poradzić:/Od niedawna stałem się posiadaczem ARMA,lecz w języku rosyjskim:/Mój problem związany jest z chodzeniem.Dałem wszystkie ustawienia na low (tak mi się przynajmniej zdaje), ale kiedy wchodzę do gry i chce iść do przodu żołnierz sam się porusza.Im dłużej trzymam klawisz chodzenia,tym dłużej idzie:/kompletnie nie wiem co z tym zrobić:/Prosze o pomoc!PS.Czy ktoś mógłby zrobić screeny z ustawień,żebym wiedział co znaczą poszczególne ustawienia?Do dodania, gra chodzi płynnie i nie tnie się. Mój sprzęt to Celeron D 2,6, karta graficzna Radeon 9600 256MB, 512 DD Ram
Offline
Avatar użytkownika

smola93

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 479
  • Dołączył(a): Pt 06 sty, 2006 22:28
  • Lokalizacja: ZE WSI :-)

PostPt 12 sty, 2007 22:33

A mogę się zapytac skąd masz wersje rosyjską?? :razz:
Offline
Avatar użytkownika

Jerry

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2598
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 21:28
  • Lokalizacja: 52° 14'N, 20° 56'E

Re: PROBLEM

PostPt 12 sty, 2007 22:41

anulek115 napisał(a):(...)Im dłużej trzymam klawisz chodzenia,tym dłużej idzie:/(...)


Kurde, zawsze myślałem, że tak powinno być :|
Obrazek
Offline

anulek115

Cywil

Cywil

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): Pt 12 sty, 2007 19:16

PostPt 12 sty, 2007 23:59

"Kurde, zawsze myślałem, że tak powinno być " Ale on idzie sam..i nie da się w tym momencie nic zrobić.. po prostu idzie i ani strzelić się nie da.. ani nic..
Offline
Avatar użytkownika

Sejtan

Major

Major

  • Posty: 676
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 21:26
  • Lokalizacja: Starogard Gdański

PostSo 13 sty, 2007 00:24

To wkońcu idzie sam, czy jak przytrzymasz klawisz chodzenia... :|
Offline

anulek115

Cywil

Cywil

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): Pt 12 sty, 2007 19:16

PostSo 13 sty, 2007 00:31

jak przytrzymam np:"w" to zamiast iść tyle,ile go przytrzymam idzie sam bez końca:/rozumiesz już?

HAV

PostSo 13 sty, 2007 00:36

Może pochwal się nam jeszcze ile FPS wyciskasz... bo Twoja maszyna bynajmniej do Army stworzona nie jest, a i objaw przez Ciebie opisywany jest typowy, gdy sprzęt niedomaga... i tu pojawia się tzw. mouse/keyboard lagging
Offline
Avatar użytkownika

DeviAnCE

Major

Major

  • Posty: 611
  • Dołączył(a): So 07 sie, 2004 12:09
  • Lokalizacja: Terra

PostSo 13 sty, 2007 00:38

Chodzi mu o opóźnienie sygnału, tj. przyciskamy przykładowo klawisz 'W' przez trzy sekundy, po czym go puszczamy. Wówczas kierowana przez nas postać wciąż brnie do przodu jeszcze przez dłuższy okres czasu uniemożliwiając nam jakiejkolwiek interakcji.

Nie jestem dokładnie pewien przyczyny; być może jest to spowodowane zbyt małą ilością wolnych zasobów pamięci operacyjnej, być może bardzo przegrzewa ci się procesor (co skutkuje krytycznym spowolnieniem jednostki), być może wyeksploatowałeś już swe klawiszcza, itd. Spróbuj powyłączać zbędne procesy systemowe i odkurzyć wewnątrz komputera.

EDIT: Spóźniłem się ;)
Ostatnio edytowano So 13 sty, 2007 00:43 przez DeviAnCE, łącznie edytowano 4 razy
We do not know death... only change. We cannot kill each other without killing ourselves.
Offline

anulek115

Cywil

Cywil

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): Pt 12 sty, 2007 19:16

PostSo 13 sty, 2007 00:40

hmm..nie wiem..ale ustawiłem wszystko na max..chcąc sprawdzić jak będzie chodziła... no i okazało się że chodzi normalnie :| nie tnie się nawet...ale problem chodzenia dalej występuje..dla niedowiarków mogę wrzucić screen:]


ok..Dzięki za pomoc.. Na marginesie..klawiatura jest nowa,więc to można pominąć,ale powyłączam wszystko co nie potrzebne i wtedy spróbuje...Dzięki wszystkim



[HAV] edytuj posty

Powrót do Armed Assault

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron