Teraz jest Cz 28 mar, 2024 16:51


Tryb koncentracji

Archiwum działów sekcji Armed Assault
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Severb

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 385
  • Dołączył(a): N 15 paź, 2006 00:45
  • Lokalizacja: Die Warschau

Tryb koncentracji

PostSo 23 cze, 2007 18:23

Czytając stronę czternastą w "Podręczniku operacyjnym" natkniemy się w rozdziale "Celowanie i strzelanie" na "Tryb koncentracji". Wówczas wstrzymujemy oddech i skupiamy się tylko na miejscu gdzie chcemy trafić. Wszystko fajnie tylko jak wstrzymać oddech? I czy da się to zrobić?

@edit
Ok. Zauważyłem "wstrzymanie oddechu". Przytrzumuję RPM i nic...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Kireta

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 384
  • Dołączył(a): Pn 18 gru, 2006 01:33

PostSo 23 cze, 2007 19:03

kiedy celujesz przytrzymaj RPM, obraz nieco się przybliży. Nie korzystam, kiedy absolutnie nie muszę, bo wojak dyszy jakby właśnie wypłynął na powierzchnię po parominutowym nurkowaniu.

Ogólnie dyszenie zwyczajnie wkurza, pojawiając się w najbardziej absurdalnych sytuacjach. O ile mogę zrozumieć, że panowie z BIS nie mieli w ręku prawdziwej broni, ażeby się przekonać jak powinno wyglądać strzelanie/celowanie (a jeśli mieli to, dla własnego dobra, lepiej niech się nie przyznają ,tak polecieli z tym w kulki..), o tyle, ciężkie dyszenie w czasie skradania się woła o pomstę do nieba (naprawdę tak ciężko przejść się w przykucnięciu po biurze by to sprawdzić?)
"I am the bringer of death. Fall to your knees and beg for mercy... Or give me a sandwich, I'm pretty hungry."
--The Vault Dweller
Offline
Avatar użytkownika

Severb

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 385
  • Dołączył(a): N 15 paź, 2006 00:45
  • Lokalizacja: Die Warschau

PostSo 23 cze, 2007 19:21

To wszystko? Czyli wojak dyszy nawet podczas wstrzymania oddechu? Nawet nie wiedziałem, że używam tego trybu ciągle :/
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostSo 23 cze, 2007 19:38

Eek. Zaczyna dyszeć niby po chwili co ma sugerować łapanie oddechu po wstrzymaniu go na dłużej. Fakt, chyba następuje to za szybko i dźwięk nie jest najlepiej dobrany, ale to zawsze jakiś krok w stronę realizmu. No chyba, że jesteście tacy zajebiści, że potraficie nie oddychać przez pół minuty bez robienia się zielonym i wręcz padaczkowego ruchów dłoni. Strzelałem głównie na sportowo, ale wiem co mówię.

Chodzenie na kuckach z giwerą też potrafi być męczące, choć fakt - znów jest to za krótki czas gdy celownik jest rozjechany na pół ekranu, a żołdak dyszy jak po kilometrowym biegu. Mimo wszystko wciąż uważam, że nie jest to jakaś tragedia - w realu też jest to dużo bardziej męczące niż zwykłe chodzenie na stojąco z giwerą.

A wiem co mówię, bo spędziłem trochę godzin w lesie wisząc na giwerze. Wszystkim domorosłym komando i mądralińskim dziękujemy.

Moim zdaniem ArmA jest duużym krokiem w stronę realizmu właśnie w sprawie strzelania. Drobne poprawki i mamy [imo] ideał. [nie licząc celności AI, ale są na to skrypty...]
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Kireta

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 384
  • Dołączył(a): Pn 18 gru, 2006 01:33

PostN 24 cze, 2007 01:05

Ja nie twierdzę, że wstrzymanie oddechu/dyszenie jest nierealistyczne. Chodzi właśnie o to, że miast wstrzymywać oddech niemal natychmiast zaczyna dyszeć. Niby "czas koncentracji"(nie wiem jak to sensownie nazwać) jest subiektywny, ale jeśli dla amatora takiego jak ja 10sek to nie problem, a USSoldier dusi się po dwóch...

Poruszanie się w kucki jest niedorobione głównie dlatego, że jedyną dostępną tego formą jest chodzenie z bronią przy ramieniu (powolne i rzeczywiście męczące). Gdyby była "zwykła" alternatywa, pewnie bym tak nie marudził.

Jonez napisał(a):Drobne poprawki i mamy [imo] ideał.

Aż za bardzo prawdziwe :twisted: . Szkoda tylko, że o tych drobiazgach z reguły BIS zapomina w kolejnych patchach.
"I am the bringer of death. Fall to your knees and beg for mercy... Or give me a sandwich, I'm pretty hungry."
--The Vault Dweller
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostN 24 cze, 2007 01:16

Była zwykła alternatywa, tj. animacje. Niestety gdzieś się wykruszyły.

Skąd wiem? Jakaś misja do przejrzenia animacji, za czasów patcha 1.02 chyba.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

-=SpecNaz=-

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 223
  • Dołączył(a): Wt 10 kwi, 2007 17:01
  • Lokalizacja: Popolupo

PostCz 28 cze, 2007 08:59

Moim zdaniem nie ma żadnej różnicy między trybem koncentracji a zwykłym celowaniem.Czy to jest tylko zmyłka?
"Nie przeszkadzajmy wrogowi, gdy popełnia błąd"

~Napoleon Bonaparte
Offline
Avatar użytkownika

Cane

Kapral

Kapral

  • Posty: 65
  • Dołączył(a): N 19 sie, 2007 16:30
  • Lokalizacja: Poznań - Bogucin

PostWt 21 sie, 2007 20:38

BIS chciało zacynić nowym trybem no ale troche nie wyszło ;] Ale tak na poważnie to zgadzam się ze -=SpecNaz=-, bo kiedyś w edytorze zrobiłem mały test i wyszło na to że obydwa tryby to to samo. Obydwa tryby różnią się tylko przybliżeniem i tym że nasz pacjent którym gramy dyszy jakby szczytował :twisted:
Obrazek

Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

-=SpecNaz=-

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 223
  • Dołączył(a): Wt 10 kwi, 2007 17:01
  • Lokalizacja: Popolupo

PostWt 21 sie, 2007 20:47

Yyyyyyyy...Cane widzę że jesteś archeologiem.Wiesz że na tym forum nie odkopuje się szczątek tematów :spoko: :twisted: ?

Wiesz ze złamałeś regulamin? Zabawa w modera jest bolesna. Dostajesz warna - Yac
Ostatnio edytowano Śr 22 sie, 2007 00:09 przez -=SpecNaz=-, łącznie edytowano 1 raz
"Nie przeszkadzajmy wrogowi, gdy popełnia błąd"

~Napoleon Bonaparte

Powrót do Armed Assault

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości