Teraz jest Cz 28 mar, 2024 20:58


Aktywacja wyzwalacza przy wyjęciu broni

Archiwum działów sekcji Armed Assault
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Maverick

Generał

Generał

  • Posty: 772
  • Dołączył(a): Pn 30 kwi, 2007 12:12
  • Lokalizacja: Kutno

Aktywacja wyzwalacza przy wyjęciu broni

PostPt 24 sie, 2007 16:00

Mam pewien problem dotyczący edytora. Robię do mojej kampanii misję, która ma polegać na ukradzeniu Rosjanom helikoptera. Gracz ma wejść do bazy jako cywil uzbrojony w berettę. Daję jednostce gracza komendę: this setbehaviour "CARELESS", dzięki czemu beretta jest schowana. No i pojawia się problem: jak zrobić, żeby wyzwalacz aktywował się gdy gracz wyciągnie ten pistolet? (bo tak to ma setcaptive true i może bezkarnie wystrzelać całą bazę) Chodzi mi o to, żeby po wyjęciu broni dać w aktywacji wyzwalacza this setcaptive false i wtedy ruscy zaczną do niego strzelać (bo wyjął broń). Czy coś takiego w ogóle jest możliwe? Pomóżcie!

EDIT: Ups, przez pomyłkę napisałem ten temat w dziale ArmA, ale chodzi mi o OFP, więc prosiłbym moderatorów o przeniesienie tego tematu do działu OFP - Edytor
Obrazek
Obrazek


"Read about the history of the place that we live in and stop letting corporate news tell lies to your children." - Immortal Technique
Offline
Avatar użytkownika

Maćko

Generał

Generał

  • Posty: 3140
  • Dołączył(a): Pt 29 gru, 2006 23:33
  • Lokalizacja: Radom

PostPt 24 sie, 2007 16:34

Tak jak ty chcesz to się raczej nie da, ale możesz zrobić wyzwalacz z warunkiem:

Kod: Zaznacz cały
not alive s1 or not alive s2 or not alive s3
I tak dalej, a aktywacja: ap setcaptive false
wtedy ruscy zaczną strzelać do ciebie gdy zabijesz jednego z soldatów, ale musisz jeszcze nazwać tych żołnierzy s1, s2, s3, a siebie ap. Oczywiście do warunku możesz jeszcze dopisać parę razy: or not alive... i nazywać ć żołnierzy dalej.
Obrazek
Obrazek
-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 6100@3.7GHz | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL12 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Offline
Avatar użytkownika

Maverick

Generał

Generał

  • Posty: 772
  • Dołączył(a): Pn 30 kwi, 2007 12:12
  • Lokalizacja: Kutno

PostPt 24 sie, 2007 18:37

No, dobre. Tak będę musia zrobić, chociaż tam jest ze 30 żołnierzy. :/

Ale dzięki. :spoko:
Obrazek
Obrazek


"Read about the history of the place that we live in and stop letting corporate news tell lies to your children." - Immortal Technique
Offline
Avatar użytkownika

Jerry

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2598
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 21:28
  • Lokalizacja: 52° 14'N, 20° 56'E

PostPt 24 sie, 2007 19:05

Nie dałoby się tu thisList jakoś wykorzystać ?
Obrazek

Powrót do Armed Assault

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron