Teraz jest Pt 29 mar, 2024 07:50


Cold War Rearmed

Archiwum działów sekcji Armed Assault
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostWt 19 maja, 2009 18:17

CWR już na Armaholic, polecam stamtąd ssać




Pierwsze wrażenia:

1) Fajne. Zmienili jednak konfigi broni i teraz JEST ONA W MIARĘ REALISTYCZNA. Wie o tym każdy kto walczył tym zas#$@!m MP5SD3 w Clean Sweep. :mrgreen:
2) Sporo prostych konsolowych konwertów (M60, Cobra) - nierzadko gryzą w oczy, ała.
3) Spieprzony FOV w AH64 :mrgreen:
4) Konsolowa wersja Resistance... z tego co pamiętam, a pamiętam chyba całkiem nieźle oryginalny Resistance był w dosyć ponurym i realistycznym klimacie - czuło się, że naprawdę jest się w dupie, i brnie się przed siebie tylko dlatego, że nie ma innego wyjścia. Ta, po początku który grałem (jest inny) jest po prostu... głupia i infantylna. Wg mnie.
5) Mimo wszystko dosyć fajny gameplay i DUUUUŻO misji. Warto pograć, chociaż P'85 i tak w końcu ich zownuje :mrgreen:
6) Wyspy
7) UWAGA UWAGA: DZIAŁAJĄ MISJE Z FLASHPOINTA BEZ PRZERABIANIA !!

Imo CWR vs P'85 - 2:1 (fajne wyspy, dużo misji, działają misje z flachy) vs jakość, ilość, realizm jednostek)
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

slacker7

Major

Major

  • Posty: 550
  • Dołączył(a): Wt 21 sie, 2007 11:11

PostŚr 20 maja, 2009 21:16

Pobrałem, mod dosyć dosyć. Najbardziej podoba mi się to, że kurde mogę pograć w misje z OFP bez przerabiania i dupienia się w edytorach i innych takich miejscówkach :grin: . O czymś takim powinna pomyśleć ekipa P85 :smile: Bo to na serio przydatny gadżet takie coś. Mogę mieć normalnie OFP w ArmA.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostPt 22 maja, 2009 11:30

Vilas, Vilas. Z jednej strony racja, z drugiej... Pisałem Ci już o tym. Sprawisz by P'85 było kompatybilne z Flashpointowymi misjami - 1:1 jest jak w banku. A potem pokonamy ich własnymi, nowymi, zajebistymi misjami :)
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

slacker7

Major

Major

  • Posty: 550
  • Dołączył(a): Wt 21 sie, 2007 11:11

PostPt 22 maja, 2009 17:45

Co do kompatybilności misji OFP i ArmA to mam nadzieję, że zadbasz o to Vilasie :smile: . Ogólnie pod względem estetyki i realizmu imho P85 wypada lepiej :smile: Bo np. broń CWR nie ma animowanych zamków. Gdy ujrzałem serię w AK74 czy w vz.58 to nie wiedziałem czy płakać czy śmiać się. Rozumiem, że ma to być przeniesienie OFP do ArmA, ale bez takiej przesady. Jeszcze co mi się raczej nie spodobało to to, że kałach ma dźwięk taki jak był w starszych wersjach, a nie ten co był od wersji bodajże 1.71. Ten co był w nowszych wersjach był imo o niebo lepszy. P85 jest lepsze wg. mnie. Dla mnie to zostało dodać tylko kompatybilność misji oraz wysepki z flaszki i CWR będę mógł dać do kosza...
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostSo 23 maja, 2009 12:39

Nikt nie mówi o przerabianiu P85 - vide mój post, który nomen omen skasował $%@# logout
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

slacker7

Major

Major

  • Posty: 550
  • Dołączył(a): Wt 21 sie, 2007 11:11

PostSo 23 maja, 2009 17:06

A mam jeszcze takie małe pytanie. Te głosy co są w kampanii CWC to są nagrywane przez kolesi z CWR czy jak?
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Maćko

Generał

Generał

  • Posty: 3140
  • Dołączył(a): Pt 29 gru, 2006 23:33
  • Lokalizacja: Radom

PostSo 23 maja, 2009 17:07

CWR to konwersja OFP Elite, czyli wersji xboxowej gdzie wszystkie głosy były nagrywane przez nowych aktorów.
Obrazek
Obrazek
-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 6100@3.7GHz | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL12 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Offline
Avatar użytkownika

slacker7

Major

Major

  • Posty: 550
  • Dołączył(a): Wt 21 sie, 2007 11:11

PostSo 23 maja, 2009 17:13

Tak też sądziłem, dzięki za odp, bo tak sie zastanawiałem. Jednak jakoś te nowe głosy popsuły mi klimat kampanii :/
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Maćko

Generał

Generał

  • Posty: 3140
  • Dołączył(a): Pt 29 gru, 2006 23:33
  • Lokalizacja: Radom

PostSo 23 maja, 2009 17:22

JACOBSS kiedyś w artykule o ofp elite napisał(a):Audio - czas wspomnieć co nieco o dźwięku. Wszystkie głosy zostały nagrane na nowo przez innych, lepszych aktorów. Dzięki temu są one bardziej klimatyczne.

Grając w kampanię nie zauważyłem "spadku klimatu" - grało mi się równie przyjemnie, a głosy z elite nie są złe. Ale o gustach się nie dyskutuje :clever:
Obrazek
Obrazek
-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 6100@3.7GHz | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL12 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Offline
Avatar użytkownika

Kireta

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 384
  • Dołączył(a): Pn 18 gru, 2006 01:33

PostŚr 27 maja, 2009 16:03

Ściągnąłem, odpaliłem, zagrałem w dwie misje, potem wlazłem do edytora, żeby dokonać przeglądu jednostek i broni. Potem oparłem pół twarzy na dłoni i na wpół płacząc, na wpół się śmiejąc powiedziałem na głos: "WTF is this sh*t?!"

Błędy błędami, bronie z ciągłym błyskiem wylotowym, burst M16 brzmiący jak 5-cio strzałowa seria, etc. to tam kit, bo to w końcu beta.

Stwierdzenie, że nie ma nic gorszego jak nadgorliwe niedouki pasowałoby tu idealnie, gdyby nie to, że efekt jest niewątpliwie zamierzony. Skopiowano Flashpointa do ArmA. Ze WSZYSTKIMI błędami. Bursty w kałachach, niezamienne magazynki M16 i M4 (kiedy silnik w końcu na to pozwala!!!), granaty wybuchające przy uderzeniu, .50cal jako coax Abramsa, wybuchające saboty, loadout pojazdów wzięty z sufitu (czyli z OFP), dźwięki broni często na żywca wzięte z OFP. Pokrótce, jeśli OFP miało błąd, zapewniam, że jest on i w CWR, niezależnie czy był on wynikiem niechlujstwa, niewiedzy, czy ograniczeń silnika flaszki.

Pytanie brzmi na kiego grzyba mi to, skoro instalując OFP mam dokładnie to samo, z gorszą grafiką (do chwili zainstalowania jakiegoś modu) i znacznie lepszą wydajnością? Jakość modeli, osobna sprawa, bo leżą nawet w porównaniu z pudełkową ArmA. Do tego porty modeli i dźwięków prosto z (chyba) OFP? Wiedziałem, że CWR nie będzie ideałem, ale możliwość odpalania misji prosto z OFP, sprawiła, że ściągnąłem go, żeby popoprawiać sobie nieuniknione błędy i cieszyć się zimnowojennymi klimatami.

Trudno uwierzyć, że jest to efekt lat pracy dużej ekipy, dysponującej wsparciem developera. Bardziej przypomina to mod pisany na kolanie posklecany z kilku addonów, czy nawet gier. A może to właśnie developer był ich kulą u nogi, dbający, żeby nie było żadnych herezji w stosunku do jedynego słusznego OFP 1.91? Nie dowiemy się raczej.

Moja opinia jest bezlitosna, ale nie sądzę, żeby w którymkolwiek miejscu przesadzona:
"Kpisz se, czy o drogę pytasz?"

Yac napisał(a):Kireta - widzę że nie dociera. Daruj sobie gadki w stylu "WTF is this sh*t?!". Ostatnie ostrzeżenie jak widzę nie pomogło - leci drugie. 3 nie będzie...

Daj bana od razu, jeśli ci zależy, bo mi nie. Z góry dziękuję i życzę miłego dnia.
Ostatnio edytowano Śr 27 maja, 2009 23:04 przez Kireta, łącznie edytowano 2 razy
"I am the bringer of death. Fall to your knees and beg for mercy... Or give me a sandwich, I'm pretty hungry."
--The Vault Dweller
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostŚr 27 maja, 2009 20:31

Grałem ostatnio w kilka misji SP - gadanie, że audio jest bardziej klimatyczne jest zwykłym pie***m - jest wręcz przeciwnie.

Mam wrażenie, że zbyt ostro oceniasz Kireta, CWR daje kupę zabawy i jest całkiem fajne, da się na niego patrzeć - jakością, poza wyspami z P'85 nie ma co konkurować, ale konkurencji nie ma póki P'85 nie ma (tak naprawdę) misji; CWR ma swoje błędy, dla przykładu:

CWR ma śliczną trawkę - ale nic przez nią nie trafisz leżąc;
Głupi FOV Apache'a;
To co wymieniłeś (o magazynkach nie wiedziałem);
i tak dalej

jednak serio, jest fajny, feeling Ofp powraca (a że wolę P'85 to oczywiste)
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostCz 28 maja, 2009 18:32

Bluzgi angielskie nie są tak siarczyste jak Polskie Jacku, zwolnij nas z netykiety to będziemy klnąć po Polsku
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Kireta

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 384
  • Dołączył(a): Pn 18 gru, 2006 01:33

PostPt 29 maja, 2009 21:39

A ja nagle znalazłem CWR bardzo przydatne.
Ponieważ Project_85 z total conversion moda stał się addonpackiem postanowiłem odpalić go razem z CWR i - chłopaki! - to działa!. Mam i jednostki P85 i piękne wyspy CWR i całkowitą kompatybilność z OFP!.

Dzięki OFPReplacer skonwertowanie CWR-owych jednostek do P85 to kwestia paru kliknięć, tylko trzeba mieć wzór zamiany gotowy. A to, co nie ma zamiennika w P85 pozostaje CWR (co jest przydatne, bo np. RES w P85 nie ma czołgów). Jeszcze tylko zmienić broń stworzoną skryptem (chociaż nic się nie stanie jeśli tego nie zrobimy - ot po prostu broń ta będzie w wersji CWR) i gotowe. Miód z boczkiem jak to mawiają.

Właśnie pykam całą kampanię Resistance od nowa, tym razem z jednostkami z Project_85.
"I am the bringer of death. Fall to your knees and beg for mercy... Or give me a sandwich, I'm pretty hungry."
--The Vault Dweller
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostPt 29 maja, 2009 21:51

P'85 gonna do it better anyway :P
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Kireta

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 384
  • Dołączył(a): Pn 18 gru, 2006 01:33

PostPt 29 maja, 2009 22:09

Niewątpliwie :grin: . Ale pamiętaj: kto kombinuje ten ma ;-) .

Szkoda, tylko że CWR nie mają zamiaru wypuścić swoich wysp jako stand-alone, bo to jedna z tych rzeczy, które chciałbym móc użyć bez reszty CWR.

Osobna sprawa, że właśnie pełna kompatybilność z misjami z OFP jest największą zaletą CWR, bo gdyby nie ona, to bym już dawno olał ten mod, flashpointowe wyspy z packa ACE też są ładne. Zresztą opinię o CWR wystawiłem parę postów wyżej.

Piękna to myśl, że problem "ArmA stabilna i wydajna, fajnie, ale w co grać?" umarł i można go pochować :grin: .
"I am the bringer of death. Fall to your knees and beg for mercy... Or give me a sandwich, I'm pretty hungry."
--The Vault Dweller
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Armed Assault

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron