Teraz jest Śr 10 kwi, 2024 23:34


Misja "SniperS"

Archiwum działów sekcji Armed Assault
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Maćko

Generał

Generał

  • Posty: 3140
  • Dołączył(a): Pt 29 gru, 2006 23:33
  • Lokalizacja: Radom

Misja "SniperS"

PostPn 24 mar, 2008 17:43

Korzystając z wolnego czasu postanowiłem poddać obróbce i szlifowi moją misję Snipers (ta którą publikowałem w temacie PKW Yac'a). Dodałem Intro, outro dwie ścieżki dźwiękowe i 'normalne' komunikaty radiowe (specjalnie dla Yac'a, bo się skarżył że psują klimat misji ;] )

SNIPERS [(~9MB) Misja spakowana za pomocą programu 7zip]

Wymagane Addony:

:arrow: PKW_Weapons (FIXED)
:arrow: PKW_Mercenary (FIXED)

Podziękowania dla:

Jonez'a za nagranie dźwięków;
Yac'a za stworzenie tych addonów i wskazówki stylistyczne.

Miłego grania ;)
Obrazek
Obrazek
-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 6100@3.7GHz | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL12 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Offline
Avatar użytkownika

Stary wiarus

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 240
  • Dołączył(a): So 25 lis, 2006 14:32

PostPn 24 mar, 2008 20:53

Testerem nie jestem, więc proszę mi wybaczyć błędy. :razz:
Misja spodobała mi się i spędziłem przy niej przyjemne chwile. Wpływ na to mają dwa czynniki. Snajper i jego giwera. :twisted: Bardzo dobrym pomysłem była mgła i deszczowa pogoda. No i umiejscowienie akcji w lesie, przez co wykonanie zadania było utrudnione. :spoko: Odgłosy walki w tle - doskonałe.
Jednak kilka rzeczy mi się nie podobało:
1. Wolałbym sam rozgrywać misję, choć logika nakazuje, żeby snajperzy działali w parach. Mój towarzysz parł do przodu jak zwykły piechur, przez co nie było elementu skradania się. Tak istotnego przy działaniach snajpera.
2. Po wykryciu naszej obecności mimo że trwa wymiana ognia, część żołnierzy patroluje teren.(przy ruinach kościoła)
3. Patrole pomiędzy ruinami kościoła, koszarami i pkt. ewak. powinny być raczej dwuosobowe.
4. Za krótkie odległości pomiędzy startem, kościołem, koszarami i pkt. ewak.
p.s.
Jak UAZ dojechał do ruin kościoła? :twisted:
Offline
Avatar użytkownika

Severb

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 385
  • Dołączył(a): N 15 paź, 2006 00:45
  • Lokalizacja: Die Warschau

PostPn 24 mar, 2008 23:50

Dobra. Teraz moja krytyka, a co?

Misja sama w sobie jest cholernie klimatyczna. Północne Sahrani, las, deszcz, mgła, spacerujący żołnierze i dwaj skradający się snajperzy.. Intro to normalna paplanina. Panowie pieprzą jak to źle być w wojsku. Nie dziwię się. Bardzo podobało mi się jak mój szef zginął bo wtedy swym sprintem niczym rambo, nie zwracał na siebie uwagi. Szedłem po cichu, zabijałem sołdatów.. Bardzo spodobało mi się dołączenie do tego ECS. Czemu? Zabiłem żołnierza i nagle "Tango down!". Przypomniała mi się misja z CoDa 4 ;> Kiepską stroną misji jest to, że jest zbyt prosta. Parę razy zginąłem, ale to przez nieuwagę. Za mało tych patroli, a niektórzy sołdaci mają zachowanie beztroskie, ponieważ podszedłem do jednego na 1 metr i nie zareagował. Sprzedałem mu więc przyjazną kulę między oczy. Odwrót też jest przeciętny. Mój dowódca zginął skoszony serią z karabinu maszynowego zamontowanego na UAZie, więc jak już pozbyłem się właścicieli mogłem nim uciec. Podczas powrotu napotkałem tylko pewnego pana z PK. Oczekiwałem, że w bazie będą wartownicy na wieżach, a że w koszarach spotkam odpoczywających żołnierzy. No trudno. Z kolei pozytywnie zaskoczyło mnie outro. Maćko chyba chciał pokazać zalety ghillie suit. Szkoda tylko, że snajperzy się nie czołgali, ale trudno. Bardzo dobrze, że autor wykorzystał też muzykę z CoD 4. Misja nie jest zła i nie jest jakaś super fantastyczna, ale żeby przetestować snajperów PKW jest idealna. Miejmy nadzieję, że w (niedalekiej) przyszłości Yaciek zrobi snajperów wzorowanych na tych z CoD 4.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

SaS TrooP

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1143
  • Dołączył(a): Wt 06 cze, 2006 17:18
  • Lokalizacja: Wodzisław

PostWt 25 mar, 2008 00:08

CoD ssie! Niech robi to co uważa za stosowne. I tyle. Misje zagram i ocenię jutro.
Offline
Avatar użytkownika

Maćko

Generał

Generał

  • Posty: 3140
  • Dołączył(a): Pt 29 gru, 2006 23:33
  • Lokalizacja: Radom

PostWt 25 mar, 2008 08:45

Muzyka z CoD 4 ? Że what ? Ja tą muzę znalazłem na necie razem z innymi fajnymi kawałkami. Grałem tylko w demo CoD4 więc ni jak mi się to widzi :D A ECS + ta misja i full detale to dopiero jest klimat ;) Dzięki za dobre i mniej dobre słowa :)
Obrazek
Obrazek
-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 6100@3.7GHz | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL12 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Offline
Avatar użytkownika

JaFranek

Major

Major

  • Posty: 581
  • Dołączył(a): Wt 16 lis, 2004 14:46
  • Lokalizacja: Tbg

PostPn 07 kwi, 2008 21:10

Mógłbyś wrzucić misje na jakiś inny serwer (np rapidshare, filefront) bo z obecnego nie mogę ściągnąć. Co chwile wyskakuje odliczanie.
Nie pytaj, co OF może zrobić dla ciebie, ale co Ty możesz zrobić dla OF
Offline
Avatar użytkownika

Maćko

Generał

Generał

  • Posty: 3140
  • Dołączył(a): Pt 29 gru, 2006 23:33
  • Lokalizacja: Radom

PostWt 08 kwi, 2008 18:12

Nowa wersja misji.

Snipers v1.2

Poniżej promo screeny (wysoka jakość):
Obrazek Obrazek Obrazek

Zmiany w stosunku do wersji 1.0:
Dużo więcej skryptów, AI troszkę myśli ^^ Skradanie, nowy speach by Jonez (thx) i poprawa ogólnych błędów.

Download Snipers 1.2 (9.3 MB)

Wymagane addony w pierwszym poście ;)

Miłej zabawy.
Obrazek
Obrazek
-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 6100@3.7GHz | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL12 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Offline
Avatar użytkownika

Stary wiarus

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 240
  • Dołączył(a): So 25 lis, 2006 14:32

PostWt 08 kwi, 2008 21:49

Pojawiła się nowa wersja, wiec zagrałem ponownie.
Będę nudny i powtórzę się. Misja w początkowej fazie bardziej pasuje mi bardziej do natarcia w wykonaniu infantry, niż do działania snajpera. Znowu brak elementu skradania. Ech ... Ale znalazłem na to klucz. Po prostu na wstępie wpakowałem dowódcy kulkę między łopatki. I to wyszło misji na dobre, bo dopiero teraz znalazłem, to czego szukałem. Spokojne, ciche podchodzenie i eliminacja wroga. Dopiero w tym scenariuszu misja nabiera kolorów. :spoko:
A co do skryptów, to niezła sprawa, ale z podskokami Maćko przesadziłeś. :razz:
Offline
Avatar użytkownika

Maćko

Generał

Generał

  • Posty: 3140
  • Dołączył(a): Pt 29 gru, 2006 23:33
  • Lokalizacja: Radom

PostWt 08 kwi, 2008 21:57

Więc ja teraz napiszę krótką odpowiedź :D

Zabiłeś dowódcę ?! Sąd polowy cię czeka :P Ale właściwie jak ty mogłeś go zabić skoro zrobiłem mu goodmode ? :P Będzie na pewno jeszcze jedna wersja misji i tym razem dowódcy eliminować nie trzeba będzie, ponieważ tworzę długi skrypt który będzie odpowiadał za jego przemieszczanie się itp. krótko mówiąc zrobię myślącego dowódcę (spróbuję) :D

A co do skoków... to chciałem zobaczyć jak by wyglądał skok w ArmA ^^ czyli coś czego brakuję niestety.
Obrazek
Obrazek
-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 6100@3.7GHz | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL12 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Offline
Avatar użytkownika

Clon

Major

Major

  • Posty: 734
  • Dołączył(a): Śr 05 kwi, 2006 16:02
  • Lokalizacja: Poznań

PostWt 08 kwi, 2008 22:27

A może ustaw gracza jako dowódcę? Niektórzy nie chcą być prowadzeni za rączkę i wolą swoje sposoby podchodzenia do wroga. ;)
Offline
Avatar użytkownika

Stary wiarus

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 240
  • Dołączył(a): So 25 lis, 2006 14:32

PostWt 08 kwi, 2008 22:49

Maćko napisał(a):jak ty mogłeś go zabić skoro zrobiłem mu goodmode ?

Dostał z glocka , aż się nogami nakrył. I to nie raz. :twisted:
Maćko napisał(a):chciałem zobaczyć jak by wyglądał skok w ArmA ^^ czyli coś czego brakuję niestety.

A ja jestem zadowolony, że tego nie ma. Ciekawe, czy byś podskoczył mając na plecach kilkadziesiąt kg oporządzenia. :clever: (sprawa dotyczy przeciętnego wojaka.)
Cloneus napisał(a):A może ustaw gracza jako dowódcę?

Cenna uwaga. :spoko:
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostWt 08 kwi, 2008 23:44

Zrób dwie wersje. Z dowódcą AI i bez. Albo najlepiej na początku wybór skryptem.

I jeden z tych panów powinien mieć M4 z tłumikiem. W parze snajperskiej jeden ubezpiecza, drugi wykonuje zadania snajpera.
Offline
Avatar użytkownika

JaFranek

Major

Major

  • Posty: 581
  • Dołączył(a): Wt 16 lis, 2004 14:46
  • Lokalizacja: Tbg

PostPt 11 kwi, 2008 23:10

Dzięki za ReUp jak zabieram się za ściąganie. Jak przejde to dam edita i napisze co i jak.

DODANE


Wryyyy... Misja zapowiadała sie ok ale...

Mgła nie pasuje w misjach snajperskich, z bliskiej odległości bardzo ciężko się strzela ze snajpery.
Dowódca pędzi na łeb na szyje do przodu i zazwyczaj bardzo szybko ginie albo sam ginę bo próbuje go ocalić.

Nie skończyłem misji bo mnie zdenerwowała.
Nie pytaj, co OF może zrobić dla ciebie, ale co Ty możesz zrobić dla OF
Offline
Avatar użytkownika

Maverick

Generał

Generał

  • Posty: 772
  • Dołączył(a): Pn 30 kwi, 2007 12:12
  • Lokalizacja: Kutno

PostWt 10 lut, 2009 15:55

Maćko napisał(a):Download Snipers 1.2 (9.3 MB)


File Does Not Exist ;-) . Link wygasł, radziłbym wrzucić z powrotem na jakiś serwer.
Obrazek
Obrazek


"Read about the history of the place that we live in and stop letting corporate news tell lies to your children." - Immortal Technique

Powrót do Armed Assault

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron