Teraz jest Cz 28 mar, 2024 10:35


Komendy radiowe

Archiwum działów sekcji Armed Assault
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

milosztor

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 21
  • Dołączył(a): Cz 06 mar, 2008 20:58

Komendy radiowe

PostWt 25 mar, 2008 13:13

siemka. mam problem z komunikatami radiowymi. sytuacja przedstawia sie tak:

mam 7 graczy grywalnych. ap, ap1 itd.
mam jedna jednostke: com, ktora ma w inicjacji wpisane PapaBear = [WEST,"HQ"]
mam 7 wyzwalaczy (tyle ile jest jednostek)

chce zeby bylo tak ustawione ze jak podejde zalozmy na 15m to zeby wyswietlil mi sie komunikat ode mne i od PapaBeara wiec wpisalem tak (przykladowo dla jendostki ap)

warunek:
Kod: Zaznacz cały
ap distance wrak1 <15

przy uruchamianiu:
Kod: Zaznacz cały
ap GroupChat "PapaBear zgłasza się Alpha, znaleźliśmy super sześć-jeden. Brakuje jednego członka załogi. Pozostali nie żyją. Czekamy na dalsze instrukcje. " ; PapaBear SideChat "Zrozumiałem Alpha. Wygląda na to, że nasz człowiek został już przetransportowany do sztabu wroga, na Rahmadi. Sztab prawdopodobnie znajduje się w małymy miasteczku, na wschód od lokalnego lotniska. Płyńcie tam i sprowadźcie pojmanego żołnierza." ; ap GroupChat "Zrozumiałem. Bez odbioru."


tak mam wpisane w kazdej jednostcetyle ze zmienione analogicznie ap1, ap2 itd. wszystko sie wyswietla, ALE!

chce zeby ten caly komunikat wyswietlil sie kazdemu graczowi. czyli jak np. podchodzi ap do wraku, to komunikat powinien wyswietlic sie wszystkim graczom z ktorymi gram
Offline
Avatar użytkownika

Maćko

Generał

Generał

  • Posty: 3140
  • Dołączył(a): Pt 29 gru, 2006 23:33
  • Lokalizacja: Radom

PostWt 25 mar, 2008 14:16

Jak PapaBear może usłyszeć coś co ap mówi tylko do swojej grupy ? ;]

Powinno być tak:

Kod: Zaznacz cały
ap SideChat "PapaBear zgłasza się Alpha, znaleźliśmy super sześć-jeden. Brakuje jednego członka załogi. Pozostali nie żyją. Czekamy na dalsze instrukcje."; PapaBear SideChat "Zrozumiałem Alpha. Wygląda na to, że nasz człowiek został już przetransportowany do sztabu wroga, na Rahmadi. Sztab prawdopodobnie znajduje się w małym miasteczku, na wschód od lokalnego lotniska. Płyńcie tam i sprowadźcie pojmanego żołnierza."; ap SideChat "Zrozumiałem. Bez odbioru."


To musi się wyświetlać każdemu graczowi po twojej stronie, nie ma możliwości żeby się nie pokazało ;]
Obrazek
Obrazek
-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 6100@3.7GHz | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL12 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Offline
Avatar użytkownika

milosztor

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 21
  • Dołączył(a): Cz 06 mar, 2008 20:58

PostWt 25 mar, 2008 14:24

a mozna to jakos kolorem odroznic? bo wszystkie sa niebieskie i jak zrobic zeby wyswietli sie tylko RAZ, bo jak podejdzie druga osoba to tez sie wyswietli i tak za kazdym razem jak podejdzie kolejna.
Offline
Avatar użytkownika

Maćko

Generał

Generał

  • Posty: 3140
  • Dołączył(a): Pt 29 gru, 2006 23:33
  • Lokalizacja: Radom

PostWt 25 mar, 2008 14:28

Nie da się zmienić koloru komunikatów.

Przecież to się wyświetli raz ;] Masz warunek
Kod: Zaznacz cały
ap distance wrak1 <15
aktywuję się tylko gdy ap do niego podejdzie i tylko raz, chyba że zmieniałeś na "cykliczny".
Obrazek
Obrazek
-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 6100@3.7GHz | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL12 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Offline
Avatar użytkownika

milosztor

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 21
  • Dołączył(a): Cz 06 mar, 2008 20:58

PostWt 25 mar, 2008 14:32

ale przeciez mam kilka wyzwalaczy dla kazdej jendostki, bo przeciez nie zawsze tylko ap bedzie podchodzil. moze ktos inny, np. ap3
Offline
Avatar użytkownika

kondor

Major

Major

  • Posty: 880
  • Dołączył(a): Pt 11 lut, 2005 04:00
  • Lokalizacja: Berlin (wschodni)

PostWt 25 mar, 2008 14:35

to stworz jeden wyzwalacz z warunkiem:
Kod: Zaznacz cały
(ap distance wrak1<15) or (ap2 distance wrak1<15)or ... or (apN distance wrak1<15)


uruchamianie ustaw na jednorazowe, a tekst komunikatu niech mowi np dowodca
Kod: Zaznacz cały
leader (group ap) sideChat ...


lub jesli w obrebie wyzwalacza jedynymi jednostkami strony przyjaznej są człownkowie grupy poszukiwawczej, to mozesz zrobic po prostu aktywację na stronę, a pozniej operować
Kod: Zaznacz cały
thislist select 0 sideChat...
Offline
Avatar użytkownika

milosztor

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 21
  • Dołączył(a): Cz 06 mar, 2008 20:58

PostWt 25 mar, 2008 15:03

kurcze. na podgladzie dziala ale jak zapisuje jako misja wieloosobowa i uruchomie serwer to komunikaty sie nie wyswietlaja. co jest grane

EDIT:

troche sie pomeczylem i wychodzi na to ze musza grac boty z nami zeby komunikat byl, bo kiedy odpalilismy z kumplem sobie misje i gralismy tylko my dwaj to nie bylo komunikatu, kiedy wlaczylismy jeszcze wsyztkie pozostale jednostki to komunikat byl. da sie jakos uniknac tego zeby boty nie graly?

EDIT2:

wychodzi na to ze w warunku musi byc tyle samo jednostke wpisanych ile grajacych. czyli jezeli bede chcial grac w wiecej osob to bede musial dodawac jednostki i dopisywac je w warunku. da sie to jakos ominac?

Powrót do Armed Assault

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron