Teraz jest Cz 28 mar, 2024 21:10


Stringtable z PL znakami

Archiwum działów sekcji Armed Assault
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Maćko

Generał

Generał

  • Posty: 3140
  • Dołączył(a): Pt 29 gru, 2006 23:33
  • Lokalizacja: Radom

Stringtable z PL znakami

PostCz 10 lip, 2008 16:53

Udało mi się stworzyć działający poprawnie plik stringtable.csv. Krótki poradnik jak sprawić aby wyświetlały się w misji PL znaki.

1. Tworzymy normalny plik stringtable.csv
2. W jego zawartości wpisujemy teksty które mają być wyświetlane, np. to co ja podałem w pierwszym poście:
Kod: Zaznacz cały
LANGUAGE,"Polish"


STR_R1,"CI DRANIE SĄ WSZĘDZIE, IDŹ POWOLI."
STR_R2,"DOBRA, CHYBA ICH ZAŁATWILIŚMY. IDZIEMY DO PUNKTU EWAKUACYJNEGO."

STRM_01,"Tylko strzały i strzały, nawet minuty spokoju..."
STRM_02,"Musisz się przyzwyczaić, przez najbliższy tydzień tylko to będziemy słyszeć. W końcu to jest wojna"
STRM_03,"Tydzień?! Przecież mamy tylko oczyśćić te stare koszary..."
STRM_04,"Nie znasz naszego dowództwa, misja trwa dwie godziny, a na transport czekasz cały tydzień..."

3. Zapisujemy plik
4. Ściągamy program Gżegżółka np. z tej strony.
5. Instalujemy program
6. Uruchamiamy go i wciskamy Ctrl+F wybieramy wszystkie pliki z menu na dole i wyszukujemy nasz plik stringtable.csv.
7. Jeśli na listę w głównym oknie programu wskoczy nasz plik to wybieramy z menu na dole opcję "konwersja".
8. Wybieramy parametry konwersji, mają być ustawione tak jak na tym screenie: Click
9. Klikamy start, program zapyta się czy na pewno konwertować - wybieramy tak.
10. Plik zostanie podmieniony za oryginalny, oraz utorzona zostanie kopia zapasowa (w folderze w którym plik stringtable się znajdował)
11. Plik stringtable.csc umieszczamy w folderze z misją.
12. Tworzymy potrzebne komunikaty, oraz description (jeśli ktoś nie wiem jak, odsyłam do szukajki :) )

No i efekt końcowy: Pięknie wyglądające na tle rahmadi PL znaki :D

Myślę że nie którym się to przyda przy tworzeniu misji :)
Obrazek
Obrazek
-------------
MOBO: MSI H110M PRO-D | CPU: Core i3 6100@3.7GHz | RAM: 8GB DDR4 2400@2133 MHz CL12 Goodram Play |
GPU: Asus GTX 760 DirectCU II 2GB GDDR5 | SSD: Samsung 850 EVO 250GB | HDD: Samsung HD502HJ 500GB |
PSU: Corsair VS450 | Case: SilentiumPC Brutus S20 | FAN: SilentiumPC Mistral 120 mm
Offline
Avatar użytkownika

Maverick

Generał

Generał

  • Posty: 772
  • Dołączył(a): Pn 30 kwi, 2007 12:12
  • Lokalizacja: Kutno

PostCz 24 lip, 2008 13:59

Jak już pisałem w innym temacie, jest prostszy sposób: Przykładowo masz stringtable.csv ze znakami polskimi. Otwierasz w windowsowskim notatniku, nic nie modyfikujesz, wybierasz Zapisz jako... , w polu "zapisz jako typ" zaznaczasz wszystkie pliki, w polu "kodowanie" UTF-8, a w nazwie stringtable.csv (koniecznie z rozszerzeniem). Zapisujesz np. na pulpicie i podmieniasz ten już istniejący stringtable. Proste i szybkie.
Obrazek
Obrazek


"Read about the history of the place that we live in and stop letting corporate news tell lies to your children." - Immortal Technique

Powrót do Armed Assault

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron