Teraz jest Pt 29 mar, 2024 01:46


Moja pierwsza misja pod ArmA - Kiepskie popołudnie

Archiwum działów sekcji Armed Assault
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Kireta

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 384
  • Dołączył(a): Pn 18 gru, 2006 01:33

PostCz 26 mar, 2009 23:35

Pościągałem addony, odpaliłem.
Briefing rzadko czytam. Zazwyczaj tylko sprawdzam sprzęt mój i drużyny (przy bardziej kompleksowych misjach mapę)i zaczynam misję.

Pierwsze co się rzuciło w oczy to nędzna mapa, jaką jest konwersja CAT_Afganistan do ArmA. Lewitujące obiekty, niewidzialne pagórki etc. Nieważne, bo to był i tak pikuś przy tym jak wyglądało miasteczko. Całość otoczona murem unoszącym się dobre pół metra nad ziemią (co okazało się później zaskakująco przydatne). Plus sporo budynków do których nie można wejść pomimo drzwi otwartych na oścież.
Bronie wyglądają jak wyglądają i zachowują się, jak się zachowują, bo dobrałeś BARDZO starą paczkę uzbrojenia.

O czym to ja... a tak, misja. No to zaparkowałem Honkera i idziemy pieszo. Cywile stoją i się gapią, cóż, mogliby chociaż chodzić gdzieś. Faktycznie, zdaje się, że Taliby przez ściany widzą, IMO bug obiektów (czyli mapy). Idziemy sobie i puf! Dwóch terroristen. No cóż, myślałem, że zasadzka zacznie się czymś dużym. Mniejsza o to. Jako, że AI nie radzi sobie w mieście, wyciągnąłem swoich na pierwszą lepszą otwartą przestrzeń, plackiem na ziemię, dupą do ściany. Po wycięciu pierwszej fali jest druga, duża, NAPRAWDĘ DUŻA fala zergujących Talibów. Ale nic, czego dobrze przygotowany Commando (z podebranym PKM-em, Lee-Enfield spisze się nawet lepiej, ale wymaga naprawdę pewnej ręki) nie załatwi. Wystarczy przeczołgać się pod lewitującym murem i masz ich jak na dłoni (Ai strzela zaskakująco celnie, więc trzeba wykorzystać ich powolną reakcję i kasować na jak najmniejszym dystansie). Kampowanie w punkcie spawnu, a kicka nie ma :grin: http://wgrajna.net/uploads/kireta/26-03-2009-2941.jpg. Po wytłuczeniu paru zabłąkanych niemilców, idziemy w kierunku odsieczy (której przybycia nawet nie zauważyłem). W ostatniej chwili znowu wpakowałem się na zabłąkane owieczki, ale misja skończyła się zanim zdążyły cokolwiek zrobić...

A teraz moja opinia:
* CAT_Afganistan to nędza, bugami podszyta. Nawet South Sahrani (wyspa z dema) bardziej się nada.
* Może lepiej byłoby własnoręcznie uzbroić niemilców w jakieś lepsze bronie niż korzystać z tego starego packa (z całym szacunkiem dla jego twórcy)?
* Atak mógłby się zacząć od jakiegoś ładnego wybuchu (trafienie z RPG w jakieś auto przy drodze, albo wybuch samochodu pułapki) i głośnego okrzyku d-cy "ZASADZKA!!!". Trochę filmowości nie zaszkodzi ;-) .
* Atak mógłby też być czymś więcej niż szarżą na "URA!!!". Ot, np. wróg mógłby atakować małymi drużynami na zasadzie, duża drużyna z ciężarówką blokuje wjazd do wioski (że niby odcinają nas od ewentualnego wsparcia), a do nas idą dwie drużyny (mała nas flankuje, duża (wsparta Hiluxem z Dash-K) atakuje od frontu).
* przydałoby się, żeby odsiecz po dobiciu do miasteczka udała się na nasze pozycje (oczyszczając drogę powrotną, + komunikat w stylu "Uwaga, idziemy do was z południa, nie strzelajcie do nas!", coś w ten deseń), a potem razem z nami wrócili do Honkerów. Bo tak jak jest teraz, to nie wiadomo po co w ogóle przyjechali.
* Misja mogłaby się skończyć nie kiedy dobiegniemy do Honkerów, ale kiedy opuścimy miasteczko. Unikniemy głupio wyglądającej sytuacji, kiedy wybiega przed nas Talib i dong, koniec misji bo jesteśmy te parę metrów przed Honkerem.
"I am the bringer of death. Fall to your knees and beg for mercy... Or give me a sandwich, I'm pretty hungry."
--The Vault Dweller
Offline
Avatar użytkownika

Artek3333

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 223
  • Dołączył(a): Śr 18 lip, 2007 19:17
  • Lokalizacja: Żywiec

PostPt 27 mar, 2009 12:37

Zagrałem i przyznam, że spociłem się nie źle. Jeśli autorowi misji chodziło o totalną jatkę to mu to wyszło, jako 4 osobowy patrol byłem w poważnych tarapatach, szkoda że pomoc dotarła dopiero w tedy jak wyciąłem 90% Talibów i nie obyło się bez zapisów gry, bo strzelali niesamowicie celnie. :neutral: A pomoc? nie wiem czemu, zamiast coś wesprzeć, to tylko sobie stali przy Honekerach, Morze mieli rozkaz (nie wychylać sie nie potrzebnie, jesteśmy tylko wojskiem stabilizacyjnym) :twisted: .Jeśli chodzi o mapkę to fakt, popsuła cały klimat misji, a jak zobaczyłem jak talib przenika jak duch przez mury i budynki, to już w ogóle się zniechęciłem. :/ Brefing jak dla mnie za krótki nie wprowadzający w klimat, preferuje bardziej rozwinięcie tej części misji. Ogólnie pomysł jest świetny, addony jednostek dobrany za wyjątkiem mapy. Atak Talibów jest na miejscu tylko rzeczywiście za mało cywilów i życia w miasteczku. Krótko mówiąc, grając w tą misje, zalałem myszkę potem z ręki, bo tak było gorąco. :spoko:
Offline
Avatar użytkownika

slacker7

Major

Major

  • Posty: 550
  • Dołączył(a): Wt 21 sie, 2007 11:11

PostSo 28 mar, 2009 18:22

Nie pracuję już nad tą misją, bo teraz robię kampanię :grin: Miał być sekret, ale cóż. Mam już cztery misje.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostN 29 mar, 2009 03:53

Szczerze mówiąc, biorąc pod uwagę oceny - rozpatrzyłbym spółkowanie z jakimś przynajmniej beta-testerem.

I przedewszystkim, poprawę poziomu pojedyńczej misji - wprawdzie kilka [powiązanych] średnich misji jest równie mile widziane jak jedna wielka uber dopracowana malinowa Mamba [;-)], ale... no właśnie... średnich :)
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

slacker7

Major

Major

  • Posty: 550
  • Dołączył(a): Wt 21 sie, 2007 11:11

PostN 29 mar, 2009 10:05

Ok dziś popracuję nad misją. Po pierwsze dam to na inną wyspę, postaram się dodać intro i outro no i Maverick prosił o jakąś muzykę, też będzie :] Sądzę, że Hell March 2 podczas ataku Talibów się nada :twisted: Więcej cywili się też nada. Briefing, to się zrobi :grin: Ogólnie WSZYSTKO wymaga poprawki :/ , ale cóż biorę się do roboty
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostN 29 mar, 2009 12:26

Jak potrzebujesz pomocy z briefingiem to wal do mnie, może coś wymyślę (podobnie konstrukcja misji) w wolnym czasie



Jeśli zaś idzie o wyspę to chyba najlepszym wyborem będzie Afgani :)
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

slacker7

Major

Major

  • Posty: 550
  • Dołączył(a): Wt 21 sie, 2007 11:11

PostN 29 mar, 2009 13:21

Jeśli zaś idzie o wyspę to chyba najlepszym wyborem będzie Afgani :)

Właśnie wgrałem ;-)

Potrzebowałbym pomocy w intrze i outrze. Mógłbyś pomóc Jonez :?:
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostN 29 mar, 2009 14:58

Takie rzeczy to na PM\GG.

Nie mógłbym. Nie umiem.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Maverick

Generał

Generał

  • Posty: 772
  • Dołączył(a): Pn 30 kwi, 2007 12:12
  • Lokalizacja: Kutno

PostN 29 mar, 2009 15:45

slacker7 napisał(a):Potrzebowałbym pomocy w intrze i outrze.


Cutscenki - może ja się na coś przydam?
Napisz na PM, co ma być w tych filmikach i co już sam zrobiłeś. Spróbuję coś wykombinować :] .
Obrazek
Obrazek


"Read about the history of the place that we live in and stop letting corporate news tell lies to your children." - Immortal Technique
Offline
Avatar użytkownika

slacker7

Major

Major

  • Posty: 550
  • Dołączył(a): Wt 21 sie, 2007 11:11

PostN 05 kwi, 2009 00:28

Żeby nie było, że olałem misję. Misja ma się dobrze. Póki co ma ją Maverick i robi Intro i Outro oraz testuje ją. :smile:

No misja poprawiona

Zniknęło sporo bugów. Została przeniesiona na inną mapę. Dodano intro i outro.
Z resztą macie. Oto changelog:
- intro (trochę ponad 2 minuty)
- outro (krótsze)
- poprawione polfonty w briefing i overview, zmienione kodowanie tychże plików
- obrazek do overview i drobna zmiana w tekście
- stringtable, zmiana wpisów w description, tak żeby je przystosować do stringtable
- ścieżka muzyczna do Intra (Michał Lorenc - Desert)
- poprawione dźwięki (zmienione na jednokanałowe)
- pliki .lip
- poprawione definicje plików dźwiękowych

Kiepskie Popołudnie v 1.1
Vilas_pwp
Wojsko polskie Vilasa
Talibowie od Lost Brothers
Extended Eventhandlers
Vilas_WPN
Mapa Avgani

Teraz już musi być ok!

Miłego grania :razz:
Ostatnio edytowano Pn 06 kwi, 2009 22:44 przez slacker7, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Maverick

Generał

Generał

  • Posty: 772
  • Dołączył(a): Pn 30 kwi, 2007 12:12
  • Lokalizacja: Kutno

PostPn 06 kwi, 2009 19:11

... oraz dodana konwersacja podczas jazdy Honkerem na początku. Zapomniałeś napisać o tym, Slacker ;-) .

Jako, teraz już, współtwórca misji, nie wypada mi jej powtórnie oceniać, jednak muszę napisać, że skok jakościowy jest NAPRAWDĘ widoczny - misja odbiła się od dna i wleciała dużo wyżej :twisted:. Głównie za sprawą zmienionej wyspy i cutscenek (tu skromny uśmiech :] )

Zachęcam do pobierania i grania.
Obrazek
Obrazek


"Read about the history of the place that we live in and stop letting corporate news tell lies to your children." - Immortal Technique
Offline
Avatar użytkownika

slacker7

Major

Major

  • Posty: 550
  • Dołączył(a): Wt 21 sie, 2007 11:11

PostPn 06 kwi, 2009 20:48

Maverick napisał(a):dodana konwersacja podczas jazdy Honkerem na początku.


Ah tak no fakt.

Maverick napisał(a):cutscenek (tu skromny uśmiech :] )


:twisted:

Chcę tylko powiedzieć, że Kireta podsunął mi świetny pomysł z tym RPG, a gdyby nie Jonez to by nie było tego wybuchu :spoko: Stawiam wszystkim plusy za recki. Jonez dostajesz plusik za pomoc w wybraniu mapki :smile:
Obrazek
Poprzednia strona

Powrót do Armed Assault

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron