Teraz jest Pt 19 kwi, 2024 10:55


Sprawdzenie jaka broń leży na ziemi

Archiwum działów sekcji Armed Assault
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

liberator

Cywil

Cywil

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Pn 08 cze, 2009 14:14

Sprawdzenie jaka broń leży na ziemi

PostPt 19 cze, 2009 13:24

Od pewnego czasu bawię się ulepszaniem AI.
Próbuje teraz zrobić tak, żeby żołnierz sam podnosił broń upuszczoną przez innego żołnierza.
Jak wiecie, broń leżąca na ziemi znajduje się w "weaponholder". Wydaje się, że wystarczy dać komendę "_ktoś action ["takeweapon","weaponholder","broń"]" i żołnierz podnosi ją z ziemi, ale.... trzeba podać klasę broni. I tu się zaczyna problem.
Jak sprawdzić, jaka broń znajduje się w danym "weaponholder"? Zauważyłem, że komendy "weapons _ktoś", "hasweapon", "primary/secondaryweapon" nie działają, bo odnosza się jedynie do obiektów, które broń MAJĄ, a nie tylko PRZECHOWUJĄ (może się mylę....).
Sprecyzuję pytanie: jaka komenda zwraca broń znajdującą się w "weaponholder", albo sprawdza jej obecność?
Offline

liberator

Cywil

Cywil

  • Posty: 5
  • Dołączył(a): Pn 08 cze, 2009 14:14

PostPn 22 cze, 2009 08:54

Tak, znam ten addon, ale nie jestem zachwycony jego działaniem. AI nie podnosi drużynowego rkm-u, a do rpg biegnie kilku żołnierzy.
Poza tym, co w moim przypadku najważniejsze, korzystam z rewelacyjnego addonu (bodajże z I44, ale nie jestem pewien), gdzie ranny żołnierz upuszcza broń na ziemię i zwija się z bólu. Mnie chodzi właśnie o podniesienie tej upuszczonej broni (czego VFAI również nie zapewnia), a do tego jest mi potrzebne sprawdzenie, jaka broń się tam znajduje.... No nic. Będę kombinował. W każdym razie dziękuję za odpowiedź.

Powrót do Armed Assault

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

cron