Teraz jest Cz 28 mar, 2024 10:38


Original War Mod

Archiwum działów sekcji Operation Flashpoint
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Bielow_Neo_Kid

Kapral

Kapral

  • Posty: 98
  • Dołączył(a): Pt 23 kwi, 2010 23:58
  • Lokalizacja: z warszafki

PostŚr 25 sie, 2010 17:51

Jurij na weekend dostaniesz paczkę a tymi wszystkimi animacjami co je chciałeś. Niektóre mnie zmęczyły dość ... Cough
A jak postępy ? Nowe screeny jakieś ?
I zniwelowałeś ten błąd używania secondary weapon przez wojaków ? Bo ruski preferują dość często, natomiast USA nagminnie na dzień dobry wyciągają colty... :/
Lubię pozować na twardziela, taki jestem fajny. I tak nikomu nie będzie chciało się fatygować by dać dzieciakowi w mordę. Mogę zgrywać kogoś, kim nie jestem, bo w życiu żem typowy cienias.
Offline
Avatar użytkownika

Jurij I Gorki

Kapral

Kapral

  • Posty: 64
  • Dołączył(a): So 17 lis, 2007 19:48
  • Lokalizacja: Syberia

PostPt 27 sie, 2010 13:13

czekam na tekstury od Cane'a, bez nich nie ma sensu brać się za wozy. walcze z tym błędem ale za nic w świecie nie jestem w stanie zmusić NPCów do używania normalnej broni. zawsze mogę usunąć im broń krótką i będzie po problemie (a raczej zostanie on "zamieciony pod dywan"). w międzyczasie zeskalowałem część budynków
Offline
Avatar użytkownika

reyhard

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1455
  • Dołączył(a): So 12 mar, 2005 09:56
  • Lokalizacja: wielkiego brata

PostPt 27 sie, 2010 13:18

Juri, podeślij addon z broniami to Ci to naprawie.
Po prostu przyjmij do wiadomości, że nadciąga rewolucja proletariacka, lada dzień Chavez z Castro i Bin Ladenem nadjadą na białym traktorze i uwolnią ciemiężony lud polski spod władzy międzynarodowego kapitału.
Offline
Avatar użytkownika

Jurij I Gorki

Kapral

Kapral

  • Posty: 64
  • Dołączył(a): So 17 lis, 2007 19:48
  • Lokalizacja: Syberia

PostCz 02 wrz, 2010 16:34

11 września premiera tech bety moda.

Do tego czasu poprawię:
- wielkość budynków
- geometry LoDy
- broń
- kilka drobnych rzeczy (stringtable)
- tekstury (w miarę możliwości)

Mam nadzieję dodać też:
- paczkę animacji Bielow'a
- więcej budynków
- paczkę misji RevER'a
- paczkę prostych misji multiplayer

Na chwilę obecną mod zawiera:
- Pełną ścieżkę dźwiękową z Original War (pobrana z oficjalnej strony)

Budynki:
- Amerykański/Rosyjski skład
- Amerykańskie/Rosyjskie koszary
- Rosyjskie laboraturium
- Amerykański/Rosyjski warsztat
- Amerykańskie/Rosyjskie okopy (są małe kłopoty z AI, a ja oczywiście uparty jestem i rey'a nie posłucham)
- Rosyjski szyb naftowy (niekompletny)
- Rosyjska kopalnia alaskitu (w miarę grywalna)

Piechota:
- Amerykański żołnierz/mechanik/inżynier - oparta o model z Stargate Mod ( podobno :) )
- Rosyjski żołnierz (model od rey'a)
- Arabski żołnierz - na bazie modelu BISowskiego tank crew'a

Broń:
- Cała broń (oprócz bisowskiego TT) zapożyczona (żebym to pamiętał skąd). Postaram się to zmienić jak najszybciej.

Pojazdy:
(tu jest najgorzej - wszystko przez moje kiepskie umiejętności grafiki 2D)
- Amerykański lekki pojazd bez broni/z KM'em (km bisu)
- Rosyjski średni pojazd kołowy z działem (i oczywiście karabinem maszynowym)
Oba pojazdy na ropę chociaż podrzucę chyba amerykański na baterie słoneczne (mam model bez tekstur)

Wyspy:
- Siberia (tu do ukończenia daleko ale kawał stepu i lasów jest)
Niewykluczone, że pojawi się też Siberia 2002 z drogami i miastami.

No trochę tego wyszło ale jak myślę ile jeszcze trzeba zrobić to mi się słabo robi :)
Offline
Avatar użytkownika

Gorki

Kapral

Kapral

  • Posty: 73
  • Dołączył(a): Pt 10 lip, 2009 22:42

PostPt 03 wrz, 2010 14:40

Misje są już ukończone, wyślę ci do 8 września.
"Poland" dla obcokrajowców. Dla Nas, Polaków "Polska".

Wklej to do podpisu, jeśli popierasz zaprzestanie używania obcych wyrazów w języku polskim.
Offline
Avatar użytkownika

Jurij I Gorki

Kapral

Kapral

  • Posty: 64
  • Dołączył(a): So 17 lis, 2007 19:48
  • Lokalizacja: Syberia

PostPt 03 wrz, 2010 16:10

bawiłem się dziś z dźwiękiem i... chyba wiem kim zostanę w przyszłości :)
mamy już dźwięk do amerykańskiej i ruskiej spalinówki
Offline
Avatar użytkownika

reyhard

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1455
  • Dołączył(a): So 12 mar, 2005 09:56
  • Lokalizacja: wielkiego brata

PostPt 03 wrz, 2010 19:32

- Amerykańskie/Rosyjskie okopy (są małe kłopoty z AI, a ja oczywiście uparty jestem i rey'a nie posłucham)

eh ;>

btw: Nie wiem czy zaglądałeś w moją paczkę ale jest tam skrypt budowania (a właściwie kopania), który by mógł Ci się przydać w projekcie (vide problem budowania). Jak nie masz czasu żeby to ściągnąć to mogę Ci to jakoś wyciągnąć i sobie zobaczysz jak to wygląda.
Po prostu przyjmij do wiadomości, że nadciąga rewolucja proletariacka, lada dzień Chavez z Castro i Bin Ladenem nadjadą na białym traktorze i uwolnią ciemiężony lud polski spod władzy międzynarodowego kapitału.
Offline
Avatar użytkownika

Jurij I Gorki

Kapral

Kapral

  • Posty: 64
  • Dołączył(a): So 17 lis, 2007 19:48
  • Lokalizacja: Syberia

PostSo 04 wrz, 2010 09:34

właśnie czekałem na weeckend żeby sobie w twojego moda pograć. Jeśli mogę pożyczyć skrypt to jestem bardzo wdzięczny :)
Offline
Avatar użytkownika

Bielow_Neo_Kid

Kapral

Kapral

  • Posty: 98
  • Dołączył(a): Pt 23 kwi, 2010 23:58
  • Lokalizacja: z warszafki

PostPn 20 wrz, 2010 15:07

Jurij poszperam czy coś mi jeszcze z roboczych wersji zostało, ale głowy nie dam. Niemniej nie trać nadziei, ale to dopiero koło weekendu echh... Ale modele mam te pasy z amunicją, łóżko polowe etc.

No i pytańska:
1. Kwestia czołgu rozgryziona? Jeśli ma być cargo i inne animacje to potrzebuje plik p3d.
2. Jak kwestia babeczek ? Bo skończyłem re-modelować bis-owską głowę kobiety. Więc jakby Rey na to rzucił okiem to pozostaje kwestia tekstur twarzy.
Ostatnio edytowano Śr 22 wrz, 2010 17:36 przez Bielow_Neo_Kid, łącznie edytowano 1 raz
Lubię pozować na twardziela, taki jestem fajny. I tak nikomu nie będzie chciało się fatygować by dać dzieciakowi w mordę. Mogę zgrywać kogoś, kim nie jestem, bo w życiu żem typowy cienias.
Offline
Avatar użytkownika

Jurij I Gorki

Kapral

Kapral

  • Posty: 64
  • Dołączył(a): So 17 lis, 2007 19:48
  • Lokalizacja: Syberia

PostPn 20 wrz, 2010 21:32

Muszę się koniecznie skontaktować z Cane'm, bo on coś ostatnio nie ma czasu na moda. Wspominał mi kiedyś, że chętnie zająłby się modelami twarzy. Poza tym nie wiem co RevER'em i jego misjami. Dzięki Bielow za wyrozumiałość (wiem, wiem spaprałem sprawę), następnym razem ślij linki na PW, bo mi GG Lite raz, że nie archiwizuje rozmów, a dwa, że nie obsługuje numerów od 800* iluśtam wzwyż. W ten weeckend postaram się wydać w końcu tę betę, bo w zasadzie od piątku mam wolne (dzień języków). Skoro już piszę to czas wnieść coś konstruktywnego:

Czołgi:

+Rosyjskie

Podwozia: [tu żadnych zmian w stosunku do OW]
- Średnie [speed = 40, armor = 500] (średnie podwozia zapewniają większą szybkość ceną mniejszej prędkości)
- Kołowe [speed + 5, armor - 50] (pojazdy kołowe są szybsze, nie są jednak tak zwrotne i wytrzymałe)
- Gąsienicowe [speed - 10, armor + 100] (zwiększa wytrzymałość pojazdu kosztem szybkości)

- Ciężkie [speed = 30, armor = 750] (ciężkie podwozia zapewniają największą ochronę, tylko na ciężkich podwoziach można montować wielkie działa i wyrzutnie rakiet)
- Kołowe [speed + 5, armor - 50]
- Gąsienicowe [speed - 10, armor + 100]

Silniki: [musiałem trochę pozmieniać właściwości silników, żeby różnice pomiędzy typami były bardziej widoczne]
- Spalinowy [speed + 5, engine armor = heavy] (tani w budowie, wytrzymały i dość efektywny silnik, jego wadą jest konieczność uzupełniania paliwa)
- Alaskitowy [engine armor = medium] (kosztowny, wrażliwy na uszkodzenia i oferujący mniejszą moc silnik alaskitowy, poprzez wykorzystanie zimnej fuzji jest całkowicie uniezależniony od paliwa)

Broń i wyposażenie: [tu trochę namieszałem, ponieważ usunąłem "Ciężki Kar. Masz." z OW jednak każdy czołg wyposarzony jest w dodatkowy KM jak w rzeczywistości)
- Karabin Gatlinga (skuteczne przeciw piechocie i lekkim czołgom wielolufowe działko)
- Działo (typowa armata czołgowa)
- Ciężkie działo [speed - 5] (jeżdżąca kolumbryna, ładuje się powoli ale za to jak w coś trafi to nie trzeba drugi raz poprawiać)
- Wyrzutnia rakiet (w wielu przypadkach zastępuje artylerię, ze względu na dużą szybkostrzelność nadaje się do walki na krótki dystans)
- [tu był największy problem z nazwą, trochę głupio brzmi] Wyrzutnia ciężkich rakiet [speed - 5] (duże, naprowadzane na cel rakiety, przez małą szybkostrzelność nie nadająsię do walki na krótki dystans]

- Przedział transportowy (zamiast broni i magazynu amunicji przedział dla maks. 8 osób)
- Dźwig (jeżdżący plac budowy)
- Radar krótkiego zasięgu [ir scan range = 1000] [tak, wiem zaraz się przyczepicie, że ruscy nie mieli radaru. Ale radar musi być jeśli są wyrzutnie rakiet. Amerykanie dostaną za to radar dalekiego zasięgu.]

+Amerykańskie

Podwozia:
- Lekkie [speed = 60, armor = 150] (lekkie podwozia to w zasadzie trochę większe jeepy, nie nadają się do montażu prawie żadnej broni)

- Średnie [speed = 50, armor = 400]
- Kołowe [speed + 5, armor - 50]
- Gąsienicowe [speed - 5, armor + 50]

- Ciężkie [speed = 45, armor = 700] (amerykańskie ciężkie podwozia występują tylko w wersji gąsienicowej)

- Zaawansowane podwozie [speed = 50, armor = 600] (specjalistyczne, samodostosowywujące się podwozie)

Silniki:
- Elektryczny [speed + 5, engine armor = light] (prosty, w miarę tani jednak dość słaby silnik, jego zaletą jest powolna regeneracja paliwa dzięki panelom słonecznym)
- Spalinowy [speed + 5, engine armor = heavy]
- Alaskitowy [engine armor = medium]

Broń i wyposażenie: [tu też lekko namieszałem]
- Karabin maszynowy [tylko lekkie podwozia]
- Lekkie działo (to niewielkie działko nie ma może zbyt dużej siły rażenia, ale świetnie uzupełnia siłę oddziału piehoty) [tylko lekkie podwozia]
- Karabin Gatlinga
- Podwójne działo (odpowiednik rosyjskiego działa, dość szybkostrzelny jednak przeciętnie mocny)
- Laser (eksperymentalna broń, nie jest zbyt mocna ale łatwo jest nią trafić)
- Ciężkie działo [speed - 5]
- Wyrzutnia rakiet

- Przedział transportowy (zamiast broni i magazynu amunicji przedział dla maks. 8 osób)
- Dźwig (jeżdżący plac budowy)
- Radar krótkiego zasięgu [ir scan range = 2000]
- Radar dalekiego zasięgu [ir scan range = 6000] (radary tej klasy potrafią objąć zasięgiem spore tereny pola bitwy)


[prędkość w km/h, pancerz lekki=bmp, średni=T72, ciężki=t80 + odpowiednie modyfikacje wartości, te wartości u ruskich na oko robione]

ps. Pograłem w Armę II i podoba mi się tam tylko model lotu. Samej gry nie ogarniam :)
Poprzednia strona

Powrót do Operation Flashpoint

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron