Teraz jest Pt 29 mar, 2024 13:28


WH40k mod

Archiwum działów sekcji Operation Flashpoint
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Lorgar77

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 31
  • Dołączył(a): Pn 23 sie, 2010 12:29
  • Lokalizacja: PL

WH40k mod

PostWt 24 sie, 2010 06:49

Cześć

od kilku miesięcy pogrywam OFP z modem do WARHAMMERa 40000. Czy są tutaj osoby grające z tym modem? Do tej pory grywam w niewielkim towarzystwie 2 osób, ale chętnie zagrałbym większą partię.

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano Wt 24 sie, 2010 08:31 przez Lorgar77, łącznie edytowano 1 raz
Offline
Avatar użytkownika

Ozelo

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 14
  • Dołączył(a): Pn 22 lut, 2010 23:07

PostWt 24 sie, 2010 14:37

Witam.

Jakiś czas temu pogrywałem w tego moda. Głównie bawiłem się kampaniami ale wszechobecne bugi w skryptach misji zniechęciły mnie do dalszej gry (niestety nie posiadam talentu by tworzyć własne scenariusze).
Pamiętam, że fascynował mnie serwer o nazwie WH40Kmod który wiecznie stał pusty. Jak już ściągnąłem sobie modzik by sprawdzić co tam za misje siedzą to... serwer został zamknięty :/

Niemniej mod mi się spodobał, jednostki są wykonane bardzo rzetelnie. Oczy cieszą się już na sam widok prezentacji w menu głównym.
Dodać jeszcze do tego moje zamiłowanie do fantastyki(choć absolutnie nie znam się na uniwersum WH) i WH40kOFPmod znalazł sobie stałe miejsce na moim hdd.

Pozdrawiam.
P.S. Jestem w stanie rozważyć wszelkie propozycje wspólnej gry, wszystko niestety zależy od ilości wolnego czasu.
Offline
Avatar użytkownika

Bielow_Neo_Kid

Kapral

Kapral

  • Posty: 98
  • Dołączył(a): Pt 23 kwi, 2010 23:58
  • Lokalizacja: z warszafki

PostWt 24 sie, 2010 17:57

W moda można zagrać po uprzednim wywaleniu kilki totalnie niepotrzebnych skryptów i w odpowiednie misje MP. Które mają zaimpletowane spawny i usuwanie ciał zabitych. W przeciwnym wypadku moim zdaniem gra mija się z celem..

Przykładem są kampanie w grze, które mimo że zoptymalizowane i zbudowane dla jak najmniejszego laga nie są w stanie zapewnić płynnej rozgrywki na mapach innych niż ew. Nogova W40K. A i tamta również potrafi ostro chrupnąć kiedy na ekranie pojawią się większe ilości jednostek ;)
Lubię pozować na twardziela, taki jestem fajny. I tak nikomu nie będzie chciało się fatygować by dać dzieciakowi w mordę. Mogę zgrywać kogoś, kim nie jestem, bo w życiu żem typowy cienias.
Offline
Avatar użytkownika

Lorgar77

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 31
  • Dołączył(a): Pn 23 sie, 2010 12:29
  • Lokalizacja: PL

PostŚr 25 sie, 2010 06:38

Rzeczywiście zdarza się lagowanie gdy robiąc misję dostawi się zbyt wiele jednostek, ale fajnie że można i z tym powalczyć..

Jeżeli chcielibyście znaleźć czas na partię to na pewno się dogadamy, a co do misji, osobiście lubię je tworzyć, ale brakuje mi doświadczenia ze skryptami itd. Jednak moim zdaniem to żadna przeszkoda, z czasem wszystko da się usprawnić. Misje które sam zrobiłem działają całkiem przyzwoicie pod względem płynności gry. Przydałoby się tylko więcej "żywych" graczy.

Rozejrzę się też na stronie twórców modu, tam ciągle pracują nad nowymi misjami itp. i można je stamtąd ściągnąć. Ponadto wszystko na to wskazuje, że będzie nowa wersja modu -nowe jednostki i pojazdy, poprawa mechanizmów itd. osobiście jako fan WH40k nie mogę się go doczekać.
We serve only the Word
Offline
Avatar użytkownika

Marker

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2006
  • Dołączył(a): So 24 lip, 2004 14:32
  • Lokalizacja: Osaka

PostŚr 25 sie, 2010 09:23

Jakby były organizowane jakieś gierce MP to bym się chętnie pisał. Dla tego moda moge odkurzyć flaszke ;)
Obrazek

"Jako arabski gej-satanista zmarzniete uszy wolę sobie ogrzewać przy płonacym kościele "
Offline

faguss

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 14
  • Dołączył(a): Cz 02 sie, 2007 16:31

PostŚr 25 sie, 2010 09:51

Z mojego krótkiego doświadczenia z tym jakże zabłędowanym modem pamiętam że na serwerze cały czas grali w jakiś standardowy DM niewiele mający wspólnego z WH40k.

Ten gość był administratorem.
Offline
Avatar użytkownika

Bielow_Neo_Kid

Kapral

Kapral

  • Posty: 98
  • Dołączył(a): Pt 23 kwi, 2010 23:58
  • Lokalizacja: z warszafki

PostŚr 25 sie, 2010 12:49

Mam wiadomość z pewnego źródła ( :twisted: :twisted: ) że większa nakładka lub jak kto woli nowa wersja moda będzie zawierać:
-nowe ikony
-parę nowych misji
-ewentualna kampania
-trochę nowych gratów i budynków
!!- ponoć poprawione skryptowanie jednostek i zbinaryzowane addony. Jeśli wierzyć temu to ekipa pracuje właśnie nad zmniejszeniem laga w MP oraz sprawieniem że mod będzie bardziej przystępny dla graczy. Nie oznacza to jednak że zostanie to na 100% wydane. Ekipa ponoć myśli nad przerzuceniem się do AII. Więc jeśli już jakby co grać to po wydaniu ewentualnej nakładki.
Lubię pozować na twardziela, taki jestem fajny. I tak nikomu nie będzie chciało się fatygować by dać dzieciakowi w mordę. Mogę zgrywać kogoś, kim nie jestem, bo w życiu żem typowy cienias.
Offline
Avatar użytkownika

Lorgar77

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 31
  • Dołączył(a): Pn 23 sie, 2010 12:29
  • Lokalizacja: PL

PostŚr 25 sie, 2010 16:19

Tak, prace nad modem trwają chociaż nic mi nie wiadomo żeby przerzucali go na cokolwiek innego niż OFP.

Co do misji, to na deadmatch szkoda czasu.. moim celem są misje typowo w klimacie WH40k, inaczej to traci sens.

A tak na marginesie, z jaką wersją moda mieliście styczność? Może jestem w błędzie, ale obecna v3.0 chyba nie jest aż tak zabugowana.

Tak czy inaczej, jeśli będę planował rozgrywkę (a sądzę że niebawem) to dam szybciej znać -kto będzie chciał to dołączy. Jak coś, mod jest tu:

http://s1.zetaboards.com/OFPWH40K/topic/1425760/1/
We serve only the Word
Offline
Avatar użytkownika

Bielow_Neo_Kid

Kapral

Kapral

  • Posty: 98
  • Dołączył(a): Pt 23 kwi, 2010 23:58
  • Lokalizacja: z warszafki

PostŚr 25 sie, 2010 16:43

Lorgar77 napisał(a):Tak, prace nad modem trwają chociaż nic mi nie wiadomo żeby przerzucali go na cokolwiek innego niż OFP.
No nie wiem :] wydaje mi się że Sanctuary jeden z ojców założycieli moda chyba wie lepiej jednak ;)
Lorgar77 napisał(a):A tak na marginesie, z jaką wersją moda mieliście styczność? Może jestem w błędzie, ale obecna v3.0 chyba nie jest aż tak zabugowana.

Jest tylko jedna wersja moda ;) więc za dużego wyboru nie ma ;)
Bo tego chyba wersja 1.0/ 2.0 nazwać nie można.

Jesteś w błędzie poprzednie addony ze świata Warhmmera wydawane luzem jak Space Marines, Steel Legion czy Chaos lub Boyz od Sengira nie zmulały aż tak kompa. A dodatki które krążyły na forum prawdopodobnie są już nieosiągalne... Niemniej jakby co to pierwszego patcha do wersji 3.0 posiadam jakby co. Pozostałych dwóch niestety już nie.
Lubię pozować na twardziela, taki jestem fajny. I tak nikomu nie będzie chciało się fatygować by dać dzieciakowi w mordę. Mogę zgrywać kogoś, kim nie jestem, bo w życiu żem typowy cienias.
Offline
Avatar użytkownika

Lorgar77

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 31
  • Dołączył(a): Pn 23 sie, 2010 12:29
  • Lokalizacja: PL

PostŚr 25 sie, 2010 17:30

Słyszałem o tych osobnych dodatkach, chociaż osobiście nie miałem żadnego z nich na kompie.

Dużo poprawili w tym patchu? orientujesz się jak to się ma w przypadku Tyranidów? -mam problemy, żeby atakowali przeciwnika..

Chętnie zagrałbym np. jutro ok 21:00, może komuś by pasowało?
We serve only the Word
Offline
Avatar użytkownika

Bielow_Neo_Kid

Kapral

Kapral

  • Posty: 98
  • Dołączył(a): Pt 23 kwi, 2010 23:58
  • Lokalizacja: z warszafki

PostŚr 25 sie, 2010 17:47

Podłącze dysk w weekend stary to Ci uploada zrobię.
Poprawili o ile się nie mylę czołgi i coś ze Stalowego Legionu. Tyranidów chyba na bank nie ruszyli. Zresztą non-scripted melee fight kuleje w każdym modzie do Ofp-ka... :/

A tych dodatków mieć nie musisz jak masz moda. Niemniej zanim połączyli to w paczkę i dodali eventhandler, konfig zbiorczy etc mniej to zmulało.

Żeby zagrać proponuje wpierw dorwać nie zmulająca misje w MP. Mógłbym zagrać choć to nie moje klimaty, preferuje WWII i ewentualnie Wietnam (Unsung lub VTE). Jakbyś miał misje gotowe i ekipe na coopa to daj znać pm-em.

I God bless emperror ;-)
Lubię pozować na twardziela, taki jestem fajny. I tak nikomu nie będzie chciało się fatygować by dać dzieciakowi w mordę. Mogę zgrywać kogoś, kim nie jestem, bo w życiu żem typowy cienias.
Offline
Avatar użytkownika

Ozelo

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 14
  • Dołączył(a): Pn 22 lut, 2010 23:07

PostŚr 25 sie, 2010 17:56

Lorgar77 napisał(a):Chętnie zagrałbym np. jutro ok 21:00, może komuś by pasowało?


Ja się piszę.
Sam niestety nie mam możliwości postawienia serwera :/


Bielow napisał(a):Niemniej jakby co to pierwszego patcha do wersji 3.0 posiadam jakby co. Pozostałych dwóch niestety już nie.


To jest coś jeszcze prócz tego patcha CSM_tank.pbo ?

Osobiście mam tylko 3.0 uzupełnione w/w pbo.
OFP will never die...
Offline
Avatar użytkownika

Lorgar77

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 31
  • Dołączył(a): Pn 23 sie, 2010 12:29
  • Lokalizacja: PL

PostŚr 25 sie, 2010 19:31

Świetnie, ja będę w stanie hostować sesję i raczej nie powinno być problemów z szybkością łącza.

Też posiadam samą v3.0

Bielow napisał(a):Tyranidów chyba na bank nie ruszyli.


-szkoda, bo miałem kilka pomysłów i oni bardzo by się przydali.

Co do misji, to będzie albo coop albo teamplay, mam kilka wypróbowanych misji w które pogrywam z 2 moimi znajomymi, więc raczej nie powinno lagować.

Jutro jeszcze potwierdzę tą rozgrywkę.
We serve only the Word
Offline
Avatar użytkownika

Lorgar77

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 31
  • Dołączył(a): Pn 23 sie, 2010 12:29
  • Lokalizacja: PL

PostCz 26 sie, 2010 19:05

OK, sorry że tak późno i na ostatnią chwile.. ale jeżeli ktoś ma chęć, to dziś około 22:00 zagramy partię z modem.
Jak tylko znajdę chwilę to wrzucę info o scenariuszu -jeszcze zanim zaczniemy grę.
We serve only the Word
Offline
Avatar użytkownika

Bielow_Neo_Kid

Kapral

Kapral

  • Posty: 98
  • Dołączył(a): Pt 23 kwi, 2010 23:58
  • Lokalizacja: z warszafki

PostCz 26 sie, 2010 19:17

Ozelo napisał(a):To jest coś jeszcze prócz tego patcha CSM_tank.pbo ?


Właściwie to CSM_Tank + jakieś 2 pliki poprawione. Miałem szczęście bo byłem jednym z tych 25 szczęśliwców którzy zassali z rapida to. Z Kolejnymi "nakładkami" już takiego szczęścia nie miałem.

OK, sorry że tak późno i na ostatnią chwile.. ale jeżeli ktoś ma chęć, to dziś około 22:00 zagramy partię z modem.
Jak tylko znajdę chwilę to wrzucę info o scenariuszu -jeszcze zanim zaczniemy grę.


Trochę za późno jak dla mnie żeby moda na gwałt szukać,podłączać dyski etc. Myślałem że skoro infa do 16-17 nie było partia nie będzie miała miejsca ...
A radzę podać linki do misji, Twoje IP, nazwę serwera, ewentualne hasło ;) To tak na przyszłość. Kolejny raz jeśli będzie po weekendzie chętnie zagram
Lubię pozować na twardziela, taki jestem fajny. I tak nikomu nie będzie chciało się fatygować by dać dzieciakowi w mordę. Mogę zgrywać kogoś, kim nie jestem, bo w życiu żem typowy cienias.
Następna strona

Powrót do Operation Flashpoint

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron