Teraz jest Pt 29 mar, 2024 00:12


Zimny Poranek

Archiwum działów sekcji Operation Flashpoint
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Cerberus094

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 138
  • Dołączył(a): N 13 cze, 2010 18:15
  • Lokalizacja: Podlasie

Zimny Poranek

PostCz 26 sie, 2010 09:31

Zapewne OFP jest już na wymarciu, ale ponieważ mam archaiczny komputer to w nie gram i ostatnio na serio zabrałem się do edytora. Efektem mojej długiej pracy jest Zimny Poranek
v. 1.0
. Jeżeli to możliwe prosiłbym kogos o przetestowanie :] Misja jest rozgrywana na Everonie i wymaga tylko jednego, malutkiego addonu (CAT Fires - link w readme). Posiada briefing, overview i wszystko co potrzebne, aby to jakoś w miarę porządnie wyglądało.

EDIT: nowy link-> Download - Zimny Poranek v. 1.03 PL
EDIT: alternatywny link -> Download - ZippyShare
Ostatnio edytowano Pt 03 wrz, 2010 16:33 przez Cerberus094, łącznie edytowano 5 razy
ehh anoni
Offline
Avatar użytkownika

Ozelo

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 14
  • Dołączył(a): Pn 22 lut, 2010 23:07

PostCz 26 sie, 2010 11:27

Misja zaczyna się w porządku. Jedyne do czego można się przyczepić to snajper i at przeprowadzający zwiad z bronią na ramieniu.

Po tym jak wsiadam do ciężarówki i przejadę w niej jakieś 100 m misja kończy się przegraną z powodu nie wykonania rozkazów. Coś jest chyba nie tak?



Cerberus094 napisał(a):Zapewne OFP jest już na wymarciu


Nic bardziej mylnego ;)
OFP will never die...
Offline
Avatar użytkownika

Bielow_Neo_Kid

Kapral

Kapral

  • Posty: 98
  • Dołączył(a): Pt 23 kwi, 2010 23:58
  • Lokalizacja: z warszafki

PostCz 26 sie, 2010 15:37

Ozelo napisał(a):Po tym jak wsiadam do ciężarówki i przejadę w niej jakieś 100 m misja kończy się przegraną z powodu nie wykonania rozkazów

Mam dokładnie to samo.
Lubię pozować na twardziela, taki jestem fajny. I tak nikomu nie będzie chciało się fatygować by dać dzieciakowi w mordę. Mogę zgrywać kogoś, kim nie jestem, bo w życiu żem typowy cienias.
Offline
Avatar użytkownika

Cerberus094

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 138
  • Dołączył(a): N 13 cze, 2010 18:15
  • Lokalizacja: Podlasie

PostCz 26 sie, 2010 16:11

Mój błąd, już go naprawiłem. Teraz pracuję jeszcze nad alternatywnym outrem związanym z niewypełnieniem rozkazu. Jutro podam link do poprawionej wersji bo dziś nie mam czasu specjalnie.
ehh anoni
Offline
Avatar użytkownika

Bielow_Neo_Kid

Kapral

Kapral

  • Posty: 98
  • Dołączył(a): Pt 23 kwi, 2010 23:58
  • Lokalizacja: z warszafki

PostCz 26 sie, 2010 19:27

Właściwie naprawiłem sobie misję już sam...niemniej:
-Zbyt duże podobieństwo z Bisowską misją "Konwój"

Intro:
-Snajper w kamo i żołnierz z RPG na patrolu.. hmmm średnio ta mieszanka moim zdaniem pasowała... Nie lepiej dać by było dać im obydwu ghillie i h&k ? Albo nie dawać żadnemu...
Bo to taka niezgodność trochę wizualna dla oka się robi.
-Po wysadzeniu transportu z m113 oni idą w stronę odjeżdżającego właśnie transportu. Też trochę razi w oczy.
-Ludzikom czasami podczas gadania synchro z lip się krzaczy. Ale to szczegół.

Outro:
-Podoba mi się, żadnych zastrzeżeń nie mam.Choć trochę krótkie. Ale chyle czoła, ja nienawidzę robić intro/outro

Briefing i Overwiew w normie.
Brakuje jakiejś własnej muzyczki dodanej podczas wycofywania się.

Misja:
Jak już wspomniałem duże deja vu względem BIS i Opec "Falling Stars" - Cheetah {Baaaardzo podobne}. Niemniej misja dobrze skonstruowana (poza tym startowym babolem, który właściwie mnie odrzucił... :/ ) ale jest parę "ale"
-Konwój - jeep z dowództwem na szpicy ? Raczej w armii tak to nie działa.
-Hindy za pierwszym razem miały kłopoty ze zlokalizowaniem celu (nie wgłębiałem się w to ale spojrze)


Ale do brzegu - ocena końcowa 6/10
Byłoby 7+ ale za to niewykonywanie rozkazów kiedy się jedzie spokojnie ciężarówka.... :]
Niemniej jak na pierwszą misję good work. :spoko:
Lubię pozować na twardziela, taki jestem fajny. I tak nikomu nie będzie chciało się fatygować by dać dzieciakowi w mordę. Mogę zgrywać kogoś, kim nie jestem, bo w życiu żem typowy cienias.
Offline
Avatar użytkownika

Cerberus094

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 138
  • Dołączył(a): N 13 cze, 2010 18:15
  • Lokalizacja: Podlasie

PostCz 26 sie, 2010 20:14

Dobra, wywaliłem te niespełnianie rozkazów bo tylko kłopoty z tym były.

Nowy link -> Zimny Poranek 1.03 PL

-Zbyt duże podobieństwo z Bisowską misją "Konwój"

Well, tam chodziło o ochronę konwoju, a tutaj to jest tak naprawdę tylko taki początek, żeby gracz znalazł się z dala od Morton. Już bardziej wzorowałem się na "After Montigac" :grin:

EDIT: A, pomyliłem się, dopiero się zorientowałem, o którą misję chodzi :] Cóż, może i tak, ale nie wzorowałem się na niej umyślnie. Wspólne elementy to właściwie tylko zasadzka na konwój i motyw z niespodziewanym atakiem, ale ciężko bez tego byłoby stworzyć tę misję.

-Snajper w kamo i żołnierz z RPG na patrolu.. hmmm średnio ta mieszanka moim zdaniem pasowała... Nie lepiej dać by było dać im obydwu ghillie i h&k ? Albo nie dawać żadnemu...

Myślałem na temat patroli, które widywałem w kampanii CWC (nie grałem niestety na razie w inne), i tam składały się one np. z paru Ruskich ze zwykłymi kałachami. Wystarczy atak z zaskoczenia i wszyscy leżą. A tak - snajper może od razu powystrzelać napastników, a gość z RPG może zareagować w razie obecności jakiegoś lekkiego wsparcia pancernego. No, umyśliłem tak, bo w tej misji jakby Amerykanie mają mało sił i każdy człowiek jest użyteczny, czy coś w tym stylu :razz: To tylko intro, nawet chciałem to potem wywalić, ale za dużo by się pogmatwało w tym intrze.
-Po wysadzeniu transportu z m113 oni idą w stronę odjeżdżającego właśnie transportu. Też trochę razi w oczy.

Tu akurat nie miałem specjalnie wpływu gdzie idą - to AI sterowało. A oni po prostu patrolowali teren wokół drogi, tylko tego nie widać, bo zaraz idzie zaciemnienie.
-Ludzikom czasami podczas gadania synchro z lip się krzaczy. Ale to szczegół.

Brałem pliki .lip z kampanii CWC :grin: Jakoś kiepskawo to wychodziło jak sam próbowałem nagrywać...
Opec "Falling Stars" - Cheetah {Baaaardzo podobne}
Nawet nie wiem co to jest... :]
-Konwój - jeep z dowództwem na szpicy ? Raczej w armii tak to nie działa.

To tylko lider konwoju, a nie ważny strateg czy ktoś taki. Poza tym teren miał być bezpieczny.
-Hindy za pierwszym razem miały kłopoty ze zlokalizowaniem celu (nie wgłębiałem się w to ale spojrze)

Hind. Jeden :] A to prawda, męczyłem się ze zmuszeniem go do odpalenia rakiet. Chociaż ostatecznie (na podglądzie) zawsze ładnie wypuszczał całą serię.

No a ten błąd na starcie - ma bad, pospieszyłem się, tak bardzo chciałem, by moje dziecko ujrzało światło dzienne. Zresztą miałem już tej misji dość - kawał wakacji pochłonęło (właściwie uczyłem się edytora od zera).

Niemniej miło, że ktoś zadał sobie trud, żeby zagrać i ocenić. "Najlepszą pochwałą jest krytyka" - gdzieś tak kiedyś przeczytałem ;-)

OFP...
Ozelo napisał(a):
Cerberus094 napisał(a):Zapewne OFP jest już na wymarciu


Nic bardziej mylnego ;)


No, teraz to chyba większość gra w Armę. Sam bym sie chyba na nią przesiadł, gdyby nie mój komp staruszek. "OFP will never die..." hehe :smile:
ehh anoni

Powrót do Operation Flashpoint

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron