Teraz jest Cz 28 mar, 2024 17:56


"Na krawędzi" - projekt kampanii

Archiwum działów sekcji Operation Flashpoint
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Cerberus094

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 138
  • Dołączył(a): N 13 cze, 2010 18:15
  • Lokalizacja: Podlasie

"Na krawędzi" - projekt kampanii

PostSo 15 sty, 2011 13:14

Mniej więcej od 2 m-cy pracuję nad nowym dziełem dla tych, którzy jeszcze czasem odpalają OFP.

Ma to być kampania "Na krawędzi" (nazwa może ulec jeszcze zmianie). Akcja rozgrywa się w 1981 roku na BIS-owskich wyspach (łącznie z Nogovą), kiedy ZSRR powoli zaczyna podupadać. Frakcja buntowników postanawia zmienić dalszy bieg wydarzeń, a narzędziem w ich rękach jest ocz. znany i lubiany gen. Guba ;-) Wszystko zaczna się, kiedy na demokratycznej Nogovie wybuchają zamieszki antyrządowe, wiadomo przez kogo zainicjowane. Jednocześnie na Everonie stacjonują wojska USA z misją pokojową. Na pewno wprowadzę dwóch bohaterów, żołnierzy US Army, aczkolwiek nie wykluczam też paru misji czołgowych czy latanych.

Być może taki szkic fabularny nie należy do zbyt oryginalnych, ale planuje kilka zwrotów akcji.
Przede wszystkim mam jednak kilka naprawdę ciekawych pomysłów na misje, odbiegających od schematów w stylu "Zajmij miasto" czy "Zniszcz siły pancerne wroga",
a że dbałość o detale i realizm mam niejako we krwi, będzie to niezła robota (mam nadzieję :]). Dlatego zamierzam skupić się na jakości misji, a nie ich ilości.

Oczywiście z racji na to, że kładę dość spory nacisk na warstwę fabularną, przydałaby się pomoc, mianowicie chodzi mi o kwestie dialogowe. Część z nich załatwi syntezator AT & T,
ale mimo to nie wyobrażam sobie gł. hero mówiacego takim głosem.

No i na koniec dobra wiadomość - mam już gotowe 4 cutscenki (a tych będzie dużo wiecej), pierwszą misje oraz ułożony i zapisany plan kampanii.

Jeżeli chcecie aby projekt był kontynuowany - dajcie znać w tym temacie.
ehh anoni
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostSo 15 sty, 2011 16:03

Proponuję zmienić "stacjonują wojska USA" na USA wysyłające wojska dopiero gdy skala terroru i zamieszki przekraczają dopuszczalne granice.

No bo po co USA ma siedzieć z misją pokojową gdzieś gdzie nie ma wojny? Ponad to zmieniłbym trochę fabułę na lata późniejsze i wymienił USA na Polaków...


No ale to tylko moje tam marudzenie - pomóc niestety nie pomogę, bo już i tak masa ludzi mnie nienawidzi za zawalone deadline'y ;]
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Cerberus094

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 138
  • Dołączył(a): N 13 cze, 2010 18:15
  • Lokalizacja: Podlasie

PostSo 15 sty, 2011 19:21

Tzn. oni siedzą na Everonie, bo dostarczają tam "pomoc gospodarczo-technologiczną" z racji na zacofanie kraju, a nieoficjalnie dlatego, że chcą mieć oko na Rosjan.

Jeżeli chodzi o czas akcji to myślę, że jest OK (ew. 2-3 lata do przodu), ponieważ później, w miarę upadania Związku Radzieckiego, scenariusz wojny jest coraz mniej realistyczny.

A, no i zapomniałem dodać - jeżeli ktoś zna jakieś ciekawe, dobrze wykonane addony (niekoniecznie polskich jednostek :]) pasujące klimatami do tych lat, niech napisze proszę.
ehh anoni
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostSo 15 sty, 2011 20:23

Słuchaj, są mody GRAA, FFUR, WW4, które podmieniają modele jednostek - każdy może sobie załadować co chce, a kampania będzie "addon-free". Najlepsze wyjście.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

Cerberus094

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 138
  • Dołączył(a): N 13 cze, 2010 18:15
  • Lokalizacja: Podlasie

PostSo 15 sty, 2011 20:27

OK. Ważne aby granie nie nudziło gracza. Jeżeli sam załaduje jakiegoś moda - to tym lepiej :]
ehh anoni
Offline
Avatar użytkownika

ktos

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 315
  • Dołączył(a): Pn 14 lis, 2005 21:55

PostSo 15 sty, 2011 20:31

Jeżeli chodzi o addony to staraj się stosować różne nieoficjalne addony. No i pamiętaj o uzbrojeniu takim jakie było używane w 1981, tzn. nie dawaj Amerykanom Bradley'ów, M1A1 a Rosjanom BMP-2, T-80U, T-72B. I nie powielaj bezmózgowia niektórych twórców stawiających w kampanii z lat 80 żołnierzy z G36, Steyr Augami itp.
Offline
Avatar użytkownika

Cerberus094

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 138
  • Dołączył(a): N 13 cze, 2010 18:15
  • Lokalizacja: Podlasie

PostSo 15 sty, 2011 21:04

ktos napisał(a):Jeżeli chodzi o addony to staraj się stosować różne nieoficjalne addony. No i pamiętaj o uzbrojeniu takim jakie było używane w 1981, tzn. nie dawaj Amerykanom Bradley'ów, M1A1 a Rosjanom BMP-2, T-80U, T-72B. I nie powielaj bezmózgowia niektórych twórców stawiających w kampanii z lat 80 żołnierzy z G36, Steyr Augami itp.


To chyba jednak przesunę nieco czas akcji (ale T-72 czy T-80 musiał być już chyba wtedy?) :D
ehh anoni
Offline
Avatar użytkownika

ktos

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 315
  • Dołączył(a): Pn 14 lis, 2005 21:55

PostSo 15 sty, 2011 23:10

T-72 był ale w wersji A, B był wprowadzany od 1985. T-80 był jeszcze mało rozpowszechniony. Druga sprawa, na jakimś zadupiu raczej nie utrzymuje się najnowocześniejszego sprzętu. Myślę że czas dobrałeś idealnie a ja chętnie [pograłbym w kampanie gdzie Rosjanie jeżdżą T-72/72A, T-62, T-55 natomiast Amerykanie M-60A1/A3. Taka mała odmiana bez T-80 i Abramsów ;-)
Offline
Avatar użytkownika

Cerberus094

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 138
  • Dołączył(a): N 13 cze, 2010 18:15
  • Lokalizacja: Podlasie

PostN 16 sty, 2011 10:38

ktos napisał(a):T-72 był ale w wersji A, B był wprowadzany od 1985. T-80 był jeszcze mało rozpowszechniony. Druga sprawa, na jakimś zadupiu raczej nie utrzymuje się najnowocześniejszego sprzętu. Myślę że czas dobrałeś idealnie a ja chętnie [pograłbym w kampanie gdzie Rosjanie jeżdżą T-72/72A, T-62, T-55 natomiast Amerykanie M-60A1/A3. Taka mała odmiana bez T-80 i Abramsów ;-)


Akurat w przypadku Rosjan to najnowocześniejszy sprzęt specjalnie dano do dyspozycji generała Guby, aby zrobił co należy :twisted:

No dobra, poszukam addonów, pokombinuję jeszcze nad tym czasem.
ehh anoni
Offline
Avatar użytkownika

Cerberus094

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 138
  • Dołączył(a): N 13 cze, 2010 18:15
  • Lokalizacja: Podlasie

PostWt 22 mar, 2011 16:35

Zapewne to perfidna archeologia, ale potrzebuję speakerów, oczywiście to tylko taka skromna prośba. Gdyby ktoś miał czas i dobre chęci to bardzo proszę o kontakt na PM, sami wiemy jak prawdziwe speech'e poprawiają klimat misji/intra.
ehh anoni
Offline
Avatar użytkownika

Pan Salva

Kapral

Kapral

  • Posty: 66
  • Dołączył(a): Śr 20 sie, 2008 14:08
  • Lokalizacja: Silesia

PostPn 22 sie, 2011 18:11

Jakieś postępy kampanii, gotowe misje, or something like that?
"Don't push me, 'coz I'm close to the edge
I'm trying not to lose my head"
Offline
Avatar użytkownika

Cerberus094

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 138
  • Dołączył(a): N 13 cze, 2010 18:15
  • Lokalizacja: Podlasie

PostPn 22 sie, 2011 19:59

Cóż, kampania jest ambitna, a ja robię sam, a do tego nie mam dostępu do kompa 24/7 :D

Gotowe 5 cut-scenek, w tym jedna tak z 5-minutowa, więc sporo roboty było.
Gotowe 6 misji, siódma w drodze.
Po za tym musiałem poogarniać addony, przerabiać im configi itp. Ale cały czas pracuję.
ehh anoni
Offline
Avatar użytkownika

Cerberus094

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 138
  • Dołączył(a): N 13 cze, 2010 18:15
  • Lokalizacja: Podlasie

PostSo 12 lis, 2011 19:35

ehh anoni
Offline
Avatar użytkownika

ktos

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 315
  • Dołączył(a): Pn 14 lis, 2005 21:55

PostSo 12 lis, 2011 23:58

Po screenach widzę, że dobrałeś dobre addony. Tak trzymać :spoko:
Offline
Avatar użytkownika

RozekPoland

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 427
  • Dołączył(a): Pn 01 mar, 2010 02:21

PostN 13 lis, 2011 00:40

Dobra robota Cerberus!
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Powrót do Operation Flashpoint

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

cron