Teraz jest Cz 28 mar, 2024 23:49


Przezroczyste tło, jak uzyskać taki efekt w OFP?

Archiwum działów sekcji Operation Flashpoint
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Cerberus094

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 138
  • Dołączył(a): N 13 cze, 2010 18:15
  • Lokalizacja: Podlasie

Przezroczyste tło, jak uzyskać taki efekt w OFP?

PostWt 05 lip, 2011 18:11

Odpaliłem sobie misję dołączoną do addonu IWEAS WOLF (czy jakoś tak) i tam często na ekranie pojawiają się napisy, albo obrazki, które nie mają widocznego tła, tzn. na ekranie OFP
widzimy np. tylko tekst, albo tylko obrazek, ale gdy otworzymy taki plik .paa w TextView-wie, to ma on szare tło, aby tworzył kwadrat/prostokąt. Co ciekawe po przekonwertowaniu takiego .paa na .tga tło jest czarne. O co w tym chodzi, bo chciałbym korzystając z TitleRsc sprawić, by na ekranie pojawiła sie np. czerwona kropka. Poniżej obrazek przedstawiający problem:

http://imageshack.us/photo/my-images/708/wtfyi.jpg/
(nie wiem czemu, ale tagi [img] mi nie działają)
ehh anoni
Offline
Avatar użytkownika

gremdek

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 428
  • Dołączył(a): Pn 27 lut, 2006 15:02

PostŚr 06 lip, 2011 10:13

dodatkowy kanał alpha czyli przezroczystość.

jak sobie poklikasz w opcjach to można zrobić, żeby było przezroczyste w textviewie.

w photoszopie czy gimpie zrób z przezroczystością, zapisz do formatu co ją obsługuje (nie będzie to jpeg) i da się skonwertować do paa i gotowe.
:(
Offline
Avatar użytkownika

Cerberus094

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 138
  • Dołączył(a): N 13 cze, 2010 18:15
  • Lokalizacja: Podlasie

PostŚr 06 lip, 2011 11:40

gremdek napisał(a):w photoszopie czy gimpie zrób z przezroczystością, zapisz do formatu co ją obsługuje (nie będzie to jpeg) i da się skonwertować do paa i gotowe.

Stworzyłem w GIMP-ie obrazek, czerwona kropka, dodałem tą przezroczystość, zapisałem w formacie .png, który ma rzekomo obsługiwać przezroczystość. Gotowy efekt jest taki, że kropka jest na bialym tle, ale spoko. Przekonwertować tego za pomocą TextView się nie dało. Po otwarciu pliku .png w TextView nie było widać nic, tylko ujęte czarną ramką wokół, a przy zapisywaniu w .paa znany skądinąd komunikat "aplikacja zostanie zamknięta, przepraszamy za kłopoty". Mógłbyś mi napisać tak krok po kroku jak w Gimpie stworzyć ten plik, aby TV go bez problemu przerobił na .paa?


EDIT: Jeeest! :smile:
podgląd pliku TGA
Udało mi sie, wspomagałem się poradnikiem niejakiego Martina z Armaholic. Trzeba było to zapisać w .tga, tło krycie 0%, kropka 100%. Jedyne do czego mam zastrzeżenie to taka troszkę biała obwódka wokół kropki, no ale trudno.
ehh anoni

Powrót do Operation Flashpoint

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron