Teraz jest Cz 28 mar, 2024 21:27


Problem z komendą move

Archiwum działów sekcji Operation Flashpoint
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

marcinDZN

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 21
  • Dołączył(a): Pt 25 mar, 2011 18:10

Problem z komendą move

PostN 24 lip, 2011 17:10

Mam taką formułę aktywowaną przez wyzwalacz:

Kod: Zaznacz cały
Soldier1 move getMarkerPos "marker1"


Problem polega w tym że Soldier1 jest dowódcą grupy. Jaeśli Soldier1 żyję wtedy wyzwalacz zadziała i cała grupa ruszy w miejsce markera. Jednak jeśli zginie wyzwalacz nie zadziała a grupa zostanie w miejscu.

Jak sprawić aby grupa kontynuowała rozkaz bez dowódcy i zważań na straty?
Offline

tom3kb

Major

Major

  • Posty: 523
  • Dołączył(a): Pt 04 mar, 2011 07:35

PostN 24 lip, 2011 18:24

Rozwiązanie łopatologiczne i trochę pracochłonne ale ... możesz dać nazwę każdemu żołnierzowi (najlepiej żeby mieli różne stopnie żeby było wiadomo, że po śmierci dowódcy kolejny z najwyższym stopniem zawsze przejmie dowódzenie) np:
sol0 kapitan
sol1 sierżant
sol 2 kapral
sol 3 szeregowy

i wstawić wyzwalacz zrobić warunek [not alive sol0] a w przy aktywacji [Sol1 move getMarkerPos "marker1"], że jak nie żyje sol0 to sol1, który przejmie dowodzenie z grupą pobiegną w dane miejsce.
Jak nie żyją sol0 i sol1 to kolejny wyzwalacz i w nim odpowiednio zmienione warunki [ not alive sol0 and not alive sol1 ] i przy aktywacji [ Sol2 move getMarkerPos "marker1" ].

Wiem, że metoda upierdliwa długa i nie mam pewności czy zadziała ale nic innego nie przychodzi mi do głowy (może coś z komendą for each bodajże odnoszącą się do całego oddziału ale nie wiem jak by to wykombinować)
Ostatnio edytowano N 24 lip, 2011 18:40 przez tom3kb, łącznie edytowano 1 raz
Offline
Avatar użytkownika

kondor

Major

Major

  • Posty: 880
  • Dołączył(a): Pt 11 lut, 2005 04:00
  • Lokalizacja: Berlin (wschodni)

PostN 24 lip, 2011 18:39

Lepiej przypisać pod jakąś zmienną grupę, a później użyć jako parametr komendy move (na biwiki w ogólnie nie jest wspomniane, że działa z jednostkami).
Offline

marcinDZN

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 21
  • Dołączył(a): Pt 25 mar, 2011 18:10

PostN 24 lip, 2011 18:58

To jak przypisać pod grupę bo na biwiki nie mogę dopatrzeć.
Czy to będzie coś na kształt tego?
Kod: Zaznacz cały
Group = group object
Offline
Avatar użytkownika

kondor

Major

Major

  • Posty: 880
  • Dołączył(a): Pt 11 lut, 2005 04:00
  • Lokalizacja: Berlin (wschodni)

PostN 24 lip, 2011 21:56

Dokladnie (http://community.bistudio.com/wiki/group) tylko, że nie możesz użyć "Group" jako nazwy dla zmiennej, gdyż jest zarezerwowana dla tejże komendy. Użyj "group1" lub coś w tym stylu.

Powrót do Operation Flashpoint

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron