Teraz jest Pt 29 mar, 2024 00:49


Zmiana strony podczas misji

Archiwum działów sekcji Operation Flashpoint
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Bihar

Cywil

Cywil

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): So 02 sty, 2016 11:28

Zmiana strony podczas misji

PostSo 02 sty, 2016 11:53

Witam.

Chciałbym się dowiedzieć jak zmienić stronę jednostki w trakcie trwania misji. Zamierzam stworzyć misję, w której cywil po wzięciu broni zostanie postrzegany przez członków zachodu jako partyzant.
Ewentualnie (jeśli się nie da) to czy w trakcie misji można zmienić stosunek zachodu do partyzantów z przyjaznego na wrogi?
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

Re: Zmiana strony podczas misji

PostSo 02 sty, 2016 12:45

Łatwiejszy sposób:

Ustaw cywila, stopień szeregowy, nazwij go jakoś, np. banan1
Ustaw partyzanta, stopień kapral, daj mu prawdopodobieństwo obecności 0
połącz ich w grupę
teraz cywil będzie partyzantem
daj partyzantowi This SetCaptive True
w wyzwalaczu czy akcji, która daje mu \ lub sprawdza czy ma broń, aktywacja: banan1 SetCaptive false

tadaa
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline

Bihar

Cywil

Cywil

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): So 02 sty, 2016 11:28

Re: Zmiana strony podczas misji

PostN 03 sty, 2016 15:45

Poradziłem sobie nieco inaczej 8)
Otóż na samym początku misji wstawiłem grupę czterech partyzantów. W pliku misji (mission.sqm) podmieniłem ich na jednostki cywilów.
id=0;
side="GUER";
vehicle="Civilian5";
player="PLAYER COMMANDER";
następnie utworzyłem plik "prawda.sqs", gdzie każdemu ze zmienionych na partyzantów cywili wpisałem:
kolo setCaptive true
Podczas brania broni przez każdą jednostkę użyłem skryptu "falsz.sqs" gdzie każdej jednostce przypisałem:
kolo setCaptive false
Mimo, że partyzanci przebrani za cywili na początku misji i tak odbierali jednostki zachodu za wrogie to nie mieli możliwości do nich strzelać. Dopiero gdy brali broń dostawali szanse na atak, ale wtedy już jednostki zachodu nie traktowały ich pobłażliwie.

Twoja metoda Jon była nieco nieefektywna, gdyż mimo podłączenia cywila pod wyższego stopniem partyzanta (dodawałem go do grupy już w trakcie misji pisząc "[cywil] join group partyzant") jednostki zachodu nadal nie uznawały cywila za wroga. Może coś nie tak zrobiłem. Nie wiem. W każdym razie poradziłem sobie i dzięki za podpowiedź z tym setCaptive :)

Powrót do Operation Flashpoint

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron