Teraz jest Cz 28 mar, 2024 09:58


OFP znowu w sklepach?

Archiwum działów sekcji Operation Flashpoint
  • Autor
  • Wiadomość

Berna

PostCz 14 paź, 2004 11:31

OFP to najlepsza symulacja pola bitwy z perspektywy zwykłego żołnierza, badz pilota czy czołgisty, a mimo to ludzie o niej nie wiedzą, kiedy sie pytałem czy ktos słyszał o OFP kazdy odpowiadał ze słyszał, ale nie grał, powiedzieli za to ze słyszeli ze bardzo podobna do CS.
Uważam ze mało sie mówi również o OFP w różnych programach telewizyjnych typu Hyper czy Game One, równiez nigdy nie słyszałem zeby choc troche wspomnieli w GameBoxie. Mysle ze ta gra powinna być, ponownie zareklamowana w jakies gazecie, jak już ktoś wpsomniał, "Dobra Gra" czy w jakies innej za rozsądną cene.
Ja sie w tej grze zakochałem i mysle ze mimo upływu czasu od jej wydania, wielu moze sie w niej zakochac i powiekszyc grono grajacych w tą gre.
Mniejmy nadzieje ze wieksza liczba zauwazy 2 czesc OFP, bo mi sie wydaje ze to bedzie HIT :!:
Offline
Avatar użytkownika

Mrocz

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 172
  • Dołączył(a): So 21 sie, 2004 20:54
  • Lokalizacja: Z Sopotu :P

PostCz 14 paź, 2004 11:36

Można też gre zareklamować w inny sposób... :P Ale trzeba być naprawde dobrym i musielibyśmyz robić to we własnym zakresie... :P Zrobic to samo co było z Half-Life... Zrobic tak zarypistego i popularnego Moda, że ludzie kupia OFp dla niego... :P ( Patrz Counter Strike.. :P ) ale wiem, ze to byłóo by trudne... :P W końcu robienie moda to nie jest kawka z mleczkiem... :P
"Nie wie jakiego sprzętu będziemy używać w III Wojnie ¦wiatowej, ale w IV Wojnie ¦wiatowej będziemy się tłuc kamieniami i kijami"
Albert Einstain
Offline
Avatar użytkownika

Mrocz

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 172
  • Dołączył(a): So 21 sie, 2004 20:54
  • Lokalizacja: Z Sopotu :P

PostCz 14 paź, 2004 11:42

Ja spróbuje go rozreklamować w mojej szkole i wśrod moich kumpli :P Bo chce, zeby było dużo graczy w OFP!!!! :D
"Nie wie jakiego sprzętu będziemy używać w III Wojnie ¦wiatowej, ale w IV Wojnie ¦wiatowej będziemy się tłuc kamieniami i kijami"
Albert Einstain
Offline
Avatar użytkownika

alderous

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1784
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2004 13:20
  • Lokalizacja: Łódź

PostCz 14 paź, 2004 13:06

Berna napisał(a):OFP to najlepsza symulacja pola bitwy z perspektywy zwykłego żołnierza, badz pilota czy czołgisty, a mimo to ludzie o niej nie wiedzą, kiedy sie pytałem czy ktos słyszał o OFP kazdy odpowiadał ze słyszał, ale nie grał, powiedzieli za to ze słyszeli ze bardzo podobna do CS.


Hę? Czołgisty? Pilota? Bądzmy poważni - OFP pod tym względem kuleje strasznie.

OFP nigdy nie będzie tak popularne jak CS - po prostu inna formuła gry. Ta gra większość ludzi odrzuca przy pierwszym spotkaniu. I w sumie dobrze, bo dzięki temu ma to "coś", co przyciąga do niej szczególny typ ludzi (...a nie wszystkich). Ja cieszę się że takich ludzi jest "aż" tylu i dzięki temu ta gra ma wogóle rację bytu.

Mrocz napisał(a):Ja spróbuje go rozreklamować w mojej szkole i wśrod moich kumpli Bo chce, zeby było dużo graczy w OFP!!


Liczy się jakość, a nie ilość.

Berna

PostCz 14 paź, 2004 13:18

OFP nigdy nie będzie tak popularne jak CS - po prostu inna formuła gry. Ta gra większość ludzi odrzuca przy pierwszym spotkaniu. I w sumie dobrze, bo dzięki temu ma to "coś", co przyciąga do niej szczególny typ ludzi (...a nie wszystkich). Ja cieszę się że takich ludzi jest "aż" tylu i dzięki temu ta gra ma wogóle rację bytu.
,

masz racje :wink:
np mój kumpel ja odrzucił, bo według niego jest trudna, gdyby miał tak sie zając edycją, to by chyba sie załamał :wink:
PZDR
Offline
Avatar użytkownika

Mrocz

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 172
  • Dołączył(a): So 21 sie, 2004 20:54
  • Lokalizacja: Z Sopotu :P

PostCz 14 paź, 2004 13:29

alderous napisał(a):Liczy się jakość, a nie ilość.


Miałem na mysli wśród moich kumpli, co tez wojną się interesują... :P Któży byliby jak juz to określiłeś "dobrej jakości" :P
"Nie wie jakiego sprzętu będziemy używać w III Wojnie ¦wiatowej, ale w IV Wojnie ¦wiatowej będziemy się tłuc kamieniami i kijami"
Albert Einstain
Offline
Avatar użytkownika

Arika

Major

Major

  • Posty: 515
  • Dołączył(a): Cz 05 sie, 2004 21:40
  • Lokalizacja: Lublin/Wisznice

PostCz 14 paź, 2004 17:53

OFP jest grą trudniejszą od przeciętnej strzelanki i na tym polega jej urok który spowodował że większość jej fanow w niej się zakochała, ale ta sam zaleta odstrasza innych.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

alderous

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1784
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2004 13:20
  • Lokalizacja: Łódź

PostCz 14 paź, 2004 18:42

Arika napisał(a):OFP jest grą trudniejszą od przeciętnej strzelanki i na tym polega jej urok który spowodował że większość jej fanow w niej się zakochała, ale ta sam zaleta odstrasza innych.


Bo ja wiem czy to był powód? Wydaje mi się, że OFP jest dla większości grających w nią tym czym Steel Panthers dla fanów gier strategicznych, Steel Beasts, Su-27 Flanker albo Lock On dla grających w symulatory. Ta gra przyciąga ludzi, którzy zajmują się w jakimś aspektem wojskowości: modelarzy (papier, plastik), rasowych strategów (takich od turówek, a nie od RTS'ów), kolekcjonerów militarii, itp.. Dlaczego to trudno mi oceniać, ale wydaje mi się, że łatwo z niej uczynić coś w rodzaju "przedłużenia" tych zainteresowań. Stwierdzenie że jest najrealistyczniejsza z obecnych na rynku jest za proste i nie do końca prawdziwe. Chodzi raczej o jej "pełność" i "otwartość" pod względem symulacji pola walki, a nie realizm. Paradoksalnie okazuje się że nie super grafika i doskonały engine gwarantują realizm, ale właśnie swoboda jaką czujemy w grze. Można zrobić bardzo efektownego militarnego FPS'a, ale mimo to wrażenie że jesteśmy zamknięci w małym labiryncie za którym świat nie istnieje pozostaje - w OFP tego uczucia nie ma.

BTW Dryf tematyczny pogłebia się :wink:
Offline
Avatar użytkownika

B@rtek

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 204
  • Dołączył(a): Pn 19 lip, 2004 21:45
  • Lokalizacja: łódź

PostCz 14 paź, 2004 18:56

Tak, jeszcze te bariery co są łamane... Tylko w GTA widziałem taką swobodę ruchu ale i tak to nie to samo co OFP.... OFP jest grywalne mimo że ma kilka lat. A mała popularność możę być spowodowana tym że większość graczy lubi ekchm... "flaki" jak nie ma flaków to nie zagra w tą gre. Nie jest się też Rambo co z pistoletem rozwala wszystko i wszystkich a jak akurat (jak w ofpeku ktoś jest rambo) zastrzeli go snajper to "jak to ? Jak on mógł we mnie trafić ??!) Liczy się umiejętność współpracy w grupi i umiejętność przeżycia i oszczędzania amunicji
Obrazek

¦mierć jest bardziej uniwersalna niż życie, bo każdy umiera, choć nie każdy żyje.

Nic tak nie cieszy, jak seria z pepeszy
Offline
Avatar użytkownika

sensei_man

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 13
  • Dołączył(a): Pn 11 paź, 2004 11:40
  • Lokalizacja: Szczecin

PostN 17 paź, 2004 18:59

ja wlasnie mam zamiar kupic sobie ofp orginala.... no i tak se szukalem po internetowych sklepach gdzie moglbym najtaniej kupic ta gre... otoz na www.timsoft.pl ofp gold kosztuje 49 99 a ofp resstance sam 99 O_O paranoja...


jaka jest roznica miedzy gold a ofp ress... moze jest w tym jakis haczyk???

co mam kupic??:D
Offline
Avatar użytkownika

DeviAnCE

Major

Major

  • Posty: 611
  • Dołączył(a): So 07 sie, 2004 12:09
  • Lokalizacja: Terra

PostN 17 paź, 2004 19:32

sensei_man napisał(a):ja wlasnie mam zamiar kupic sobie ofp orginala.... no i tak se szukalem po internetowych sklepach gdzie moglbym najtaniej kupic ta gre... otoz na www.timsoft.pl ofp gold kosztuje 49 99 a ofp resstance sam 99 O_O paranoja...


jaka jest roznica miedzy gold a ofp ress... moze jest w tym jakis haczyk???

co mam kupic??:D

Operation Flashpoint Resistance jest oficjalnym dodatkiem do Operation Flashpoint: Cold War Crisis. Dodatek ten ulepsza grafikę, daje nam nowe możliwości, itp. Dzięki niemu mamy także nową wyspę jaką jest Nogova, kilka nowych pojazdów i nowe rodzaje uzbrojenia. Operation Flashpoint: Gold Upgrade jest zbiorem misji wykonanych przez naszych polskich graczy (i dlatego taki tani :wink: )
We do not know death... only change. We cannot kill each other without killing ourselves.

Berna

PostPn 18 paź, 2004 09:49

zastanawiam sie po co kupowac oddzielnie gold i resa, jak mozna kupic platinium, i masz wszystkie edycje OFP, za cene niższa niże gdybys kupił te dwie oddzielnie :P
Poprzednia strona

Powrót do Operation Flashpoint

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron