Teraz jest Pt 19 kwi, 2024 11:02


Wrzesień 1939

Archiwum działów sekcji Operation Flashpoint
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Foliescu

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 33
  • Dołączył(a): So 10 wrz, 2005 14:33

Wrzesień 1939

PostN 02 paź, 2005 11:33

Bry; chcialbym sie dowiedziec czy ktos pracuje nad modem dotyczacym wrzesnia39? Z tego co (nie)zauwazylem, ten jakze ciekawy temat jest zupelnie pomijany... no przepraszam- nie do konca- widzialem tks.. :(





EDIT

Zmieniłem trochę temat, tak aby bardziej odpowiadał realiom-Yac
Wenn ist das Nunstuck git und slotenmeyer?
Offline
Avatar użytkownika

Monty

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 462
  • Dołączył(a): Śr 28 lip, 2004 22:49
  • Lokalizacja: Sosnowiec

PostN 02 paź, 2005 13:00

http://www.ttott.republika.pl/ - zajrzyj na tą stronkę. Wiem, że ttott pracował kiedyś nad swoim projektem TTOTT 39-45, ale nie wiem jak jest teraz. Kiedyś pisał o tym projekcie na forum, były nawet postępy, ale teraz wszystko ucichło.
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Barbarian

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1594
  • Dołączył(a): Pn 13 cze, 2005 16:50
  • Lokalizacja: Sochaczew

PostPn 03 paź, 2005 12:15

Właściwie wystarczy zrobić polskiego piechóra i oficera z kampani wrześniowej "dać" im do ręki mausera 98k z lib'a (wprawdzie to nie produkt z Radomia ale od biedy ujdzie :P), bar'a z inv44 (nawet był wydany jako samodzielny addon), colta 45 (który będzie "udawał" vist'a) oraz ckm Maxima zastępujący ckm browninga (można by pogadać z chłopakami z lib'a czy można by było go przerobić na browninga [co jest jednak mało realne]) i gotowa polska piechota z września 1939. :grin: Wystarczyło by to już aby "zrobić" kampanie o obronie westerplatte (wprawdzie do pełni szczęścia brakuje jeszcze wyspy, ale wszelkiej maści planów i map jest pełno w necie). Więc nie widze przeszkód aby w kolejną rocznice wybuchu drugiej wojny gracze dostali do swych rączek kampanie osadzoną na wydażeniach z września 1939r. Ale ze mnie mażyciel i niepoprawny optymista :razz:
Ostatnio edytowano Pn 03 paź, 2005 23:04 przez Barbarian, łącznie edytowano 1 raz
www.greendevils.uk- kompendium wiedzy o Fallschirmjagers
Rots: Poza tym od filozofii jest Barbarian
:D
Offline

Foliescu

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 33
  • Dołączył(a): So 10 wrz, 2005 14:33

PostPn 03 paź, 2005 19:44

taa; a druga misja w kampanii o westerplatte byloby zlapanie h sucharskiego i przywiazanie do lozka...zeby morale nie obnizal. Heh; manie sie marza misje pokazujace wspaniala kagre dowodcza i jej pomysly... ataki p11 na kolumny pancerne.. "rajdy" pojedynczych łosi... moznaby tez spotkac deba-biernackiego... i kulke w łeb dezerterowi wpakować.. pozatym zasadniczo mało walki i ciągłe wycofywanie sie w warunkach przewagi powietrznej wroga... a na koniec spotkanie z armia czerwona.. i kulka w łeb- bo oczywiscie nasz bohater awansowal...
Wenn ist das Nunstuck git und slotenmeyer?
Offline
Avatar użytkownika

Barbarian

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1594
  • Dołączył(a): Pn 13 cze, 2005 16:50
  • Lokalizacja: Sochaczew

PostPn 03 paź, 2005 19:55

A Dąbrowszki to co? Też dobry dowódca 8) . A zasadzki na niemiaszków (kąpletnie sie tego niespodziewających). Ale jeśli nie westerplatte to co? Zostaje tylko samodzielna grupa operacyjana polesie i długo, długo nic. Ja lubie jak kampania jest ciągiem misji powiązanych ze sobą w logiczny sposób. Taki sposób kąstrukcji kampani daje możliwośc zastosowania kilku ciekawych i urozmaicających gre "chwytów" np. oddanie relacji między bochaterami itd. Narazie dyskusja o kampani prezętójącej wydażenia z września 1939 jest mocno wybiegająca naprzód w czasie, ponieważ nie ma żadnej jednostki polskiego piechóra z tego okresu walk.
Ostatnio edytowano Pn 03 paź, 2005 21:43 przez Barbarian, łącznie edytowano 1 raz
www.greendevils.uk- kompendium wiedzy o Fallschirmjagers
Rots: Poza tym od filozofii jest Barbarian
:D
Offline
Avatar użytkownika

Marker

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2006
  • Dołączył(a): So 24 lip, 2004 14:32
  • Lokalizacja: Osaka

PostPn 03 paź, 2005 21:48

oraz ckm Maxima zastępujący ckm browninga

To można samemu zrobić... ja sam nawet jakiś czas temu zacząłem robić.. nieźle szło... nie pokazywałem screenów ani nic nie mówiłem bo i po co zapeszać... no ale wszystko poszło się jebać z wakacyjnym formatem... szkoda bo nawet ładnie mi to wyszło...
W produkcji jest tks i 7tp. Z gaza aa można zrobić polskiego fiata i może cos z tego będzie... choć szczerze wątpie
Obrazek

"Jako arabski gej-satanista zmarzniete uszy wolę sobie ogrzewać przy płonacym kościele "
Offline
Avatar użytkownika

Barbarian

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1594
  • Dołączył(a): Pn 13 cze, 2005 16:50
  • Lokalizacja: Sochaczew

PostPn 03 paź, 2005 21:53

Ale wątpie aby chłopaki z lib'a pozwolili "grzebać" w ich addonach (obym się mylił).
www.greendevils.uk- kompendium wiedzy o Fallschirmjagers
Rots: Poza tym od filozofii jest Barbarian
:D
Offline

Foliescu

Szeregowy

Szeregowy

  • Posty: 33
  • Dołączył(a): So 10 wrz, 2005 14:33

PostWt 04 paź, 2005 13:16

Próbuję zrobić werndla-73, myślę też o nieszczęsnym chauchacie.. Jeśliby przerobić troszkę bisowskich cywili to można by otrzymać niedozbrojonych ochotników... jeśli mi Bozia pomoże- i nauczę się zabaw z texturkami, to może coś zrobię- w marcu chyba, hehehe ..
Wenn ist das Nunstuck git und slotenmeyer?
Offline
Avatar użytkownika

Barbarian

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1594
  • Dołączył(a): Pn 13 cze, 2005 16:50
  • Lokalizacja: Sochaczew

PostSo 25 lut, 2006 19:14

Vilasss napisał(a):a pomysł wzięcia 98K od Liba jest niezbyt, ponieważ - Poliski i Niemiecki Mauser 98 się różnią

Wiem, ale z braku laku i kit dobry :P Nie zanosiło się wtedy że "ktoś" zrobi rodzime "giwery" z tego okresu...
www.greendevils.uk- kompendium wiedzy o Fallschirmjagers
Rots: Poza tym od filozofii jest Barbarian
:D
Offline

itan

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 181
  • Dołączył(a): Pt 27 sie, 2004 19:24
  • Lokalizacja: Warszawa / MacDill AFB, FL

PostN 26 lut, 2006 14:01

No nie dokłądnie... W polskich modelach gałka rączki była nieco ścięta od wewnątrz oraz moletowana (czyli nacinana w siateczke, aby uniemożliwic jej wyślizgnięcie). W tylnej części zamka zamocowano bezpiecznik pozwalający zablokować zamek w komorze, ale z możliwością jego wysunięcia oraz w pozycji standardowej gotowości do strzału. Z prawej strony zamka zastosowano dodatkowo automatyczny bezpiecznik, który musi zostać wciśnięty, aby udało się obrócić rączkę zamka do pozycji strzeleckiej.

Więc jest dużo różnic...
Offline
Avatar użytkownika

Model

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 180
  • Dołączył(a): N 04 gru, 2005 18:35
  • Lokalizacja: Częstochowa

PostPn 06 mar, 2006 22:11

Jak wcześniej wspomniałem zajołem się wrześniem 1939.Od poprzedniego postu miałem troszeczkę czasu (rekolekcje 8) ) i cos tam zrobiłem nowego.
A jest to model wz. 35 Ur, Vis, granaty:obronny i zaczepny,hełmy wz. 31 i wz.15 oraz model żonierza (brakuje tylko wyposażenia).
Jakby ktokolwiek był zainteresowany to mogę wrzucić jakieś foty.
Pozdrawiam :!:
Ostatnio edytowano Cz 24 sie, 2006 16:37 przez Model, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Model

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 180
  • Dołączył(a): N 04 gru, 2005 18:35
  • Lokalizacja: Częstochowa

Offline

mavs

Cywil

Cywil

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): Śr 08 mar, 2006 22:51

PostŚr 08 mar, 2006 23:05

a mam takie pytanie co sie stalo z tym addonami
http://www.ofp.bmj.pl/phpnews/images/7tp-01.jpg
http://www.ofp.bmj.pl/phpnews/images/7tp-02.jpg

byly jeszcze TKS zrobione przez alderusa ale nie mam zdjęć
Offline
Avatar użytkownika

Marker

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 2006
  • Dołączył(a): So 24 lip, 2004 14:32
  • Lokalizacja: Osaka

PostŚr 08 mar, 2006 23:16

z tego co wiem to addon Jacka... A on chyba robi w LWP... więc 7tp poszło na drugi plan... ale to tylko domysły...
Co do tks'a Alderousa, to nie liczył bym na nic wiecej poza screenami... Aldek przeszedł na emeryture i raczej nie wyda TKS'a...
Obrazek

"Jako arabski gej-satanista zmarzniete uszy wolę sobie ogrzewać przy płonacym kościele "
Offline
Avatar użytkownika

Model

Chorąży

Chorąży

  • Posty: 180
  • Dołączył(a): N 04 gru, 2005 18:35
  • Lokalizacja: Częstochowa

PostŚr 08 mar, 2006 23:49

Witam
Mając troszeczkę czasu na zbyciu zrobiłem lepsze fotki wz. 38 M.

http://img381.imageshack.us/my.php?image=wz38m10gb.jpg
http://img439.imageshack.us/my.php?image=wz38m21wx.jpg

Pozdrawiam :!:
Następna strona

Powrót do Operation Flashpoint

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

cron