Teraz jest So 27 kwi, 2024 23:45


Badanie gruntu pod pewien projekt

Archiwum działów sekcji Operation Flashpoint
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

alderous

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1784
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2004 13:20
  • Lokalizacja: Łódź

Badanie gruntu pod pewien projekt

PostPn 08 gru, 2008 21:31

Po dłuższym wahaniu postanowiłem wyjść z pewną propozycją do osób, które jeszcze mają chęci zajmować się tworzeniem misji do OFP. Trudno mi będzie w paru słowach wyjaśnić w czym rzecz, więc przedstawię zarys tego co chciałbym zrobić. Od pewnego czasu układało się w mojej głowie coś w rodzaju manifestu czy pracy teoretycznej opisującej tworzenie misji do OFP, aczkolwiek w dosyć specyficzny sposób. Metoda ta miałaby na celu tworzenie misji szybko, łatwo i przyjemnie, ale niekoniecznie interesujących fabularnie czy realistycznych (co jak sądzę może niektóre osoby nastawić z góry na "nie"). Nie ukrywam, że zainteresowanie tym zagadnieniem wzięło się z tego, że z reguły nie starczało mi wytrwałości aby skończyć tworzyć raz zaczęte misje.
Chciałbym więc przedstawić moją nową "filozofię" tworzenie misji oraz stworzyć coś na kształt instrukcji jak to robić. To czego potrzebuję to partnerów do dyskusji...i widowni, bo jeśli nie ma choć jednej osoby której by to interesowało to trochę szkoda czasu i energii. Oczekuję jedynie pozytywnego nastawienia i przyjęcia pewnych założeń projektu (zasadniczo chodzi o minimalizm, dążenie do maksymalnej prostoty rozwiązań oraz poświęcenie realizmu i fabuły na rzecz grywalności oraz łatwości tworzenia). Część rzeczy mam w głowie lub spisanych, ale część chciałbym stworzyć na drodze dyskusji, wymiany pomysłów i eksperymentów.

Na koniec dodam, że jest to projekt dosyć uniwersalny i jak sądzę dotyczy w równym stopniu OFP jaki ArmA czy ArmA2, oraz że koncentruje się raczej na kwestiach tworzenia coopów, a nie misji SP.

Trudno oczekiwać jakiegoś feedback'u po tak enigmatycznych stwierdzeniach, ale liczę na jakiś pozytywny odzew.
Offline
Avatar użytkownika

Ovg

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 379
  • Dołączył(a): Pt 03 lis, 2006 20:14
  • Lokalizacja: z domu

PostPn 08 gru, 2008 23:24

To by było cudowne. Nauczył bym się w końcu, jak zrobić dobrą misję. Napisz to alderous!
"Ojej, jakże ja kocham koniczki!"
:kloda:
  ▲
▲ ▲
Offline
Avatar użytkownika

alderous

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1784
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2004 13:20
  • Lokalizacja: Łódź

PostPn 08 gru, 2008 23:40

Ovg napisał(a):Nauczył bym się w końcu, jak zrobić dobrą misję. Napisz to alderous!


Eee...tego nie obiecywałem. Co najwyżej "jak zrobić misję".
W gruncie rzeczy jestem raczej teoretykiem, a nie praktykiem i sam się chętnie nauczę jak zrobić dobrą misję :P
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostWt 09 gru, 2008 02:45

Schować helikopter pod most rzekłbym (chociaż T-80 w szopie też da radę) lub rozwalić czołg granatami, sądzę;


Ja jestem za, chociaż nie wiem na ile to jest grunt na takie dyskusje. Polecam raczej spisać to na cfogu, o którym brak pamięci mnie smuci [aco!] - a później zlinkować tu i ówdzie. Ja osobiście chętnie będę uczestniczyć - bo o ile z DAC'a korzystać nie potrafię, o tyle kilka bzdurnych podstaw [jak najprostsze i najważniejsze komendy] czy UPS tam zawsze mogę wypisać... reszta to kwestia dekoracji i mądrze brzmiącego briefingu, a i na to zawsze jakiś wskazówek albo template'ów - nigdy za mało.

Sam mogę udostępnić za niedługo swój;

Inna sprawa. Mimo, że jeszcze Ci o tym nie wspominałem - choć publicznie to tylko info dla was, leszczy mówiących że ofp umarło - wkrótce (przełom Styczeń\Luty) pod Łodzią organizowany jest przezemnie do spóły z Black Shadowem OFP WORKSHOP. Rzecz będzie m.in. o tym co piszesz, i że tak powiem także - a raczej przedewszystkim - w praktyce. Bardzo ucieszyła by nas Twoja osoba, a już zwłaszcza jeśli masz samochód ;) Zaproszenie otrzymujesz z racji bycia członkiem CFOG.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

kondor

Major

Major

  • Posty: 880
  • Dołączył(a): Pt 11 lut, 2005 04:00
  • Lokalizacja: Berlin (wschodni)

PostWt 09 gru, 2008 09:49

Wchodzę w to, jeśli można.
Od czego zaczynamy?

Jonez napisał(a):a później zlinkować tu i ówdzie

forum.armacenter zrzesza większą część społeczności niż cfog, więc jest przeciw
Offline
Avatar użytkownika

reyhard

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1455
  • Dołączył(a): So 12 mar, 2005 09:56
  • Lokalizacja: wielkiego brata

PostWt 09 gru, 2008 16:14

To mają być misje SP czy MP? Też ciekawym, przynajmniej według mnie, zagadnieniem jest, czy takie misje, przy wyjściu z założenia, że wkładamy w nie jak najmniej pracy, mają mieć element losowy, a więc, czy będzie można w nie zagrać więcej niż jeden raz. W każdym razie, nie ma co teraz dzielić włosa na czworo. Z chęcią przeczytam sobie, cóż to w twej głowie się kotłuje.

@Jonez - łorkszop? Szto eto? Ja słyszałem, że mają być dziwki, alkohol i 100% refundacja kosztów podróży dla VIPów (no, nie ukrywajmy, mówię tu o sobie). Czuje się oszukany...
Po prostu przyjmij do wiadomości, że nadciąga rewolucja proletariacka, lada dzień Chavez z Castro i Bin Ladenem nadjadą na białym traktorze i uwolnią ciemiężony lud polski spod władzy międzynarodowego kapitału.
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostWt 09 gru, 2008 16:47

Cicho Rey, spoilujesz ;/ a na coś trzeba złapać młodych, ambitnych nieeee?


Kondor, aktualnie to CFOG wygrywa - ilością tutoriali (pomijając addon-making) oraz aktywnością userów. Jestem za.
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline
Avatar użytkownika

LostBeyondRetri

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 254
  • Dołączył(a): Pt 08 cze, 2007 22:22
  • Lokalizacja: Stąd?

PostWt 09 gru, 2008 19:15

Piszę się.
Chętnie pomogę, bo jakieś tam doświadczenie mam z misjami SP i chętnie bym się czegoś dowiedział o robieniu MP.
Tylko właśnie jak będzie z zainteresowaniem, bo trochę boli mnie robienie misji w próżnie.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Sudayev

Major

Major

  • Posty: 509
  • Dołączył(a): So 11 lut, 2006 15:44

PostWt 09 gru, 2008 19:20

Popieram te inicjatywe.
OFP Jungle Fever | Beta Test Team
Offline
Avatar użytkownika

alderous

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1784
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2004 13:20
  • Lokalizacja: Łódź

PostWt 09 gru, 2008 20:38

W związku z pozytywnym odzewem zacznę zamieszczać na forum swoje teksty i zakładać dyskusje. Obawiam się że będzie trochę chaotycznie, ale inaczej się nie da, bo nie jest to skończony i gotowy materiał i będzie powstawał na bieżąco.

Wolę to pisać na tym forum, ponieważ zawsze uważałem je za takie na którym nowe i trudne do zaakceptowania pomysły łatwiej "sprzedać".

Powrót do Operation Flashpoint

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości