Teraz jest So 27 kwi, 2024 17:41


Ewakuacja śmigłowcem na żądanie

Archiwum działów sekcji Operation Flashpoint
  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

alderous

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1784
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2004 13:20
  • Lokalizacja: Łódź

Ewakuacja śmigłowcem na żądanie

PostŚr 24 gru, 2008 19:19

Pomysł jest prosty i bardzo podobny do modułu z wsparciem śmigłowca szturmowego - mamy śmigłowiec transportowy, który na wezwanie radiowe gracza dowódcy wystartuje i przyleci na jego pozycję, a następnie wyląduje. Wiatrak będzie czekał na kolejną komendę radiową (która pojawi się po wylądowaniu) i po jej wydaniu wystartuje i poleci na miejsce określone w edytorze (gdzie wyląduje). Jeśli odniesie poważne uszkodzenia przerwie misje i wróci na miejsce startu (czyli może nawet nie dolecieć na pozycje graczy). Dodatkowo jeśli śmigłowiec zostanie zestrzelony gracze otrzymają dodatkowy cel sprawdzenia jego wraku.

Aby coś takiego osiągnąć wstawiamy śmigłowiec i w inicjacji wpisujemy heli = vehicle this; this land "LAND". Wstawiamy mu punkt trasy "na nim" i synchronizujemy go z wyzwalaczem radiowym "Radio Bravo", z warunkiem this OR getDammage heli > 0.1 - on odpowiada za powrót maszyny do bazy. Następnie wstawiamy kolejny punkt trasy (tam gdzie ma wrócić wiatrak) i w polu przy aktywacji wpisujemy heli land "LAND".

Następnie wstawiamy niewidzialny helipad gdzieś daleko od śmigłowca i nazywamy go helipad. Wstawiamy element logiczny i w inicjacji wpisujemy mu 2 setRadioMsg "NULL" oraz wstawiamy mu trzy punkty trasy. W pierwszym punkcie w polu przy aktywacji wpisujemy posEvac = getPos leader group player; helipad setPos posEvac; heli doMove posEvac. Drugiemu punktowy zmieniamy warunek na heli distance helipad < 60, a w polu przy aktywacji dajemy heli land "GETIN". Trzeciemu punktowi zmieniamy warunek na getPos heli select 2 < 1, a w polu przy aktywacji dajemy 2 setRadioMsg "Startuj". Pierwszy punkt trasy synchronizujemy z wyzwalaczem radiowym "Radio Alpha" (w polu tekst można wpisać np. ewakuacja") - to on odpowiada za wezwanie śmigłowca.

Pomysł wymaga ulepszenia (widzę parę niedociągnięć) ale dzisiaj nie mam głowy do udoskonalania go.

Zauważyłem, że śmiglak nie kwapi się do startu, gdy w okolicy są pojazdy wroga, więc niech ma lądowisko za linią frontu (to zresztą logiczne).

Dodanie celu w przypaku zestrzelenia śmigłowca załatwi wyzwalacz z warunkiem getDammage heli == 1. W polu przy aktywacji można dać stosowny chat. Komendą "obj_1" objStatus "ACTIVE" spowodować pojawienie się celu (trzeba go wcześniej ukryć np. umieszczając w inicjacji śmigłowca wpis "obj_1" objStatus "HIDDEN". Trzeba też sprawdzić czy obj_1 nie został już wykorzystany). Jeśli chcemy oznaczyć markerem pozycję zestrzelonej maszyny to trzeba go najpierw gdziekolwiek wstawić i nazwać np. crashsite oraz zmienić mu oba wymiary na 0 (będzie niewidoczny). Pojawienie i przemieszczenie załatwią komendy "crashsite" setMarkerSize [1, 1]; "crashsite" setMarkerPos getPos heli.

Zaliczenie zadania wykona wyzwalacz z warunkiem getDammage heli == 1 AND player distance heli < 5 i w polu przy aktywacji "obj_1" objStatus "DONE".

Proponuję uśmiercić załogę śmigłowca w przypadku katastrofy co rozwiązuje problem jej ratowania. Zresztą gdyby wyskoczyli na spadochronach to po wylądowaniu ruszą w dalszą drogę do ostatniego punktu trasy. Zagadnienie dodatkowego celu polegającego na uratowaniu załogi zostawię sobie na później. Jest jeszcze kwestia skierowania grupy wrogów na miejsce kraksy tak by gracze mieli komitet powitalny - do tego celu wystarczy przerwać pętlę jednego z patroli. Ewentualnie spawnować grupę już na miejscu co jest o tyle dziwne, że jeżeli śmigłowiec spadnie niedaleko graczy to "magicznie" pojawią się wokół niego wrogowie - sprawa również do obgadania później.

http://www.toya.net.pl/~rycop/schowek/e ... .Intro.zip
Ostatnio edytowano Cz 25 gru, 2008 13:14 przez alderous, łącznie edytowano 2 razy
Offline
Avatar użytkownika

slacker7

Major

Major

  • Posty: 550
  • Dołączył(a): Wt 21 sie, 2007 11:11

PostCz 25 gru, 2008 02:07

Brzmi świetnie, ale mam problem. Chciałem pobrać tą przykładową misję i wywala mi, że mam błędny link :/
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

alderous

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1784
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2004 13:20
  • Lokalizacja: Łódź

PostCz 25 gru, 2008 13:08

slacker7 napisał(a):Brzmi świetnie, ale mam problem. Chciałem pobrać tą przykładową misję i wywala mi, że mam błędny link :/


Eeech. Tracę cierpliwość do tych witryn przechowujących pliki :/
Wrzuciłem na swoje konto. Link już działa
Offline
Avatar użytkownika

Operator

Porucznik

Porucznik

  • Posty: 420
  • Dołączył(a): N 15 paź, 2006 12:31
  • Lokalizacja: Świdnica

PostCz 25 gru, 2008 15:01

Daj lepiej jako załącznik, w końcu po ta możliwość na forum jest, aby jej używać.
Perz - nie rozumiesz i nie zrozumiesz.
Offline
Avatar użytkownika

alderous

Pułkownik

Pułkownik

  • Posty: 1784
  • Dołączył(a): Cz 19 sie, 2004 13:20
  • Lokalizacja: Łódź

PostPt 26 gru, 2008 16:27

Operator napisał(a):Daj lepiej jako załącznik, w końcu po ta możliwość na forum jest, aby jej używać.


:oops: eeee....jakoś nie zauważyłem , że można.

Powrót do Operation Flashpoint

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości