Teraz jest N 05 maja, 2024 12:49


Polski mod do ArmA.

Archiwum działów sekcji Operation Flashpoint
  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Horvath

Cywil

Cywil

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): So 23 kwi, 2005 12:08
  • Lokalizacja: Wadowice

Polski mod do ArmA.

PostCz 23 lip, 2009 16:33

Witam!
Od dłuższego czasu interesuję się operation flashpoint oraz Arma, teraz udało mi się dopaść lepszą kartę graficzną i mogę uruchomić Arma. Ale do rzeczy, zajmuję się grafiką 3D, oraz znam podstawy animacji oraz grafiki 2D. Zwracam się do was, jakie mody chcielibyście zobaczyć w Arma, mam teraz dużo czasu, wakację, a nudno nic nie robić i myślałem o "wystartowaniu" z jakimś projektem do Arma. Piszcie swoje pomysły oraz czy bylibyście w stanie czymś pomóc. Dzięki i pozdrawiam.
Offline
Avatar użytkownika

Jon

Generał

Generał

  • Posty: 10721
  • Dołączył(a): Wt 20 lip, 2004 00:43
  • Lokalizacja: Kraków

PostCz 23 lip, 2009 16:48

Hej, jest kilka spraw które należałoby sobie wyjaśnić

Po pierwsze, nie wiemy co to ArmA. Wyszła tylko II'ka, czemu nie było pierwszej części - nikt nie wie. Ale zakładam, że IIkę masz, lub będziesz mieć, to dobrze (nie wiedzieć czemu narzędzia mają oznaczenia jak właśnie do zaginionego w czasie ArmA 1 i to ich się używa do edycji), to na nią addony bardzo chętnie łykniemy i my, i community
Po drugie, doświadczenie. Zrobiłeś już coś do Ofp\ArmA? Bo jeśli nie - to polecam, zamiast rzucać się od razu na bardzo głęboką wodę (mod), zrobić coś prostego - addon broni np. Gdy będzie dobra, działająca, z teksturami, szejderami, dźwiękiem wiesz już, że jesteś gotów robić inne rzeczy (polecam też wykonać dla sprawdzenia swoich umiejętności człowieka i pojazd)
Po trzecie, samemu moda stworzyć bardzo ciężko. Dlatego na początek proponuję spiknąć się z jakimiś weteranami sceny (lub zwyczajnie podpiąć pod jakiegoś moda) - chwilowo na scenie (ArmA) nie znajdziesz większych weteranów niż Vilas czy Jacek;
Po czwarte, jeśli mówimy o nowych addonach jest dla mnie jasne: Polskiego stuffu nigdy za mało. Być może warto spytać Vilasa czy mógłbyś zupdate'ować jego stary pack współczesnych Polskich wojsk?
No i po piąte... jeśli umiesz pisać konfigi to być może byłaby dla Ciebie "praca".
http://www.pajacyk.pl

“Politics is supposed to be the second oldest profession. I have come to realize that it bears a very close resemblance to the first.”
~ Ronald Reagan
Offline

Horvath

Cywil

Cywil

  • Posty: 8
  • Dołączył(a): So 23 kwi, 2005 12:08
  • Lokalizacja: Wadowice

PostCz 23 lip, 2009 17:05

Jeszcze nie miałem do czynienia z tworzeniem modów do Operation Flashpoint, ani Armed Assault. Zależało by mi na kontakcie z jakąś osobą która chodź trochę by mnie poinstruowała co do tworzenia addonów. Odrazu zaznaczam, że nie chcę odrazu zaczynać nie wiadomo jakiego modu, tylko np. paczkę kilku broni, aby stopniowo pojąć tworzenie jednostek itp. Do tworzenia modeli używam 3d studio max, wiem że istnieje możliwość importu plików 3ds Oxygenie 2 w którego już się wyposażyłem. Wiem również, że stworzenie samemu kompletnego moda jest nie możliwe tak więc zwracam się również z prośbą do osób głównie grafików 2D o jakiekolwiek wsparcie. Pozdrawiam.

Edit: udało mi się wsadzić moją pierwszą broń do Armed Assault, jest to FN Scar którego zrobiłem jakiś czas temu. Tutaj screeny:
http://img196.imageshack.us/gal.php?g=fnscar1.jpg

Powrót do Operation Flashpoint

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości